Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam. Jakie glosniki do basu dla wzmacniacza blaupunkta

kodzin tm 29 Gru 2006 10:50 1311 13
  • #1 29 Gru 2006 10:50
    kodzin tm
    Poziom 13  

Witam Serdecznie.

Na wstępie przepraszam za brak polskich literek ale pracuje na zdalnym pulpicie z linuxa na winde i cos mi ogonki niechca dzialac, niektore slowa mi firefox poprawil.

Moj problem plega na tym ze mam ten oto wzmak http://www.allegro.pl/item151489306_wzmacniac...punkt_gta_4_limited_ed_gwar_fvnowy.html#photo
    i wielki dylemat jakie glosniki zastosowac do niego na bas, ma on 4 wyjscia i front juz jest wykorzystany.
    Pod rear chce podlaczyc subwoofer.......

1.jeden glosnik a wzmacniacz w mostku na 4ohm "Moc sinusoidalna@4 Om 170W"
    2.dwa glosniki po 4ohm "Moc sinusoidalna@4 Om 55W"
    3.cztery glosniki 4ohm po dwa równolegle czyli tak jak 2 po 2ohm, wzmacniacz bez mostka "Moc sinusoidalna@2 Om 85W"

Pomozcie wybrać najlepsza opcje?

Mi sie wydaje ze 3 bedzie najlepsza ponieważ najwięcej mocy bedzie wykorzystane ze wzmacniacza.

Pozdrawiam

0 13
  • #2 29 Gru 2006 11:23
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

Dobrymi głośnikami do tego wzmacniacza będą głośniki Tonsil SW 3201 S luB SW 3251.

Wesołych świąt

0
  • #3 29 Gru 2006 11:46
    greg-si
    Poziom 27  

Ja wybrałbym jakoś głośniczek pod mostek. Napisz ile masz kasy na ten cel.
    Pozdrawiam

ps. mam na sprzedarz głośnik Carpowera CRB-250TCR jakby co to PW

0
  • #4 29 Gru 2006 12:02
    qscgu
    Poziom 34  

ja bym wolal jeden sub, np wlasnie tego CRB-250 ktorego kolega ma do sprzedania, dobre są te glosniczki z tej seri. i przypuszczam ze juz te 110W powinny go rozbujac [musialbys podpiąc oddzielnie cewki do oddzielnych kanalow]

0
  • #5 29 Gru 2006 12:45
    mukade
    Poziom 31  

Oddzielnie cewki do odzielnych kanałów? Ale po co, a nie lepiej cewki w szereg i całość pod mostek? Obciążenie jest dokładnie to samo czyli równie dobrze wykorzysta się moc wzmacniacza, a przynajmniej cewki będą "równo chodzić".

0
  • #6 29 Gru 2006 12:45
    mukade
    Poziom 31  

Oddzielnie cewki do odzielnych kanałów? Ale po co, a nie lepiej cewki w szereg i całość pod mostek? Obciążenie jest dokładnie to samo czyli równie dobrze wykorzysta się moc wzmacniacza, a przynajmniej cewki będą "równo chodzić".

0
  • #7 29 Gru 2006 13:10
    kodzin tm
    Poziom 13  

szereg to troche niebardzo bo ten mostek na 8ohm to bedzie bez sensu

0
  • #8 29 Gru 2006 13:16
    greg-si
    Poziom 27  

u mnie to chodzi na wzmacniaczu 150W 4ohm w mostku i jest dobrze

0
  • #9 29 Gru 2006 13:23
    kodzin tm
    Poziom 13  

z tego co widzialem ten glosnik ma 2 cewki po 4ohm to jak z tego zrobiles 4ohm, rownolegle wychodzi 2ohm a szereg 8, tak zle a tak niedobrze

co do kasy to max 300pln

tak mysle ze ciekawie by mogly wygladac 4szt stx jakies 20cm, tylko bude trzeba bedzie policzyc, i wtedy by byla opcja 3

0
  • #10 29 Gru 2006 15:54
    mukade
    Poziom 31  

No racja - głośnik który ma 2x4ohm zawsze bedzie źle podłączony. Jak polączysz jego cewki równolegle to obciążysz mostek impedancją 2 ohm (a mostek jest stabilny od 4 ohm w góre), jak połączysz szeregowo, to obciążysz go impedancją 8ohm i wtedy nie wykorzystasz jego mocy. Ale mi chodziło o coś innego. A mianowicie, że jak już masz taki wzmacniacz i masz taki głośnik to lepiej połączyć cewki głośnika w szereg i dać to pod mostek, niż jeden kanał na jedną cewkę a drugi na drugą. W jednym i drugim przypadku wzmacniacz odda 110wat rmsu na głośnik, ale w drugim przypadku będzie gorzej bo cewki mogą grać w lekkim przesunięciu fazy.

0
  • #11 29 Gru 2006 15:58
    powalla
    Moderator CarAudio

mukade napisał:
    No racja - głośnik który ma 2x4ohm zawsze bedzie źle podłączony. Jak polączysz jego cewki równolegle to obciążysz mostek impedancją 2 ohm (a mostek jest stabilny od 4 ohm w góre), jak połączysz szeregowo, to obciążysz go impedancją 8ohm i wtedy nie wykorzystasz jego mocy. Ale mi chodziło o coś innego. A mianowicie, że jak już masz taki wzmacniacz i masz taki głośnik to lepiej połączyć cewki głośnika w szereg i dać to pod mostek, niż jeden kanał na jedną cewkę a drugi na drugą. W jednym i drugim przypadku wzmacniacz odda 110wat rmsu na głośnik, ale w drugim przypadku będzie gorzej bo cewki mogą grać w lekkim przesunięciu fazy.

popieram

0
  • #12 29 Gru 2006 17:33
    qscgu
    Poziom 34  

"a mostek jest stabilny od 4 ohm w góre" zalezy na ktorym wzmacniaczu, moze na badziewnym blaupunkcie tak ale u mnie dopiero zaczyna sie pocic przy 2ohm... z 4ohm nic sobie nie robi nawet.

0
  • #13 29 Gru 2006 17:50
    greg-si
    Poziom 27  

u mnie na wzmacniaczu grał ten głośnik w konfiguracji 2ohm bez problemu (wzmacniacz stabilny na 4ohm w mostku). Fakt grzał się wtedy bardziej ale wszystko grało jak trzeba. Zresztą identyczna kontrola jest przy podłączeniu tego głośnika w 2 jak i w 8ohm. Gra to u mnie teraz na mostku w konfiguracji 8ohm i jest dobrze(głośnik dostaje ~75W).

0
  • #14 29 Gru 2006 18:15
    mukade
    Poziom 31  

qscgu mówiłem o tym blaupunkcie, bo na jego temat rozmawiamy.
    greg - si jasne że zagra ale może się w pewnym momencie przeciążyć a i dźwięk podobno czasem może ucierpieć na jakości.

0