Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autoklima

darek-stasiak 25 Mar 2003 19:37 6692 6
  • W nr.3/2002 NOWEGO ELEKTRONIKA ukazał się artykuł" AUTOKLIMA";Jest to klimatyzacja do sam .osob. tańsza od konwencjonalnej ,zbudowana z modułów Peltiera stosowanych m.in w komputerach .Do samochodu średniej wielkości wystarczy ponoć 3-5 modułów Peltiera oraz elektronika z układem mikrokontroler 8-BIT zaprogramowany przez NE i odpowiednia obudowa z radiatorami .Ja nabyłem mikrokontroler wraz z płytką ,natomiast do mod.Peltiera odnoszę się sceptycznie (są drogie ok.60 zł.)1 szt..Czy ktoś uruchomił AUTOKLIMĘ? proszę o komentarze :?: :?: Czy można gdzieś taniej kupić moduły Peltiera?[/code]

Cool! Ranking DIY
    About Author
    darek-stasiak
    Level 24  
    jInteresuje się:wszech obecną elektroniką oraz naprawą RTV ,Video ,Monitorów ,Kamer itp.Dorywczo wykonuję meble na zamówienie(również nietypowe) mieszkań(kuchni,pokoju itp.),stoliki pod sprzęt RTV i Video ,szafki narożne i biurka komputerowe....
    darek-stasiak wrote 895 posts with rating 61, helped 8 times. Live in city Łódź. Been with us since 2002 year.
    User removed account
    User removed account  
    pezet
    Level 12  
    Moim zdaniem to lipa!!! Pracuje w serwisie klimatyzacji i wiem ze klima samochodowa ma ok 1-1,5 kW wydajnosci. W gorace dni z czterema osobami na pokladzie to nawet ona potrafi miec problemy ze schlodzeniem wnetrza pojazdu!!! Trzeba by umiescic 20 modulow, i co wtedy z alternatorem??Szkoda kasy na moduly peltiera chyba ze mamy mozliwosc ich innego zastosowania (np. jako podstawki pod drinki :-)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account