Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz na LM 294 - szukam schematu.

28 Lip 2007 18:35 3133 20
  • Poziom 13  
    Witam :D
    Szukam schematu zasilacza na LM 294, ;) mam do wykorzystania również inne części np. stabilizatory 78** :D i oczywiście kupa rezystorów i kondensatorów oraz dużo tranzystorów bc 547, 548, 557 itd. ;) które zbieram od dawna :D :D

Pozdrawiam za pomoc nagrodzę :D :D
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    A jakie ma być napięcie i prąd wyjściowy.
  • Poziom 13  

Napięcie regulowane wystarczyło by 0-12 V 1-2A ale może być więcej 0-24V 1-2A :D . Mam trafo na 12V i 30V i oczywiście kupe innych ale nioe pamiętam jakie.

Pozdrawiam nagroda czeka :D
  • Poziom 21  
    A w nocie katalogowej nie ma schematu ?
  • Poziom 29  
    Najprościej będzie na LM317
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  

Nie dało by się na LM294 nie musi być z regulacją idealnie od 0. Czy na tym schemacie nie da się wstawić LM294 ;) .

Zasilacz na LM 294 - szukam schematu.

Pozdrawiam -||-
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Możesz,ale najniższe napięcie bedzie 5V.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To już lepiej zrób sobie zasilacz ze strony electronics lab-a.

Robota potrwa dłużej, ale zasilacz jest tego wart wnioskując z opinii uzytkowników, którzy są na forum.

Sam sobie składam ale odbiłem odwrotnie druk i mam tyci problem ;) ale mam nadzieję, że zadziała :)

Co do LM317 nie wyciągniesz z niego 1,5A zawsze, też o tym było na forum.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Nirvanowiec napisał:
    Chodzi Ci o ten -> http://www.elenota.pl/d.php?pid=132883&pdf=lm2940
    Jak tak to jest stabilizator o stałym napięciu nie można go regulować oporem bo traci właściwości stabilizatora możliwe jednak ze dał by się regulować regulowaną zenerką ale lepiej w tym schemacie dać LM350

Myślałem o LM 317 i o innych, zastosuje to co powyżej w cytacie :D Nagroda 10 punktów i POMÓGŁ :D Ale mam jeszcze jedno pytanie czy można ich więcje połączyć ze sobą aby miały większy prąd ? Pobawię się oczywiście z zenerkami :D

Pozdrawiam :D
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Kolega pisał, ze ma dużo wolnych tranzystorów, to może sklecić taki zasilaczyk :) Akurat u mnie koszt tego wyniósł 0 zł bo wszystko miałem, a do zasilania prostych układów wystarcza wyśmienicie :)

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Nirvanowiec napisał:
    Ale na co sie zdecydowałes?
    Na lm350 czy na LM294 +zenerki?
    PS: Co do punktów to ja ich nie używam ale widzę po ilości ze Ty owszem. Wiec daje Ci 100+10 pkt

Witam

Wybrałem LM 294 ;) Na nich spróbuje zrobić i będę regulować jego zenerką ewentualnie zamienię na lm350 czy mogę podłączyć dwa LM294 ze sobą aby miały większy prąd ?

Prawda mam dużo wolnych tranzystorów i kupa innych części rezystory stabilizatory itp. nazbierało mi się tego. Zasilacz na LM też mnie wyniesie 0zł a stabilizatory można zrobić z tranzystorów :D

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Zaraz poczytam, poszukam LM350 i jego wykorzystam.

Wielkie Dzięki
  • Poziom 13  
    Witam

Wielkie dzięki :D zaraz ide szukać części ale jeszcze poczytam.