Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 III, 1.8 benz - Jaki akumulator i czy warto brać markowca?

wic1 20 Lut 2018 10:58 705 13
  • #1 20 Lut 2018 10:58
    wic1
    Poziom 14  

Szanowni...

Jaki akumulator polecacie?
    Obecnie mam Vartę (tzw niebieską) 74 Ah. Działa już 10 lat... i właśnie od tego sezonu po doładowaniu wytrzymuje tydzień.

Googlając serwisy po wyszukiwarkach polecają 60 Ah...
    Tu pytanie o firmę i pojemność.

Bo słyszę o trzech szkołach.
    1. "Bierz jakikolwiek, tańszy bo teraz akumulatory robią słabe i wytrzyma nie więcej jak 3-4 lata"
    2. Marka to marka, bosh, varta topla i masz spokój na 6-8 lat. (teraz mam vartę i wyżył 10 lat... od 2008 roku)
    3. Weź jakikolwiek tylko sprawdź jak u niego z rezystancją temperaturową by Ci w zimę odpalił.

No i co o tym myśleć?

Nie ukrywam, że wolę wspierać naszych i kupić polskiej marki :P

0 13
  • #3 20 Lut 2018 11:23
    Belialek
    Poziom 22  

Ostatnio w firmie regenerującej rozruszniki rozmawiałem z serwisantem - ciekawą opcją są też akumulatory ukraińskich producentów ze zwiększoną ilością ołowiu (przez brak obowiązku trzymania norm UE).

0
  • #4 20 Lut 2018 12:04
    wic1
    Poziom 14  

A gdzie ja w Polsce kupię typowo Ukraiński akumulator skoro my jestesmy w UE i pewnie też nie można ich u nas sprzedawać?

Łapać typów na tirach i "te... nie masz akumulatorów z pod ciemnej gwiazdy?"? :P

0
  • #6 20 Lut 2018 12:18
    wic1
    Poziom 14  

Właśnie wygooglałem, że są tacy co bezobsługowe nakręcają i dolewają wodę destylowaną dla reanimacji. Co o tym myślicie?

0
  • #7 20 Lut 2018 13:33
    sanfran
    Poziom 36  

Zemści się to na tobie, wtedy kiedy najbardziej będziesz auta potrzebował.
    Proste, chcesz auto trzymać długo - kup nowy i dobry. Chcesz się pozbyć auta szybko kup tani, ale nowy.

0
  • #8 20 Lut 2018 13:51
    patgaw
    Poziom 11  

Obecnie z akumulatorami to jest slabo bo nawet te markowe to sa krzaki, np bosh ma gorsza opinie niz niejeden krzak. Obecnie polecane to np Jenox, Autopart, Kozak

0
  • #9 20 Lut 2018 14:00
    wic1
    Poziom 14  

patgaw napisał:
    Obecnie z akumulatorami to jest slabo bo nawet te markowe to sa krzaki, np bosh ma gorsza opinie niz niejeden krzak. Obecnie polecane to np Jenox, Autopart, Kozak

No właśnie niektórzy mi mówią że te markowe często to tez padlaki w porównaniu do tych samych marek ileś tam lat temu.

No i własnie chodzi by wziąć dobry ale nie przepłacić za markę :P
    Dlatego pytam :P

0
  • #11 25 Lut 2018 16:41
    wic1
    Poziom 14  

Kupiłem topla 75ah. Nieco mały ma rozruch bo chyba 400 amper ale daje radę. Chwilowo żadnych większych tras nie robilem więc raczej nie miał okazji sie podladowac.

Niemniej odpala a auto jedzie jakby żwawiej, tj pracuje równo.
    Zniknął efekt przygasania świateł podczas powołanej jazdy.

Dam znac jak pojawia się nowe objawy.

0
  • #13 25 Lut 2018 19:29
    jeryy3
    Poziom 17  

Staraj się kupić akumulator stacjonarnie nie wysyłkowo nie w markecie , poszukaj u Siebie w mieście serwis,sprzedawce akumulatorów i tam kupuj. W razie reklamacji masz szansę na aku zastępcze.Typowo polscy producenci akumulatorów to ZAP Sznajder Batterien , Autopart oraz Jenox. Zajrzyj na stronę http://www.akubiz.biz Jest tam mapa gdzie w kraju warto kupić akumulator.

0