logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć czujnik PSP-04 do Siemens Logo do pomiaru w silosie?

savickas21 07 Lis 2018 17:44 1194 12

Podsumowanie tematu

✨ Czujnik PSP-04, będący czujnikiem poziomu, nie umożliwia dokładnego pomiaru procentowego napełnienia silosu, a jedynie informuje, czy poziom materiału jest poniżej lub powyżej jego lokalizacji. Aby uzyskać wizualizację poziomu w procentach, zaleca się zastosowanie kilku czujników umieszczonych na różnych wysokościach lub użycie czujników ultradźwiękowych z wyjściem analogowym, które pozwalają na ciągły pomiar. Proponowane alternatywy to czujniki mikrofalowe lub ultradźwiękowe, które są bardziej efektywne w warunkach panujących w silosach paszowych. W dyskusji wspomniano również o czujnikach radarowych oraz o rozwiązaniach z ciężarkiem, które są uznawane za przestarzałe.
REKLAMA