Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podsłuchiwanie policji baofeng UV-5R

mnbvcxzzxcvbnm031120 20 Feb 2020 23:34 4341 19
    mnbvcxzzxcvbnm031120
    Level 4  
    Czy można w Polsce podsłuchiwać policję? Przykładowe radio Baofeng UV-5R. I czy jest to karalne, czy nie? I czy da się wykryć taką osobę, która podsłuchuje policję?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie da się. Możesz sobie temat odpuścić.
    SP5IT
    Podsłuchiwać Policji baobabem.
    Działający sposób, to jak stoisz niedaleko stójkowych i podsłuchujesz o czym gadają :)
    A jak chcesz słyszeć więcej, to się zatrudnij w resorcie.
    M
  • Helpful post
    7936
    Level 18  
    Jak się nie da, skoro się da. Pod warunkiem, że służby nadają w systemie analogowym. Bo jeśli cyfrowo, to jest problem. Ale też się da. Tylko że za złamanie jakichkolwiek zabezpieczeń w ich łączności jest paragraf.
    władziowek
    Level 20  
    don_viking wrote:
    Poniżej link do artykułu.

Artykuł

W przypadku nasłuchu transmisji analogowej (niekodowanej) ten paragraf idzie w buty. Słuchać mogę do bulu i co chcę, nie wolno natomiast przekazywać i udostępniać treści osobom trzecim.
    Jap
    Level 28  
    W analogu masz milicję od 172 do 174MHz. W moich okolicach (Zdolny Śląsk) jak do tej pory wszystkie miasta działają w analogu. Ba, nawet od kilku dni Wałbrzych zainstalował analogowy przemiennik zwiększający znacznie obszar nasłuchu.
    Nasłuch jest w pełni legalny i nie da się Ciebie namierzyć pod warunkiem, że nie podłączasz Bao do wzmacniacza audio 100W i pół dzielnicy słyszy korespondencję misiaków.
    yes2mike
    Pod warunkiem, ze sluchasz tej milicji ODBIORNIKIEM, a nie jakimś baofenfgem.
    Wtedy sluchasz już łamiąc prawo.
    robokop
    Moderator of Cars
    yes2mike wrote:

Dopóki się tylko słucha i za bardzo z tym nie obnosi, to nic złego się nie dzieje. Gorzej jak się używa nadajnika, szczególnie do aktywowania urządzeń infrastruktury bezpieczeństwa :P
    don_viking
    Level 21  
    yes2mike wrote:

Dokładniej to chodzi o to by urządzenie, którego używa się do nasłuchu nie posiadało możliwości nadawania w paśmie służb o jakich mowa w temacie. W innym przypadku może być nieciekawie zwłaszcza gdy taki funkcjonariusz znający się na rzeczy np podczas kontroli samochodowej weźmie takie radio i wciskając nośną usłyszy się w radiu służbowym. Wtedy konfiskata mienia i sprawa karna.
    yes2mike
    Samo posiadanie urządzenia nadawczego, bez wymaganego pozwolenia jest karane w/g Prawa Telekomunikacyjnego.
    Nie do końca mądre głowy z zemsty za podsluchiwanie podciągnąć moga pod kk.
    Lepiej być ostrożnym. Coś o tym niestety wiem.
    .Labrador
    Level 25  
    yes2mike wrote:
    Samo posiadanie urządzenia nadawczego, bez wymaganego pozwolenia jest karane w/g Prawa Telekomunikacyjnego.

Jak się to ma do sprzedawców, takiego sprzętu? w sklepie, w necie, na giełdzie qrz. itd
    Też, aby sprzedać transceiver ,muszą mieć licencję? lub koncesję jak na alkohol?
    Coś tu jest nie tak co piszesz, no chyba że się mylę.
    Rezystor240
    Level 41  
    .Labrador wrote:
    Coś tu jest nie tak co piszesz.

Nic nie kręci, to jest sprzęt dla krótkofalowców. Dla osób, które mają odpowiedni dokument, znak wywoławczy i takie rzeczy. Ale nie do odsłuchu tego co nie potrzeba. Temat jest skomplikowany...
    .Labrador
    Level 25  
    Rezystor240 wrote:
    , to jest sprzęt dla krótkofalowców

Wiem o tym, jest przepis gdzie można, a gdzie nie można i finito, to tak ja z autem, mam ciężarówkę a nie mam na przyczepy więc nie podczepiam a posiadać mogę.
    A tak prawdę mówiąc, to za cel słuchać służb, ja tego do końca nie rozumiem.
    Jest program drogówka i to powinno wystarczyć.
    robokop
    Moderator of Cars
    yes2mike wrote:
    No nie - zabronione jest używanie. To tak jak ze sprzętem do gwałtu - mieć można, tylko używać trzeba za zezwoleniem.
    Rezystor240
    Level 41  
    .Labrador wrote:
    A tak prawdę mówiąc, to za cel słuchać służb, ja tego do końca nie rozumiem.

Zrozumiesz jak posłuchasz... Nie złe opowieści dziwnej treście są tak przeważnie od piątku wieczór do poniedziałku rano.
    Można się posniać, nie zacytuję bo nie można. :wink:
    OPservator
    Level 33  
    Jak już chcesz się bawić to wypierniczaj w podskokach na kurs krótkofalarski - na kursie dowiesz się ile kary jest za przypadkowe nadanie sygnału tam gdzie nie możesz.
    Cytując spidermana - z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność.
    Słuchać możesz, czy warto?... Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany - jak to mawia mój ojciec, z resztą policjant ;)
    Moderated By c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.