Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 - Podłączenie sterownika centralnego zamka

romcol 22 Cze 2015 15:17 1764 8
  • #1 22 Cze 2015 15:17
    romcol
    Poziom 8  

Witam
    Szukałem szukałem ale się nie doszukałem odpowiedzi na pytanie :

A więc od początku.
    Mam audi a4 b5 w którym jest centralny zamek fabryczny jeszcze do nie dawna z pilota. Ale sterownik cobra uległ uszkodzeniu i chce wymienić na nowy uniwersalny.
    Centralny działa ale tylko z kluczyka tzn muszą otwierać kluczem a chciałbym pilotem.
    Kupiłem nowy sterownik rtx jednak nie wiem jak go podłączyć

Od pompki centralnego zamka idzie wiązka kabli które są podłączone do jednej kostki a ta kostka wchodzi w sterownik cobra(który nie działa) .
    Pytanie moje to czy mogę nowy sterownik podłączyć do wiązki kabli które szły do starego (fabrycznego) sterownika "cobra".

• #2 22 Cze 2015 15:23
    andrzej20001
    Poziom 42  

Nie możesz chyba że kupisz taki sam. Trzeba odpowiednio podłączyc nową centralkę. Jedź do warsztatu za samo wpięcie wezmą z 50-60 zł.

• #3 22 Cze 2015 16:04
    piotrek1994
    Poziom 14  

Jak najbardziej możesz tak zrobić, odłącz starą centralkę ustal które przewody to zasilania i wyjście kierunkowskazów, zostaną ci cztery do sterowania zamkiem. Jak dobrze pamiętam to masa steruje zamki, ale trzeba to sprawdzić bo przy pneumatycznym zamku może to być + .Na dwóch będzie cały czas masa albo 12+ a dwa pozostałe są załączane do masy lub zasilania przez przekaźniki od otwierania i zamykania jak je będziesz zwierał do masy lub + to auto się będzie otwierało lub zamykało. I według schematu podłączasz nową centralkę.

• #5 22 Cze 2015 20:37
    zadamus
    Poziom 6  

Radzę skorzystać z uwagi andrzej20001. Mała pomyłka może zniszczyć wiązkę.

• #6 22 Cze 2015 20:44
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Niebiesko czerwony odcinasz drzwi pasażera i tam wpinasz.
    Jak miałeś jakiś sterownik to będzie łatwiej.

• #7 22 Cze 2015 20:48
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Niebiesko czerwony odcinasz drzwi pasażera i tam wpinasz.

Po co odcinać jak tam jest kostka zaraz przy ścianie grodziowej pod przekaźnikami gdzie podając sygnał na jeden z dwóch przewodów masz zamknięcie lub otwarcie auta.
    PKT 5 instrukcji
    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/43965-all-...-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjecia/

• #8 22 Cze 2015 21:52
    zodiakmenda
    Poziom 21  

W A4 z lewej strony pod plastikiem otwierania maski masz pełno złącz do montażu sterownika, kierunkowskazy - biały z czarnym i zielony z czarnym, plus to żaden problem, masa brązowy, sygnały sterowane masą z przelotki drzwi kierowcy po stronie auta będą.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson