Skonstruowałem pierwszą swoją kolumę i chciałbym wam ją pokazać.
Kolumna jest zbudowana na trzech głośnikach, jeden z nich to Stx GDN 32/150/8 drugi to Tonsil GD 30/50 trzeci to GDWT 70/8.
Buda zrobiona z 18mm płyty MDF jest w środku podzielona na dwie części (gd i gdn pracują każdy w swojej komorze, obydwie zamknęte, mocno wytłumione, szczególnie gdn) oklejona wykładziną remontową.
Zewnętrzne wymiary kolumny to 70*40*50.
Zwrotnica własnej konstrukcji 1000/7000 6db. Dodatkowo gd jest tłumiony rezystorami.
Kolumna ma grać na małych imprezkach w plenerze.
Zasilałem ją dwoma różnymi wzmacniaczami jeden na lm3886, drugi to luxman m12. W żadnym przypadku nie było problemu, gałki prawie na maksa i gra bez słyszalnych zniekształceń.
Chciałbym żebyście ocenili i napisali co myślicie o takiej konstrukcji.
Konstrukcja powstała przy pomocy kolegów z forum akustyki
Kolumna jest zbudowana na trzech głośnikach, jeden z nich to Stx GDN 32/150/8 drugi to Tonsil GD 30/50 trzeci to GDWT 70/8.
Buda zrobiona z 18mm płyty MDF jest w środku podzielona na dwie części (gd i gdn pracują każdy w swojej komorze, obydwie zamknęte, mocno wytłumione, szczególnie gdn) oklejona wykładziną remontową.
Zewnętrzne wymiary kolumny to 70*40*50.
Zwrotnica własnej konstrukcji 1000/7000 6db. Dodatkowo gd jest tłumiony rezystorami.
Kolumna ma grać na małych imprezkach w plenerze.
Zasilałem ją dwoma różnymi wzmacniaczami jeden na lm3886, drugi to luxman m12. W żadnym przypadku nie było problemu, gałki prawie na maksa i gra bez słyszalnych zniekształceń.
Chciałbym żebyście ocenili i napisali co myślicie o takiej konstrukcji.
Konstrukcja powstała przy pomocy kolegów z forum akustyki
Fajne? Ranking DIY