Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty zakłócacz fal radiowych ?

silski1996 09 Jan 2015 00:16 23115 3
 • #1
  silski1996
  Level 7  
  Witam zaczynam przygodę z elektroniką i chciałbym zbudować jakiś prosty zakłócacz fal radiowych lub danej częstotliwośći z mojego radia :D i mam taką proźbę i pytanie a więc :
  czy jeżeli już to zrobię to czy będzie zakłócało mi fale z jednej stacji czy wszystkich ?
  i ile mnie wyniesie zakup potrzebnych elementów do budowy tego urządzenia ?
  posiadam podstawowe przyrządy takie jak płytka stykowa, multimetr, diody, switche , potencjometr itp. Jeżeli mógłby ktoś mi podrzucić jakiś prosty ale taki najprostszy schemat takiego gadżetu to byłbym bardzo wdzięczny :) Oczywiscie robie to dla siebie w celach edukacyjnych, raczej takim małym czymś nie dam rady zakłócic nikogo oprócz samego siebie stojącego obok radia :D Z góry dzięki !
 • #2
  Atreyu Makiavel
  Level 34  
  Taki zakłócacz to nic innego jak nadajnik po prostu. Zamiast nadawać audycję ojca rydzyka nadajesz po prostu biały szum lub cokolwiek innego na częstotliwości jaką chcesz zakłócić lub jakimś szerszym paśmie.
 • #3
  kassans
  Level 32  
  Proszę bardzo tutaj najprostszy nadajnik FM :

  Prosty zakłócacz fal radiowych ?

  Lista części :
  R1 4,7 kOhm
  R2 330 Ohm
  C1 1,5 nF, ceramiczny
  C2 33 pF, ceramiczny
  C3 47 pF, ceramiczny
  T1 BF324
  Mic wkładka elektretowa bądź sygnał audio z wpiętym w szereg kondensatorem 1uf.
  L 6 zwoi drutem 0.8mm o przekroju 5mm ( możesz nawinąć na wiertle, rurce byle było 5mm) Ja dawałem tranzystor BF414 i cewkę 5 zwoi drutem 1mm.
 • #4
  miroix
  Level 20  
  silski1996 wrote:
  Witam zaczynam przygodę z elektroniką


  Zacznij od podstaw bo nawet nie potrafisz określić co chcesz zrobić.A praca bez znajomości i zasad działania i budowy nadajników bez podstawowej wiedzy może mieć zły wpływ na zdrowie i wpływać na stan nerwowy twoich sąsiadów.

  silski1996 wrote:
  Oczywiscie robie to dla siebie w celach edukacyjnych


  Tak oczywiście;)

  Atreyu Makiavel wrote:
  Taki zakłócacz to nic innego jak nadajnik po prostu


  Kolega ci udzielił wystarczającej i wyczerpującej odpowiedzi.Dla początkujących jest wiele fajnych układów przy budowie których można wynieść wiele nauki i tak budując pierwszy w życiu zasilacz jednocześnie uczysz się i masz własnoręcznie zbudowany sprzęt do swojej pracowni.Jak by kolega miał więcej wiedzy i chciał budować proste nadajniki sam bym pomagał a tak tematy w stylu nie mam nawet zielonego pojęcia a zbuduję urządzenie do zakłócania powinny od razu lądować w koszu.
  Ogólnie jak na początkującego masz dziwne upodobania do urządzeń zakłócających wszelakiej maści i tez jak w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14059296&highlight=#postingbox zamiłowanie do urządzeń raczej nie związanych z elektronika dla początkujących.
  Zmień obszar poznawczy na faktyczną naukę elektroniki,dla takich tematów pomoc uzyskasz zawsze. A tak powinien być kosz.