Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: pralka AEG LAVALOGIC 1820 czy Miele?

fidox 20 Sty 2009 15:58 9705 326
    pequ
    Poziom 10  
    Witam,

mam pytanie zamierzam z mężem kupić pralkę. Mieliśmy Candy ale zaraz po gwarancji padł moduł, nowy + naprawa = ponad 500 zł, :( Na pralkę zamierzamy przeznaczyć 2000/2500, i tutaj mam ogromną prośbę czy moglibyście coś doradzić w tym przedziale. Zastanawiam się nad marką Bosch, Siemens czy są bardzo awaryjne (istnieje opcja bezpłatnej 5-cio letniej gwarancji)? Znalazłam pralkę Miele w 1614 za nieco ponad 3k - może jednak warto wydać trochę więcej i mieć pożądny sprzęt?

Bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Maja
  • SterControlSterControl
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pequ
    Poziom 10  
    david_nie dzięki za odpowiedź :)

Jeszcze do końca nie jestem przekonana, przemawia do mnie niezawodność Miele choć trochę odstrasza ich cena, dzisiaj jadę obejrzeć pralki do MM.
    Mam pytanie do Forumowiczów czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się modele Miele W 1513, W1613 od W1614 i W1514? Gdzieś wcześniej czytałam, że te 2 pierwsze nie były przeznaczone na rynek polski, jeżeli tak, to na jaki? Czy są to te same modele 13 i 14? Aha jeszcze jedno pytanie czy te modele mimo iż podstawowe [najtańsze z oferty Miele] są godne polecenia, warto je kupić? A może dołożyć "kilka stówek" i pomysleć o zakupie W 1714?
    Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczna :)
    Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
    jas07
    Poziom 13  
    Witam
    Jestem co prawda "świeżym" uzytkownikiem Miele, ale co nieco poczytałem, sprawdziłem i wybrałem-:)
    Nawiekszą ofertę Miele ma na rynku niemieckim.
    http://miele.de/de/haushalt/produkte/suche_frontlader.asp
    Tam możesz porównać parametry wszystkich modeli. Dobór oferty na inne rynki jest zapewne uwarunkowane badaniami marketingowymi dla danego rynku.
    Aczkowiek, niektóre z modeli oferowane na inne rynki nie są sprzedwane w Niemczech. Dotyczy to głownie Ameryki Pn i Australii , ale i Polski, Francji, Wielkiej Brytanii itd. i praktycznie każdego innego kraju w świecie!
    Z linków na stronie Miele możesz przejrzeć wszystkie modele produkowane na wszystkie rynki świata. Może zakup w sklepie internetowowym za granicą będzie korzystniejszy?
    Seria 1000, o których wspominasz, czyli modele podstawowe mają ten sam typ bębna, z mikropreforacją. Dwie końcowe cyfry są maksymalną prędkością wirowaniax10. Dwie cyfry początkowe stanowią o ilości dostępnych programów, funkcjach dodatkowych itp. Jeśli decydujesz się na zakup pralki z serii 1000, to wydaje się, że nie ma pomiędzy nimi większych różnic. Bo też jaka będzie różnica pomiędzy wirowaniem 1300obr/min i 1400 obr/min? Wyjątkiem będzie W 1734, gdyż tu jest już bęben Soft-Care. Ale ten model kosztuje już prawie 4tys.
    Określ swoje wymagania, tzw. priorytety i dokonaj wyboru.
    Sprzedawca w jednym ze sklepów, potwierdził nieco gorszą jakość wykończenia np.emalii obudowy w modelach serii 1000. Przy mnie sprzedawca przejechał kluczami po pralce serii 3000 i ...żadnego śladu!!!, ale powiedział, że nie zrobi tego na pralce serii 1000, bo zostaną rysy! Tak samo jak jeden w ich historii sprzedaży pralek Miele, naprawy gwarancyjnej właśnie pralki W 1513. Ale każde urządzenie moze się zepsuć, podobno nie psują się tylko kowadła-:)
    Dlatego m.in. wybrałem model serii 3000. Może bardziej tradycyjny, ale...
    Niemniej, czy będziesz "poniewierała" pralkę rysując emalię, czy i inny, bzdurny sposób nadwyrężać jej stan techniczny?
    Możesz kupić dowolny model Miele a i tak żadna inna firma prodikująca pralki "nie dorówna jej do pięt", jak stwierdził jeden z zasłuzonych forumowiczów...
    Tak, czy inaczej po wielu przykrych doświadczeniach z pralkami polskimi i włoskimi kupiłem sobie wreszcie święty spokój...przynajmniej z praniem-:)
    Czego życzę Tobie jak i wszystkim innym Froumowiczom:D:D

Dodano po 4 [minuty]:

[quote="pequ"]david_nie dzięki za odpowiedź :)

A może dołożyć "kilka stówek" i pomysleć o zakupie W 1714?

