Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra - Deska rozdzielcza, słabe oświetlenie gdy są światła

30 Kwi 2017 12:33 1557 9
  • Poziom 4  
    Witam, moja ciocia ma problem. Ostatnio zauważyła, że gdy odpala samochód, włącza światła to deska rozdzielcza słabiej świeci. Co może być powodem tego?
  • Poziom 39  
    Regulacja ściemniacza pod włacznikiem świateł.
  • Poziom 4  
    Ściemniacz nie był ruszany, a dzieje się tak od pewnego czasu :/ Gdy światła są wyłączone to deska normalnie świeci, a jak włączy się światła to lekko gaśnie.
  • Poziom 17  
    Nic z tym nie zrobisz chyba że sam przerobisz instalacje, jest to tryb nocny samochód myśli że jak włączyłeś światła to jest noc i przygasza deskę żeby nie oślepiała (nie rozpraszała kierowcy) tylko samochód nie wie że w Polsce na światłach jeździ się też w dzień. :) Bardziej proponuje ci zamontować światła do jazdy dziennej niż prowadzić jakoś ingerencje w instalacji elektrycznej i problem automatycznie zniknie. :)
  • Poziom 4  
    Tak tylko, że tydzień temu jeszcze samochód tak nie myślał i nie miał włączonego żadnego trybu nocnego :v
  • Poziom 17  
    Elpollaczek napisał:
    Tak tylko, że tydzień temu jeszcze samochód tak nie myślał i nie miał włączonego żadnego trybu nocnego :v

Jak chcesz żeby ci ktoś pomógł to napisz trochę więcej co to za samochód bo z tytułu wiem tylko że to opel bo nowsze auta mogą mieć tako funkcje. A może ją ktoś przez przypadek włączył jakimś klawiszem lub przez VAG ?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    To jest normalny objaw. Pewnie wcześniej nie zwróciła na to uwagi lub ma uszkodzony ściemniacz ale zawsze na światłach będzie słabsze podświetlenie.
    Odłącz od licznika przewód który informuje go o tym że włączone są światła - wtedy nie będzie różnicy w podświetleniu licznika czy są włączone światła czy nie.

Dla pewności że ciocia nie ściemnia to zobacz jak jest w innej Astrze.
  • Poziom 20  
    grala1 napisał:
    To jest normalny objaw
    ja mam astrę z 2000 roku i jest tak jak pisze autor z licznikami

Dodano po 10 [minuty]:

Ściemnia się po załączeniu świateł nie zależnie od pory dnia
  • Poziom 5  
    Również mam Astrę i u mnie ściemniają się nieznacznie. Sprawdź napięcie na aku, być może regulator napięcia w alternatorze siada. Nie powinno bardzo ściemniać zegarów.

Moderowany przez T5:

Jak Kolega wyjaśni zależność regulator- ściemnianie deski ostrzeżenie anuluję.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 4  
    Problem tkwił w ściemniaczu, dzięki wielkie za pomoc. Temat zamknięty