Witam, mam zaprojektowany gen colpittsa z wtornikiem emiterowym. Jezeli chodzi o wy generatora otrzymuje lekko znieksztalcona sinusoide, z amplituda taka jaka potrzebuje, jednak po przejsciu przez wtornik sygnal zostaje bardzo znieksztalcony i wzmocniony. Mam schemat w pspice, bo w tym programie dzialam, jezeli trzeba umieszcze go tutaj.
A mam pytanie jak to zmienic, aby moje wzmocnienie wynosilo 1 za wtornikiem? i co moze powodowac takie znieksztalcenia?
A mam pytanie jak to zmienic, aby moje wzmocnienie wynosilo 1 za wtornikiem? i co moze powodowac takie znieksztalcenia?