Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy do chłodziarki mleka

mack23 29 Sie 2006 23:34 3218 12
  • #1 29 Sie 2006 23:34
    mack23
    Poziom 17  

Witam!
    Potrzebuje agregat prądotwórczy do wyżej wymienionego urządzenia.
    Ciężko określić mi jego moc , ale składa sie z 3 odbiorników: agregat chłodniczy(jest 3 fazowy) są napisane na nim 2 prądy: ln 2,6A i ld 17A kolejne dwa to silniki jeden do chłodzenia chłodnicy, ok 200W i do mieszania mleka zasilany miedzyfazowym 400V moc na wygląd ok 0.4KW. Zrobiłem prosty pomiar ze stoperem i licznikiem prądu przy włączonej chłodziarce. wychodzi z tego że całość podczas pracy bierze ok 1KW.

Mam na oku taki agregat:
    http://www.allegro.pl/item121559486_agregat_pradotworczy_2_4_kw_3_fazy_niemiecki_.html
    czy to wystarczy aby zasilić tą chłodnie? czy nie będzie wybijało zabezpieczenie przy starcie? pilnie prosze o rade. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

• #2 30 Sie 2006 11:30
    arturavs
    Poziom 36  

Witam

To co zmierzyłeś to jest KWh.Czyli kilowatogodzina.A nie jak napisałeś KW. Ten agregat powinien wystarczyć.Prąd podany na agregacie chłodni to jest prąd pracy i prąd rozruchowy.Na zdjęciach w aukcji nie widać jaki bezpiecznik jest zainstalowany.Jeżeli jest typu C ( zwłoczny) to będzie OK.

Pozdrawiam
    Arturavs

• #3 30 Sie 2006 12:56
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

To co mack zmierzył jest w kW - przecież wyraźnie pisał o pomiarze czasu :D (wielokrotnie używałem licznika i stopera zamiast watomierza)
    Problemem może być prąd rozruchowy agregatu chłodniczego. Ciekaw jestem czy taka metoda byłaby poprawna: skoro agregat prądotwórczy daje max 2,4kW to "prąd" wynosi 10A. Po podziale na 3 fazy 3x3,3A. A gdyby spróbować czy na takich bezpiecznika chłodziarka ruszy? Obawiam się jednak, że może być trochę mało.

• #4 04 Wrz 2006 22:23
    mack23
    Poziom 17  

sprzedający odpisal mi że bezpieczniki są 16A, nie napisał jakie czy B czy C, juz 3 razy sie o to pytałem, chyba nie kuma o co z tym chodzi :) . Napisał że jak nie bedzie działał to moge zwrócić, ale w sumie to i tak bede 300zł w plecy na przesyłce. Doradzicie mi coś jeszcze?

• #5 05 Wrz 2006 07:41
    forestx

Zapytaj sprzedawcy o typ prądnicy - w szczególności interesuje mnie czy to jest prądnica asynchroniczna.

• #6 05 Wrz 2006 20:54
    mack23
    Poziom 17  

zadalem pytanie, poczekam aż odpowie i wtedy napisze. A która jest lepsza? zresztą co to wogule znaczy że asynchroniczna?

• #7 06 Wrz 2006 09:16
    sp5wcx
    Poziom 33  

Te chińskie agregaty mają prądnicę synchroniczną bezszczotkową. Jakość tych urządzeń jest wprost proporcjonalna do ich ceny. Ja jednak optował bym za czymś większym, bo z doświadczenia wiem że agregaty chłodnicze ciężko wystartować z agregatu prądotwórczego dobranego "na styk".

• #8 06 Wrz 2006 09:45
    forestx

Taka prądnica to po prostu silnik asynchroniczny rozpędzony powyżej prędkości synchronicznej. Problem polega na tym że po obciążeniu mocą powyżej "nominalnej" prądnica "wyłącza się" (chodzi o moc bierną "plączącą się" po takiej prądnicy). Popatrz tutaj jak to wygląda na wykresie "voltages as a function of load". I niestety prąd rozruchowy silnika może "wyłączyć" nam generator.

P.S.
    Kurde, wiem na czym to polega, ale nie potrafię tego normalnie opisać.
    Próbowałem na budowie podpiąć cyrkulatkę 2kW do generatora 4kW i niestety nie udało się - nie chciała startować.

• #9 06 Wrz 2006 16:23
    sp5wcx
    Poziom 33  

forestx napisał:
    Taka prądnica to po prostu silnik asynchroniczny rozpędzony powyżej prędkości synchronicznej. Problem polega na tym że po obciążeniu mocą powyżej "nominalnej" prądnica "wyłącza się" (chodzi o moc bierną "plączącą się" po takiej prądnicy). Popatrz tutaj jak to wygląda na wykresie "voltages as a function of load". I niestety prąd rozruchowy silnika może "wyłączyć" nam generator.

P.S.
    Kurde, wiem na czym to polega, ale nie potrafię tego normalnie opisać.
    Próbowałem na budowie podpiąć cyrkulatkę 2kW do generatora 4kW i niestety nie udało się - nie chciała startować.

Jeszcze raz piszę że jest to generator SYNCHRONICZNY, bezszczotkowy, a nie asynchroniczny.

• #10 06 Wrz 2006 21:29
    mack23
    Poziom 17  

Cytat:
    jeszcze raz piszę że jest to generator SYNCHRONICZNY, bezszczotkowy, a nie asynchroniczny.

synchroniczny lepiej radzi sobie z obciążeniem indukcyjnym?

• #11 10 Wrz 2006 11:22
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Generator synchroniczny utrzymuje stałe napięcie. Tak samo jak alternator w samochodzie utrzymuje 14,1 bo to też jest generator synchroniczny.
    I chwilowe przeciążenie nie spowoduje zaniku napięcia co się zdarzy przy asynchronicznym

• #13 11 Wrz 2006 22:15
    mack23
    Poziom 17  

chyba zrobie tak:
    pojade po ten agregat (mimo że mam 200km w jedną strone!) i zabiore ze sobą silnik 3 fazowy 1,5KW. Jak jego wystartuje to chyba nie powinno być problemu z chłodziarką. koszty przejazdu ok 80zł a facet życzy sobie 120pln za przesłanie kurierem. Przy okazji sobie przetestuje. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME