Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik gospodarczy dla odważnych

07 Sie 2015 21:57 6816 15
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    tomek122
    Poziom 21  
    Dlaczego chłodnica jest po lewej stronie? Czy ona ma wentylator? No jeśli tak to ok.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pitsky
    Poziom 13  
    Kawał roboty odwaliłeś człowieku. Bardzo podobają mi się takie projekty, jestem fanem recyklingu w każdej postaci a budowę pojazdów i maszyn uważam za najwdzięczniejszą jego formę. Traktor kozacki, jak również uchwyt na siekierę :D
    Bynak
    Poziom 12  
    Hermogenes napisał:
    po za tym ciągniki jeżdżą wolno .

I właśnie dla tego muszą mieć wydajny system chłodzenia silnika bo nie występuje tu "swobodny" przepływ powietrza przez chłodnicę z racji uzyskiwanych prędkości.

Hermogenes napisał:
    Zgodnie ze sloganem (BMW) Będziesz Miał Wygodę poz Hermogenes

Znam inną wersję tego sloganu... Będziesz Miał Wydatek :lol:

Konstrukcja jak najbardziej na +. Sam posiadam podobnego "unochoda" ale na 126 ELX(było "p" ale w tym roku się zmieniło). Służy mi już ponad 17 lat prawie bezawaryjnie i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Oby jak najwięcej takich samodzielnych konstrukcji bo zawsze człowiek coś nowego może podpatrzeć :wink:

Pozdrawiam.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Mnie ciekawi czy jest wystarczający uciąg a nie palenie sprzęgła i zrywanie silnika przy dużym obciążeniu.
    Ile ma maksymalną prędkość.
    PO co ci maczeta?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Vein
    Poziom 22  
    Jaki cel miała ta całą zabawa w wymianę skrzyni biegów na UAZa? Ani to nie spowodowało spowolnienia ciągnika, ani nie zwiększyło niezawodności, tylko dodatkowa robota.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Vein
    Poziom 22  
    Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Miałeś przecież skrzynię biegów z tego rozbitego opla, mogłeś ją wykorzystać bez problemu w tej konstrukcji i nie dość, ze nie miał byś wyścigówki jak teraz masz, to jeszcze byś miał bardziej bezawaryjną konstrukcję.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    jamtex
    Poziom 23  
    Projekt ciekawy, jedna czy nie lepiej byłoby (przy tak krótkim wydechu) zbudować go podobnie jak w typowym traktorze: rura do pionu?

ps.
    Skoro BMW to wiadomo: maczeta być musi :)
    tos18
    Poziom 38  
    Rura do pionu w ciągnikach rolniczych ma jeszcze jedną zaletę - spaliny idą w górę i zmniejsza się ryzyko pożaru. Wszak czasem trzeba przejechać po sianie albo ściernisku.
    jkk
    Poziom 19  
    Też zmienił bym wydech na typowo "traktorowy", a do jazdy po lesie dodałbym pałąk antykapotażowy - zawsze to łatwiej wyczołgać się spod maszyny w razie wywrotki. Poza tym konstrukcja wygląda na solidną i dobrze wyważoną. Myślałeś o dodatkowej hydraulice?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto