Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bufor lampowy na ECC88 w odtwarzaczu CD

Rafał20 18 Lut 2007 11:33 4133 2
  • Witam wszystkich miłośników i konstruktorów audio :)
    Chciałbym przedstawić Wam połączenie techniki cyfrowej z analogową ;)
    nie wymyśliłem nic nowego,ale dzięki preampowi w jakims stopniu poprawiłem dźwięk mojego odtwarzacza.
    Budowa preampa jest prosta. Zbudowany jest na popularnej lampie ECC88(podwójna trioda),która pracuje jako wtórnik katodowy. wybrałem tę lampe gdyż pracuje na niskim zmiennym napięciu 12V.
    :arrow: Odsłuch:
    Powiem szeczerze, iż tak prosty układ spełnia swoje zadanie. Dźwięk stał sie bardziej miękki :D Bas stał sie bardziej elastyczny sopran zaś sie lekko wyostrzył.
    serdecznie pozdrawiam i czekam na wszelkie sugestie

Fajne!
  • #2 18 Lut 2007 13:07
    fysiek
    Poziom 23  

witam. Zbudowanie wtórnika katodowego nie należy do zadan wyjątkowo skomplikowanych...Nie podoba mi sie to wizualnie. Obudowa jest wielka, a lampka malutka i to jeszcze wpakowana gdzies w rogu. Dobrze by było przesunąc ja gdzies w środek i wyeksponować, np chromowanym pierścieniem, albo ogólnie schować ją do obudowy. Moim zdaniem teraz wygląda to jak przypadkowo położona na obudowie.

• #3 18 Lut 2007 13:42
    Rafał20
    Poziom 23  

Fysiek myślałem o tym aby ją wstawić na śrdku obudowy ale niestety nie ma zbytnio miejsca. Elektrolity które są przylutowane od strony druku zajmują duzo miejsca i zawadzały by o płytę odtwarzacza uniemożliwiając zamknięcie obudowy. Niestety miałem do wyboru albo lewy albo prawy narożnik obudowy

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson