Witam Kolegów,
Borykam się z problemem wysłania kompletnego zapytania do serwera pogodowego. Proces ten wykonywany z terminala RealTerm lub Terminal by Br@y++ kończy się powodzeniem, czyli odebraniem wysyłanych po chwili danych z serwera pogodowego, zaś wykonywany z poziomu procesora (przez UART'a) kończy się brakiem odpowiedzi ze strony serwera i timeout'em serwera. Podejrzewam, że funkcja po stronie procesora w inny sposób interpretuje i wysyła znaki specjalne, zaś terminale w inny sposób i stąd serwer nie dostaje kompletnego zapytania. Poniżej podam przykłady:
w RealTerm'ie wysyłam:
i po chwili
zaznaczając każdorazowo by dołączał na końcu CR+LF i na takie zapytanie dostaję poprawną odpowiedź serwera. Podobnie w terminalu Br@y++ wysyłam:
i po chwili
Czyli generalnie to samo, tylko w inny sposób koduję znaki specjalne. Jeśli chodzi o procesor to do wysyłania zaprzęgam prostą funkcję, jak niżej:
która korzysta z:
i wysyłam to samo, co wyżej w następujący sposób:
i po chwili
No i lipa... serwer nie odpowiada tylko oczekuje i oczekuje po czym zgłasza timeout...tak, jakby zapytanie nie było kompletne. Prośba o sugestie, za które z góry dziękuję... robiw
Borykam się z problemem wysłania kompletnego zapytania do serwera pogodowego. Proces ten wykonywany z terminala RealTerm lub Terminal by Br@y++ kończy się powodzeniem, czyli odebraniem wysyłanych po chwili danych z serwera pogodowego, zaś wykonywany z poziomu procesora (przez UART'a) kończy się brakiem odpowiedzi ze strony serwera i timeout'em serwera. Podejrzewam, że funkcja po stronie procesora w inny sposób interpretuje i wysyła znaki specjalne, zaś terminale w inny sposób i stąd serwer nie dostaje kompletnego zapytania. Poniżej podam przykłady:
w RealTerm'ie wysyłam:
Kod: C / C++
i po chwili
Kod: C / C++
zaznaczając każdorazowo by dołączał na końcu CR+LF i na takie zapytanie dostaję poprawną odpowiedź serwera. Podobnie w terminalu Br@y++ wysyłam:
Kod: C / C++
i po chwili
Kod: C / C++
Czyli generalnie to samo, tylko w inny sposób koduję znaki specjalne. Jeśli chodzi o procesor to do wysyłania zaprzęgam prostą funkcję, jak niżej:
Kod: C / C++
która korzysta z:
Kod: C / C++
i wysyłam to samo, co wyżej w następujący sposób:
Kod: C / C++
i po chwili
Kod: C / C++
No i lipa... serwer nie odpowiada tylko oczekuje i oczekuje po czym zgłasza timeout...tak, jakby zapytanie nie było kompletne. Prośba o sugestie, za które z góry dziękuję... robiw