Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder sagemcom dsi83-dzwięk 5.1

27 Gru 2018 00:10 309 11
  • Poziom 2  
    Witam i przede wszystkim chciałbym sie przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.
    Mam spory problem i mam nadzieję ,że piszę we właściwym dziale.
    Mój cel - dzwięk przestrzenny z dekodera na kinie domowym:

Posiadam dekoder nc plus dekoder sagemcom dsi83 ,wyposażony teoretycznie w cyfrowe wyjście audio spdif (mini jack 3,5 ),
    kupiłem niedawno uzywane kino domowe z amplitunerem harman kardon avr 130 (posiada komplet wejść i wyjść ).
    Sugerując się poradami technika z nki ,kilku sprzedawców nki z mojego miasta , sprzedawcy kabla i forami internetowymi kupiłem kabel do połączenia bezposrednio dekodera i wzmacniacza jack 3.5 -coaxial

Dzwięku oczywiście nie ma żadnego ,pomimo sprawdzeniu wszystkich dostepnych opcji dekodera i wzmacniacza (wzmacniacz zachowuje sie tak jakby żaden kabel nie był podpięty pod to żródło dzwieku ).

Próbowałem tez podłączyć zestaw inaczej :
    telewizor - dekoder kabel hdmi
    telewizor - wzmacniacz kabel optyczny
    ale daje to tylko dzwięk zmielony przez telewizor - 2.0 , 2.1
    Czy da się owy gówniany dekoder połączyć w jakis sposób ze wzmacniaczem aby uzyskać dzwięk 5.1 ?

• Poziom 43  
    Kabel podłączasz pod COAXIAL IN?
  • Poziom 2  
    Oczywiście że tak.
  • Poziom 2  
    Naprawdę nikt nie ma pomysłu dlaczego to nie gra ?
    Może ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z tym dekoderem (obstawiam że w nim jest problem ).

• Poziom 43  
    W ustawieniach dzwieku nie ma nic o wyjściu cyfrowym?
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    W ustawieniach dzwieku nie ma nic o wyjściu cyfrowym?

Niestety ten dekoder nie ma żadnych ustawień dzwięku, jedyne co można zmienić to rodzaj dzwięku płynący przez hdmi do telewizora : stereo albo ac3 , ale w praktyce nie ma żadnej różnicy,przez telewizor przechodzi tylko stereo.
  • Poziom 10  
    Witam
    dźwięk 5.1 / 7.1 można uzyskać wyłącznie przez HDMI, przez SPDIF tylko stero ze względu na ograniczenie szerokości pasma w standardzie SPDIF

• Poziom 43  
    single_malt napisał:
    przez SPDIF tylko stero ze względu na ograniczenie szerokości pasma w standardzie SPDIF

Co? Wysyła to co poda źródło - nie pisz bzdur.
  • Poziom 10  
    To zyczę powodzenia :-)))
  • Poziom 34  
    @sosarek według mnie to ma prawo nie działać. Ze SPIDF nie przetransmituje się DD+ (E-AC3). Zależy co wychodzi z tego dekodera.

• Poziom 43  
    internick napisał:
    Ze SPIDF nie przetransmituje się DD+ (E-AC3). Zależy co wychodzi z tego dekodera.

biskup1050 napisał:
    Niestety ten dekoder nie ma żadnych ustawień dzwięku, jedyne co można zmienić to rodzaj dzwięku płynący przez hdmi do telewizora

Pytanie czy Autor zmieniał ścieżkę dźwiękową danego programu na inną bo większość jest w stereo.
    single_malt napisał:
    To zyczę powodzenia :-)))

Wyobraź sobie że nie potrzebuję, bo mam chociażby BR Samsunga podpięty przez Coaxial i bez problemu mam DD bądź DTS po wybraniu odpowiedniej ścieżki audio.
  • Poziom 41  
    @biskup1050 - o ile ten problem jest aktualny ...

Kolega mógłby zamieścić zdjęcie wyświetlacza wzmacniacza w momencie, kiedy wybrane jest wejście Coax?
    W sytuacji kiedy dekoder jest podłączony bezpośrednio do wzmacniacza.
    Proszę podać, które wejście Coax kolega wybiera.

biskup1050 napisał:
    telewizor - dekoder kabel hdmi
    telewizor - wzmacniacz kabel optyczny

Czy po podłączeniu przewodu optycznego do drugiego wejścia optycznego w wzmacniaczu, to dźwięk z TV pojawia się również?
    Odpowiedź na te pytanie jest istotna do celów diagnozowania problemu
    Pytam się o te sprawy, bo jest całkiem prawdopodobne, że wzmacniacz "bruździ".