Witam, rozebrałem starą drukarkę HP (DeskJet 3325), żeby zrobić z niej slider do aparatu, wyciągnąłem cały mechanizm karetki i teraz pojawia się pytanie - jak sterować silnikiem DC, aby móc zmieniać kierunek i prędkość obrotową? Wiem, że do zmiany kierunku można wykorzystać np mostek H a do prędkości po prostu PWM, tylko pojawia się pewien problem. Mianowicie silnik z tego, co się orientuję, to jest na 12V (przy ~3V już wirnik się obraca), chciałbym całość zasilać z jakiegoś małego powerbanka także układ się komplikuje, bo trzeba by przetwornicę 5V na 12V i wtedy sterowanie PWM i kierunkiem. Fajnie jakby te dwie rzeczy dało się sterować jedną gałką. No i jakby całość nie kosztowała majątku
W ostateczności, gdyby wymagało to zbyt dużego nakładu, to po prostu zrobię sobie na korbkę
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.