Zawsze warto kupic coś lepszego:D W przypadku Miele,to na pewno opłaci się:D
    Sharuga
    Poziom 12  
    Informacyjnie:
    po lekturze tego wątku zakupiłem Bosch'a WLX20461BY (rozważałem Gorenje WS43121 ale nie była dostępna w mojej okolicy).
    Dotąd użytkowałem Polara SL 348X - znakomita zresztą moim zdaniem pralka. Służyła 14 lat i... działa nadal. Niestety wygląda już makabrycznie ze względu na mocno skorodowaną obudowę, pożółkły lakier i połamane plastiki. Rzeczony Bosch wyprodukowany jest w Niemczech o czym świadczy tabliczka znamionowa WYPALONA laserem na tylnej ściance. W MM oglądałem Boscha i tabliczka była naklejona - nie wiem co o tym myśleć?
    Pralka prosta w obsłudze i cicha - chociaż stara SL wcale nie pracowała głośniej (!). Ponadto jest po prostu ładna i fajnie wygląda w łazience - to też jest ważne. Póki co jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam!
    pequ
    Poziom 10  
    Bardzo dziękuję jas07 za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie :)
    W podobnym przedziale cenowym co model W 1734 znalazłam model W 3741, czy różnią się one zasadniczo od siebie? Czy jest coś [oprócz wcześniej wspomnianych przez Ciebie "kluczy" ;) oraz kwestii czysto estetycznych] co przeważa na korzyść jednego bądź drugiego modelu? Czy kierować się tutaj raczej ceną i dostępnością danego modelu?

aha
    znalazłam jeszcze model W 3241,
    W grę wchodzą obecnie 4 modele:
    - W 1714
    - W 1734
    - W 3241
    oraz W 3741

Proszę doradźcie, który model wybrać.
    Pozdrawiam
    Alf73
    Poziom 11  
    Cytat:
    (rozważałem Gorenje WS43121 ale nie była dostępna w mojej okolicy)

właśnie dziś kupiłem w sieci Avans na dogodnych (bardzo) warunkach
    http://www.katalog.avans.pl/produkt.php?pid=14731
    Robot kuchenny w cenie pralki (Daewoo za 90zł)
    Cena 1299 zł. jak ktoś korzystał z ceneo czy skąpca to wie że cena jest od1500 zł.
    Mam nadzieję że spełni oczekiwania. Pierwsze wrażenie - dobre. Wygodą jest wybór polskiego języka, większa ładowność pralki (6kg) większe drzwi.
    Podłączenie standardowe, nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów. Trzeba się tylko przyzwyczaić do innego menu. Jest instrukcja w języku polskim
    adam_zg
    Poziom 13  
    Witam!
    Ja natomiast poszukuję pralki ładowanej od góry tak do około 1300 zł, zastanawiałem się na Boschem ale podobno lepiej wziąść mastercook'a bo bosche i mastercook to w środku to samo. Czy ktoś z was słyszał również takie opinie?
    skura_91
    Poziom 9  
    Witam
    Upatrzyłem sobie kilka modeli pralek dwóch firm Bosch i Siemens ,lecz nie bardzo wiem który wybrać oraz czym różnią się poszczególne modele i dlatego liczę na waszą pomoc .

