Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octa-Core 64-bit AiO Android System - komputer panelowy za 90 dolarów

pseven 19 Apr 2019 09:28 912 5
SterControl
 • Octa-Core 64-bit AiO Android System - komputer panelowy za 90 dolarów
  Octa-Core 64-bit AiO Android System to nowy komputer panelowy firmy FriendlyElec.

  Sercem Octa-Core 64-bit AiO Android System jest układ S5P6818 firmy Samsung zawierający ośmiordzeniowy procesor ARM typu Cortex-A53 o taktowaniu 400-1400 MHz.

  Ekran Octa-Core 64-bit AiO Android System cechują: przekątna - 9 cali; rozdzielczość - 1280 x 800 pikseli.

  Kompatybilność Octa-Core 64-bit AiO Android System obejmuje system Android w wersji 5.1.1. Octa-Core 64-bit AiO Android System ma 1GB pamięci RAM typu LPDDR3 i od 8 do 32 GB pamięci flash typu eMMC.

  Octa-Core 64-bit AiO Android System posiada: port Gigabit Ethernet (RJ45), 2 porty USB 2.0 (1 porty typu A i 1 port micro-USB) oraz wejście/wyjście dźwięku (mini jack). Oprócz tego na płytce Octa-Core 64-bit AiO Android System znajdują się złącze mini-PCIe, złącze karty pamięci typu micro SD i wyprowadzenia interfejsów: DVP, USB (1 port USB 2.0), SPI, UART i GPIO.

  Moduł AP6212 umożliwia łączność bezprzewodową w standardach: Wi-Fi 5 i Bluetooth 4.1.

  Octa-Core 64-bit AiO Android System - komputer panelowy za 90 dolarówWymiary Octa-Core 64-bit AiO Android System wynoszą: 235 x 12 x 156 (bez anteny) mm. Waga - 565 gramów. Napięcie zasilania - od 9 do 15 V. Pobór prądu nie przekracza 2A. Chłodzenie odbywa się w sposób pasywny. Zakres temperatur użytkowania wynosi od -20 do 70 °C. Zakres wilgotności względnej, odporność na drgania i wstrząsy nie zostały określone. Wodoszczelność brak. Możliwy montaż ścienny.

  Więcej informacji na temat Octa-Core 64-bit AiO Android System znaleźć można na wiki producenta.

  Cena Octa-Core 64-bit AiO Android System w wersji z 8GB pamieci eMMC i Wi-Fi wynosi 90 dolarów amerykańskich (ok. 340 zł). Octa-Core 64-bit AiO Android System kupić można za pośrednictwem strony producenta.

  Jakie zastosowanie może mieć Octa-Core 64-bit AiO Android System?

  Źródło:
  http://linuxgizmos.com/open-spec-touch-panel-computer-runs-on-octa-core-soc/
  https://www.friendlyarm.com/index.php?route=product/product&product_id=255

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8886 posts with rating 1915, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • SterControl
 • SterControl
 • #3
  krisRaba
  Level 31  
  To w sumie jakiś SOM, płytka bazowa i ekran. Ale cena nie jest zła, jeśli ktoś potrzebuje takiego zestawu.
 • #5
  krisRaba
  Level 31  
  To bardziej do zastosowań pseudo-przemysłowych, gdzie może stanowić ciekawy wjazd dla osób z innej branży. Nikt pewnie nie będzie na tym stawiał odpowiednika paneli sterujących linią (pewnie by się dało, ale klasyczne panele zapewniają natywnie wsparcie do komunikacji ze sterownikami PLC, a tu pewnie trzeba porzeźbić), ale są obszary, gdzie mogłoby się przyjąć.
  Przykładowo kiedyś miałem zapytanie o system nadzoru nad poprawną pracą zespołu urządzeń i jednocześnie rejestratora / dziennika pracy dla obsługi, gdzie mogą się zalogować, "odbić" obecność i podać co zrobili. Wtedy stawiasz sobie apkę z bazą danych, dodatkowo jakiś eksport do zewnętrznego serwera i rządzisz ;-) No i robi to innego rodzaju programista, nie PLC-master ;-) Choć obecnie nie wiadomo który droższy ;-) Z tym że odpada Ci koszt panela HMI, gdzie za kolorową matrycę w sensownej rozdzielczości płacisz dość słono...
 • #6
  speedy9
  Helpful for users
  Mnie zastanawia dlaczego jest tam tai archaiczny Android (5.1.1). Część aplikacji nie działa z Androidem poniżej 6.0 z uwagi na zmianę modelu uprawnień chociażby. Poza tym nowsze wersje udostępniają np. split screen czy nawet wyświetlanie aplikacji ponad innymi aplikacjami.