Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 106 - nie równo pracuje na bezynie po przełączeniu z LPG

supra89 07 Aug 2012 11:57 2114 6
Wago
    supra89
    Level 10  
    Mam Peugeota 106 z silnikiem 1.0 45km 96r. Pierwotnie spalanie było na poziomie 8l lpg miasto / 7l lpg trasa.
    Problem zaczął się od przestawionego rozrządu, po którym spalanie się zwiększyło (15l lpg/100km). Usterka została naprawiona na gwarancji. Spalanie jest na poziomie 10l lpg/100km - miasto (chyba i tak trochę dużo jak na taki silnik). Głównym problemem jest to że jak po wyjeżdżeniu całego LPG przełączam na benzynę nie da się jechać, przerywa i jest problem z samym ruszeniem. W takim przypadku muszę zdjąć klemę z akumulatora na minute i wszystko wraca do normy na benzynie. Z przełączeniem benzyna -> LPG nie ma żadnego problemu. Instalacja LPG jest bardzo prosta ponieważ nawet nie ma żadnego komputera sterującego, tylko na parowniku są dwa pokrętła i jedno na rurce gumowej.
    Proszę o pomoc w ustaleniu usterki.
  • Wago
  • Wago
    supra89
    Level 10  
    Dokładnie obejrzałem instalację elektryczną LPG i znalazłem dwa przekaźniki o symbolach: NVF4-2C-230A oraz PRE0004.
    Czy one mogą zastępować emulator?
    Dodam, że styki były pokryte rdzą wiec je wyczyściłem i podłączyłem.
    supra89
    Level 10  
    W takim razie co muszę zrobić żeby usunąć usterkę?
    supra89
    Level 10  
    Byłem już 5 razy u różnych gazowników i każdy twierdził że wystarczy sama regulacja LPG. Niektórzy regulacje robili na słuch a i tak każdy kasował mnie po 70-100zl. Oczywiście te próby naprawy nie pomogły. Nigdy nie było nawet wspomniane o emulacji sondy.
    Teraz moje pytania są takie:
    Czy do emulacji sondy potrzebne jest jakieś urządzenie, które powinno być zamontowane w samochodzie?
    Jeżeli muszę kupić taki emulator jednopunktowego wtrysku to proszę o jakiś konkretny model urządzenia lub link do strony gdzie będzie on odpowiedni do mojego auta.
    Dodam, że oczywiście gdzieś już uzyskałem informacje o przejechaniu 100-200km na benzynie i jechać na regulacje. Była to ostatnia moja próba regulacji, która nic nie pomogła.