Siemensy

WM 12E361PL
    WM 12E46FPL
    WM 10E460PL
    Jakie są różnice w tych modelach nie biorąc pod uwage obrotów

Bosche

WLX 20460 PL
    WLX 20461 by
    WLX 20461 PL
    WAE 20460 PL
    WLX 20460BY
    WLX 2046KPL
    WAE 20460 BY
    WAE 20460 MBY
    I jakie są różnice w tych modelach ?
    Wiem że Pl -oznacza polski język i że ostatnie trzy cyfry np.460 oznaczają wyposażenie lecz nie wiem jakie .
    Liczę na pomoc
    Z góry dziękuje
    Pzdr.
    bezelex15
    Poziom 1  
    Witam ! Jaka polecacie pralke do 1500 zl , szerokość 40 cm okolo ?
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    skura_91 napisał:
    Witam
    Upatrzyłem sobie kilka modeli pralek dwóch firm Bosch i Siemens

Ja używałem porównywarki dostępnej na bosch-agd.pl i siemens-agd.pl
    jas07
    Poziom 13  
    [quote="pequ"]Bardzo dziękuję jas07 za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie :)
    W podobnym przedziale cenowym co model W 1734 znalazłam model W 3741, czy różnią się one zasadniczo od siebie? Czy jest coś [oprócz wcześniej wspomnianych przez Ciebie "kluczy" ;) oraz kwestii czysto estetycznych] co przeważa na korzyść jednego bądź drugiego modelu? Czy kierować się tutaj raczej ceną i dostępnością danego modelu?

aha
    znalazłam jeszcze model W 3241,
    W grę wchodzą obecnie 4 modele:
    - W 1714
    - W 1734
    - W 3241
    oraz W 3741

Model W3742 nie jest oferowany na rynku m.in. polskim. Zdaje się mozna go kupić tylko w Niemczech.
    http://www.miele.de/de/haushalt/produkte/1141_8312.htm Niemniej chyba na Twoim miejscu zaryzykowałbym:D
    Użytkuję od miesiąca Miele W3241 i nie mam nic do zarzucenia funkcjonalności i jakosci prania czy wykonania.:D
    W 3741 ma chyba 2 programy więcej oraz typ wyświetlacza i kształt pokrętła programatora. Jeśli dla Ciebie to ważne i dostaniesz pełną gwarancję i identyczną cenę jak za W3241...Ja tylko przetestowałem zalety W3241 i trudno mi jest ocenic pralkę, której nawet nie widziałem.
    Tak czy inaczej, z czystym sumieniem doradzam zakup serii W30.. (W 3241 czy W3741 itd..), zamiast serii 10.., czyli W15.., W 16.. czy nawet 17..Jeśli tylko jesteś w stanie dopłacic tą różnicę w cenie.
    Cokolwiek z z pralek Miele nie kupisz, z pewnością i tak nią nie rozczarujesz się...
    RedWing
    Poziom 13  
    @ Sharuga:
    Bosche i Siemensy w wersji slim to modele Made in Germany.

@adam_zg:
    To nieprawda.
    adam_zg
    Poziom 13  
    No własnie postanowiłem sprawdzić u źródła i zapytałem osoby z serwisu która była w fabryce, i okazało się że od góry ładowane Siemens, Bosch Gorenje, Brandt ( od góry ładowane nie dostępne w polsce) jest produkowany w fabryce Mastercook'a we wrocławiu, na tych samych podzespołach co Mastercook. Różnią się tylko naklejką.
    jaaceek11
    Poziom 11  
    Bo ta pralka ma mi służyć latami a nie za rok się rozsypać albo zardzewiec ???????
    Polar.W moim domu ten sprzęt te firmy jest eksploatowany od 8 lat-tyle lat ma moja młodsza córka 4 osobowa rodzina.Pralka"ładowana "od góry,regulacja obrotów do 800 na minutę.Obudowa nie rdzewieje. Cena nie była wygórowana.
    skura_91
    Poziom 9  
    Jan_Werbinski napisał:
    skura_91 napisał:
    Witam
    Upatrzyłem sobie kilka modeli pralek dwóch firm Bosch i Siemens

Ja używałem porównywarki dostępnej na bosch-agd.pl i siemens-agd.pl

Szukałem różnic na obydwu porównywarkach i nie znalazłem a poza tym nie których modeli z pośród tych które podałem tam niema .
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    skura_91 napisał:

Szukałem różnic na obydwu porównywarkach i nie znalazłem a poza tym nie których modeli z pośród tych które podałem tam niema .

Masz jeszcze siemens-hausgerate.de (piszę z pamięci) i analogiczny Bosch.

