Dostałem na "zajączka"oscyloskop jak w temacie, lecz uszkodzony.
Zasilacz niskiego napięcia sprawny, napięcia zgodne ze schematem z małymi odchyłkami. Całkowity brak napięcia 1500V oraz 8500V.
Po włączeniu pokrętłem zasilania ekran świeci na niebiesko. Można go rozjaśniać oraz zściemniać. Inne pokrętła i przyciski zero reakcji. Elektroniką "bawię" się od 1965 roku ale nie taka poważną. Mam nadzieję, że z pomocą kolegów będę mógł spróbować go uruchomić.
Załączam kilka zdjęć oraz część schematu zasilacza. Schemat jest od PM 3217 ale napięcia są takie same.
Z tego wynika, że zasilacz jest taki sam lub bardzo podobny. Lampa oscyloskopowa jest o oznaczeniu: L14-150 GH/95.
Danych w internecie nie znalazłem jak również service manuala do tego typu oscyloskopu. (Jest płatny za 15$).
Pozdrawiam wszystkich.
Ps.To jest mój pierwszy post, jeśli coś nie tak jak powinno być, przepraszam.
Zasilacz niskiego napięcia sprawny, napięcia zgodne ze schematem z małymi odchyłkami. Całkowity brak napięcia 1500V oraz 8500V.
Po włączeniu pokrętłem zasilania ekran świeci na niebiesko. Można go rozjaśniać oraz zściemniać. Inne pokrętła i przyciski zero reakcji. Elektroniką "bawię" się od 1965 roku ale nie taka poważną. Mam nadzieję, że z pomocą kolegów będę mógł spróbować go uruchomić.
Załączam kilka zdjęć oraz część schematu zasilacza. Schemat jest od PM 3217 ale napięcia są takie same.
Z tego wynika, że zasilacz jest taki sam lub bardzo podobny. Lampa oscyloskopowa jest o oznaczeniu: L14-150 GH/95.
Danych w internecie nie znalazłem jak również service manuala do tego typu oscyloskopu. (Jest płatny za 15$).
Pozdrawiam wszystkich.
Ps.To jest mój pierwszy post, jeśli coś nie tak jak powinno być, przepraszam.