Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik wysterowania (Ultra Jasne Diody Niebieskie)

Mariuszek15 25 Cze 2006 11:57 7395 15
  • Wskaźnik wysterowania w muzyce stosuje się do odzwierciedlenia, „natężenia muzyki” (łopatologicznie mówiąc), bądź wzmocnienia, napięcia wyjściowego itp. Czyli wraz ze zmianą dzwięku (podgłaśnianiem, bądź ściszaniem), a co za tym idzie zmianą napięcia wyjściowego, zmienia się wizualny obraz wskaźnika wysterowania.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Specjalizuje się w: wzmacniacze lampowe
    Mariuszek15 napisał 934 postów o ocenie 33, pomógł 16 razy. Mieszka w mieście Chrzanów. Jest z nami od 2005 roku.
    Paweł007
    Poziom 22  
    Tłumaczysz jak dla debila co i docezgo zamiast napisać podczym to pracuje poco Ci to i wogóle...
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Fajne. tylko zarzuć schemacik i napisz cos o wykonaniu. Jak wzmacniacz jest na dull to czy wszystkie diody swieca równo jasno czy nie????
    NightHawk121
    Poziom 16  
    Muszę powiedzieć, że projekcik niczego sobie. Zarzuć trochę więcej informacji o nim tzn. schemat, co jest w środku, czy te diody świecą mocno, jaka jest ich jasność (najlepiej w [mcd]).
    Wydaje mi się, że druga od dołu dioda jest jakby nie z kompletu, bo bardzo słabo świeci. Ogólnie wykonanie jest bardzo porządne.

pozdrawiam
    Kadloob
    Poziom 12  
    No ładne ładne, też takie coś zrobiłem tylko na rurce aluminiowej. Pomysł zaczerpnąłem z jakiegoś artykułu avt(wygląd) ale układ ma więcej diod. Aha mam pytanie, czy jak podłączysz ten układ do wyjśćia wzmacniacza czy jakiegoś sygnału to diody zaczynają świecić(w górę) gdy podkręcisz gałkę potencjometra bez muzy czy mrugają w rytm muzyki? Napisz coś o układize
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakim scalaczkiem to sterujesz? JA mam zamiar zrobic cos podobnego ale z mikro zarowek do radii saomochodowych.
    foxik000000
    Poziom 29  
    Powiem tak: wykonanie super, diody ładnie osadzone nie ma szpar itp. Ale mam pytanie czemu pokazałeś same polutowane diody a nie reszte elektroniki ?? A może dlatego ze jest to ten kit : http://www.sklep.avt.pl/go/_info/?id=46756 W sumie wszsytko sie zgadza , Ultra jasne diody , 10 diod ten sam pomysł z umieszczeniem tych diod do rórki metlowej , no nie wiem :| Może napiszesz czy to jest kit czy sam to projekotwałes :D
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Cytat:
    Prezentowany wskaźnik wysterowania wyróżnia nie tyle układ elektroniczny, co rodzaj zastosowanej obudowy i diod świecących.Całość należy umieścić w efektownie błyszczącej metalowej rurce meblarskiej. W połączeniu z superjasnymi, niebieskimi diodami LED gwarantuje to niesamowity efekt, tym większy, im ciemniejsze pomieszczenie, w którym znajduje się urządzenie. Pod względem elektronicznym układ jest nieskomplikowany gdyż oparto go na popularnym układzie scalonym LM3916. Wskaźnik może pracować w trybie punktowym (zawsze świeci jedna dioda) i trybie linijki (świecą jednocześnie od jednej do dziesięciu diod).

Taa...na rurke też sam wpadłeś?? :)[/b]
    foxik000000
    Poziom 29  
    Wy chodzi na to ze jak tak jak pisałem.... Mariuszek15 to sie pisze na początku że jest to kit albo coś, wtedy sie nieco inaczej ocenia. Chociaz tez troche musiałeś sie napracowąc z umieszczeniem tegow tej rurce i polutowaniem :D
    michow
    Poziom 15  
    A ten akumulatorek to z lamp ostrzegawczych ukradziony ?? Wskaźnik wysterowania (Ultra Jasne Diody Niebieskie)
    foxik000000
    Poziom 29  
    curylop napisał:
    podobne się ukazało w EdW

Czy Ty w ogóle umiesz czytac ?? Bo wyglda na to ze nie. Nie widziałeś co wcześniej było pisane. Zastanów sie zanim coś napiszesz. I wydaje mi sie ze temat jest do zamkniecia bo jakoś autor tego tematu sie w ogóle nie wypowiada.
    Mariuszek15
    Poziom 24  
    Służy do analizowania poziomu sygnału. Znajduje on zastosowanie jako nieodzowny element wszelkich analogowych torów przetwarzania sygnałów takich jak np.: przedwzmacniacze oraz wzmacniacze audio, aktywne zespoły głośnikowe, magnetofony, magnetowidy, studyjne stoły mikserskie.
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież to ZWYKŁY wskaźnik wysterowania. W najprostszej postaci z diodami świecącymi. Wystarczy wklepać hasło "wskaźnik wysterowania" by otrzymać schematy w wersji mono, stereo, na układach scalonych, na tranzystorach, z zasilaniem zewnętrznym lub wykorzystujące sygnał dostarczony do kolumny...
    A wsadzenie diod do rurki to też nie jakiś wielki wyczyn.