Jeżeli nie ma różnic, to weź najtańszą z nich. Czy to nie oczywiste?!
    skura_91
    Poziom 9  
    Już wybrałem sobie taką pralke Siemens WM 12E46FPL lecz mam jeszcze jedno małe pytanie .czemu tego modelu niema na stronie siemensa ?
    jest tylko ten WM 10E46FPL
    Gregus12
    Poziom 9  
    Po wielu za i przeciw zdecydowałem się i kupiłem pralkę BOSCH WLX 20460PL w cenie 1499 w sklepie detalicznym. Wrażenie pozytywne, cicha, bardzo prosta w obsłudze i 5 lat gwarancji. Wirowanie w normie. W porównaniu do wcześniejszej Ardo 1000J o wiele cichsza(1000 obrotów).
    zaba7954
    Poziom 10  
    Jutro jade po pralke i dalej nie wiem co kupić :D
    adam_zg
    Poziom 13  
    Po pierwsze musisz powiedzieć jaki rodzaj pralki, top czy front, jaki załadunek ( czyli generalnie ile osób masz w rodzinie) i jakie sklepy masz w okolicy. W róznych sklepach czasami wrzucaja coś do gazetek, np w MM Zielona Góra ostatnio był świetny Siemens 7 kg 1400 obrotów za 1348zł, a w neonet 6 kg Bosch ( świeży model) za 999.
    pequ
    Poziom 10  
    jas07 dzięki :)
    już jestem prawie zdecydowana, obecnie mam dostępną 3741 cena minimalnie większa niż 3241, jutro jadę, jak tylko przetestuję zdam relację

pzdr.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    pequ napisał:
    jas07 dzięki :)
    już jestem prawie zdecydowana, obecnie mam dostępną 3741 cena minimalnie większa niż 3241, jutro jadę, jak tylko przetestuję zdam relację

pzdr.

Będziesz zadowolona.
    russec
    Poziom 2  
    Planuje na początku przyszłego miesiąca zakup nowej pralki.
    Z racji malej przestrzeni w łazience wybór padł na pralkę typu slim a dokładniej na produkt firmy Siemens model WS12X361PL i WS12X461PL.
    Moze ktoś z was wie czym różnią się te dwa modele i który wybrać bo według specyfikacji technicznej model WS12X461PL jest o kilogram cięższy, wskaźnik końca programu zamiast sygnalu dźwiękowego posiada diodę LED oraz jest o 2 db głośniejszy.
    Najważniejsza różnica to cena około 300 zł. Czy jest sens wydawać taka kwotę na model wyższy i jakie sa jeszcze różnice miedzy tymi pralkami.
    A może ktoś z was zna jakaś lepsza pralkę slim (producent - model) w przedziale cenowym 1500-1900 zł. Pozdrawiam
    pequ
    Poziom 10  
    Witam,

niestety ciągle bez pralki :( grypa oraz weekendowe zamieszanie.
    Proszę pomóżcie czym się róznią te modele: Miele W 3741 a W 3241. Muszę kupić dzisiaj najpóźniej jutro bo mam już całą stertę prania ;). Czy modele te mają jakąś zasadniczą różnicę. Czy oznaczenie WPS oznacza water proof system? Na pralce jest oznaczenie WPS a w opisie technicznym przeczytałam, że to Water Control System, może się nie za bardzo orientuję w temacie pralek, ale czy to jest to samo, bo mam wrażenie, że nie - tak jest w przypadku 3741.
    Bardzo proszę raz jeszcze Szanownych Forumowiczów o pomoc :)

P.S.
    Czy ktoś dysponuje instrukcją obsługi w/w modeli, w wersji elektroniczej? Jeżeli tak uprzejmie proszę o przesłanie, bądź wskazanie gdzie są dostępne.

Pozdrawiam

P.SS.
    Pani z centrali firmy poinformowała mnie, że model 3241 w odróżnieniu od 3741 nie ma możliwości ręcznego doboru temperatury i obrotów do danego programu - i to by była największa różnica.
    WPS to nie WCS, i ani 3241 ani 3741 nie mają WPS tylko WCS. Tylko zastanawia mnie jedno, w sklepie jest wyraźnie napisane W 3741 WPS - celowe zagranie czy ignorancja?

