Siema przedstawiam wam mój generator van der graaffa.
Mam nadzieję ze wszyscy wiedzą jak to działa, wyciągam z niego wyładowania:
z kulą z 2 misek 2-3cm
wstawiam fotki z puszką i kulką.
PS.nie podpinałem do niego gen. wys. napięcia jak jest w niekturych ksiązkach i mam pytanko jak to podpiąć i czy mogę wtedy łapać wyładowania palcem??
Dla chętnyh stronka
http://scitoys.com/scitoys/scitoys/electro/electro6.html
Mam nadzieję ze wszyscy wiedzą jak to działa, wyciągam z niego wyładowania:
z kulą z 2 misek 2-3cm
wstawiam fotki z puszką i kulką.
PS.nie podpinałem do niego gen. wys. napięcia jak jest w niekturych ksiązkach i mam pytanko jak to podpiąć i czy mogę wtedy łapać wyładowania palcem??
Dla chętnyh stronka
http://scitoys.com/scitoys/scitoys/electro/electro6.html
Fajne? Ranking DIY