Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 607 2.2 Hdi 133 km - komunikat engine antypollution system failure

crazy_88 10 Feb 2017 18:37 11373 11
IGE-XAO
    crazy_88
    Level 42  
    Witam mam problem z autem peugeot 607 2.2 hdi 133 km z 2004 r. Mianowicie wyskoczył mi komunikat engine antypollution sysem failure oraz pali się kontrolka chec engine. Samochód nie wszedl w tryb serwisowy przyspiesza normalnie nie muli i nie gaśnie oraz odpala idealnie. Po podpięciu pod kompa wyskoczyły dwa błedy

U0121 błąd komunikacji z modułem abs
    U0122 utrata komunikacji z modułem dynamiki pojazdu.

co może być przyczyną filtr fap czy wtryski?
  • IGE-XAO
    crazy_88
    Level 42  
    dzięki za odpowiedź ale czemu też pali się antypollution system defective na wyswietlaczu a w kompie nie ma żadnego błędu od niego ?

co powoduje ten komunikat oprócz fap , wtrysków itp? i dziwne że samochód nie wszedł w tryb serwisu
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    crazy_88
    Level 42  
    Witam byłem na diagnostyce dziś w warsztacie od francuzów i gość sprawdzał błedy odpowiednim sprzętem do peugota i powtorzyła się akcja brak błedów związanych z check engine jedynie moduł abs . Zauważyłem ponownie że check engine i antypollution zapala sie na zimnym silniku po skasowaniu błędu i pali się cały czas gaśnie dopiero po skasowaniu błędu interfejsem.

Więc jakie kroki podjąć? objaw brak , auto przeciągnełem po obwodnicy i nic to nie dało
    crazy_88
    Level 42  
    we wtorek jadę posprawdzać czujniki absu i pierścienie z tego względu że też jest problem z abs przy hamowaniu z niskiej prędkości bo cały czas się włącza a kontrolka się nie pali , gadałem z gosciem co zajmuje sie pompami abs i modułami abs i mówił że to nie wina pompy ani modułu ale czujników.
    User removed account
    Level 1  
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    KotBury2 wrote:
    crazy_88 wrote:
    Więc jakie kroki podjąć? objaw brak , auto przeciągnełem po obwodnicy i nic to nie dało.
    Zrób najprostsze rzeczy, o których Ci mówiłem. Prawdopodobnie jest jakaś dziura w rurze, albo intercooler skorodowany (zwłaszcza w dolnej części) i to jest przyczyną "przecieków" powietrza.

Pzdr KotBury2

nie wydaje Ci się, że tryb awaryjny zawsze zapisuje jakiś błąd w ECU ?
    wprowadzasz go moim zdaniem w błąd.
    ewentualnie usunięta tablica DTC i dlatego niema informacji o usterce.
    User removed account
    Level 1  
    crazy_88
    Level 42  
    witam problem znaleziony filtr fap zapchany zbyt duża różnica na czujnikach ciśnienia filtr zostanie usunięty