Pzdr.
    Mietek2141
    Poziom 10  
    Przewertowałem zdecydowaną większość tego tematu (wszystkich części) i już jestem prawie pewny że wybór padnie na zdecydowanie polecanego i zachwalanego Boscha- mimo że obecnie w Wawie z jego dostępnością (zwłaszcza w wersji 6kg) jest dosyć ciężko. Mam tylko jeszcze dylemat:
    -zauważyłem że Bosch produkowany jest w: Niemcy (wypalona laserem tabliczka), Polska (naklejka na plecach), inne (naklejka na plecach na której wogóle nie ma wyszczególnionego kraju pochodzenia - gościu w Euro powiedział że to Turcja). Jak się to ma do niezawodności tych pralek?
    - obecnie Bosch ma promocję na przedłużenie gwarancji na 5lat pod warunkiem zakupu pralki poza internetem.... Ceny między sklepem zwykłym a internetem różnią się często nawet o 300-400PLN, warto dopłacić tyle do przedłużonej gwarancji?
    - jaki model najlepiej kupić: 6kg, 1000/1200 obrotów - zależy mi na jak najlepszym płukaniu (małe dziecko już w drodze) ?
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Mietek2141 napisał:
    Boscha- mimo że obecnie w Wawie z jego dostępnością ...
    Ceny między sklepem zwykłym a internetem różnią się często nawet o 300-400PLN, warto dopłacić tyle do przedłużonej gwarancji?
    - jaki model najlepiej kupić: 6kg, 1000/1200 obrotów - zależy mi na jak najlepszym płukaniu (małe dziecko już w drodze) ?

Cena dostawy do Warszawy i Zapiździewa wynosi tyle samo, czyli 40-70 zł za kuriera. Sklep niby dowozi za darmo, ale rekompensuje sobie to większą marżą. Nie ma nic za darmo.
    Ja bym nie dopłacił za gwarancję. Koszt typowej naprawy i prawdopodobieństwo jej wystąpienia w przypadku tej marki wypadają na niekorzyść przedłużania gwarancji. Żadna gwarancja nie pokrywa głównych kosztów niektórych usterek, czyli pożaru domu i zalania. Zwrócą koszt naprawy 400 zł, a koszt remontu domu po zalaniu 100 000 zł nikt nie zwraca.
    Jak chcesz porządne płukanie, to sprawdź czy jest opcja woda plus i mozliwość zaprogramowania dodatkowych płukań.
    a-net
    Poziom 2  
    Witajcie
    poszukuję dobrej pralki, mój Bosch padł, myślałam nad gorenje 63120
    Co o tym myślicie a może jaką inną polecacie
    POMÓŻCIE sprawa pilna:?:
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Mietek2141 napisał:
    Jak się to ma do niezawodności tych pralek?
    - obecnie Bosch ma promocję na przedłużenie gwarancji na 5lat pod warunkiem zakupu pralki poza internetem.... Ceny między sklepem zwykłym a internetem różnią się często nawet o 300-400PLN, warto dopłacić tyle do przedłużonej gwarancji?

Moja rada - skorzystaj z 5 letniej gwarancji. Śpisz spokojnie o trzy lata dłużej. Koszt 300 złotych to niewiele w porównaniu z kosztem pogwarancyjnej naprawy serwisowej. Weź pod uwagę, ze przez trzy dodatkowe lata tych usterek może być więcej. Jeszcze dzieciak w drodze, kiedy wiadomo, ze pralka będzie używana intensywnie w ciągu najbliższych kilku lat. Sprawdź tylko czy gwarancja pokrywa wszystkie usterki. Nie czytaj głupot o pożarach, zalaniach, (bzdury kosmiczne) bo gwarancja komuś się myli z polisą ubezpieczeniową i nawet nie chce mi się o tym dyskutować. Tak jak o ekologii i prawdopodobieństwach usterek.
    BTW
    Modele BOSCH/SIEMENS produkowane w Niemczech to tylko "wąskie" 40 cm.

Dodano po 7 [minuty]:

a-net napisał:
    Witajcie
    poszukuję dobrej pralki, mój Bosch padł, myślałam nad gorenje 63120
    Co o tym myślicie a może jaką inną polecacie
    POMÓŻCIE sprawa pilna:?:

WA 63120 Dobra jest. Wg mnie możesz zaryzykować.