Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC KX-TGA807FX - Słuchawka bezprzewodowa PANASONIC zasilanie ?

20 Mar 2015 12:17 1248 4
  • Poziom 9  
    Elektronika to nie moja specjalność ale nie daje mi spokoju samo zagadnienie !??

Słuchawka bezprzewodowa PANASONIC KX-TGA807FX, do niej fabryczna podstawka ładująca z zasilaczem PANASONIC POWETGA807CE ( model no VD060030D -- input 220-240v 45mA – output: 6v 300mA ).

Wszystko działa dobrze przez ok. 2 dni od momentu włożenia pustych lub prawie pustych akumulatorów.

Po tym jak akumulatory się naładują (co zależnie od ich pojemności trwa kilka lub kilkanaście godzin), i później jeszcze ok. doby działają dobrze i nagle telefon przestaje działać – ekranik wygasa i zupełnie nic. Ani na ładowarce, ani z podjętą słuchawką. Mało tego – mogę akumulatorki wyjąć, poczekać i włożyć powrotnie – i dalej nic. Dopiero jak rozładuję całkowicie akumulatorki (np. w latarce) proces rozpocząć mogę od początku…

Próbowałem z różnymi akumulatorkami 2 x 1,2V:
    1) BY1119 – 400mAh, NiMH
    2) GP – 550mAh, NiMH
    3) ReCyko+ firmy GP – 850mAh, NiMH -- >> podobno dedykowana do tej słuchawki,

Problem powtarza się identycznie z jedyną różnicą czasy kiedy „wysiądzie” --> po jednym dniu czy po dwóch dniach...

Pozdrawiam
    Moderowany przez Tracer2:

Słowo "problem" jest w tytule zabronione !

• Poziom 36  
    Andrzej5AA napisał:
    6v 300mA ).

2 x 1,2V:

Sprawdź w instrukcji obsługi czy akumulatorki powinny być na pewno 1,2 V

Czy wymieniałeś ostatnio akumulatorki na nowe?
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Nie pomogę w rozwiązaniu problemu.
    Niestety to dość chimeryczny model i to nie pierwsza słuchawka tego typu z tak nienormalnym zachowaniem. Takiego jak ten przypadku nie pamiętam. Pozostaje jedyny winowajca - procesor. Naprawa nieopłacalna.
  • Poziom 9  
    Tak. Sprawdzałem – akumulatorki mają być 1,2V – 2szt. typ NiMH. Akumulatorki były nowe.

Ciekawi mnie ta sprawa i eksperymentuję dalej..

Teraz przeniosłem telefon do innego budynku i „sparowałem” z tandetnym telefonem NOVA 350 (ale dobrze działającym) firmy Logicom i bardzo dziwne bo słuchawka bezprzewodowa Panasonic działa bez problemu już trzeci dzień…

„Sparowanie” z oryginalnym Panasonikiem za każdym razem kończy się klęską (mimo bardzo wielu prób w różnych opisanych wariacjach) a z zupełnie niededykowanym telefonem i jest OK. ---- dalej szukam Waszych podpowiedzi.

Różnice są takie:

1) Po dwóch dniach całkowicie blokuje się „z czarnym ekranem” czyli nic nie działa kiedy:

-- jest „sparowany” z oryginalnym telefonem PANASONIC (aż mi się wierzyć nie chce żeby „telefon matka” miał TAKI wpływ na opisywany „telefon podległy”),
    -- jest w budynku gdzie funkcjonuje instalacja alarmowa (chyba nie powinno mieć żadnego wpływu ale podaję wszystkie różnice),

2) Nie blokuje się i działa bez problemu kiedy:

-- jest „sparowany” z zupełnie innym telefonem (próbowałem z Philips’em i Logicom'em),
    -- jest w budynku bez instalacji alarmowej (chyba nie powinno mieć żadnego wpływu ale podaję wszystkie różnice),

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Po eksperymentach doszedłem do następujących wniosków:

-- słuchawka bezprzewodowa „PANASONIC KX-TGA807FX” jest ok. i dobrze działa z wieloma różnymi telefonami innych firm niż Panasonic
    -- słuchawka bezprzewodowa „PANASONIC KX-TGA807FX” działa (a właściwie nie działa !!!) w PRZEDZIWNY opisany powyżej sposób z telefonem PANASONIC KX-TG7321PD.

Jak czyta to Ktoś z Panasonic’a warto by było napisać wyjaśnienie (oczywiście nie takie, że nie jest dedykowana itp.) ….

Pozdrawiam wszystkich.