Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

tomybb 01 May 2021 19:09 1485 2
  • Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

W cenie około 12zł możemy nabyć takie oto urz±dzenie. Opakowanie, jak widać trochę "zmęczone" dalek± podróż± jednak to co najważniejsze bez jakichkolwiek uszkodzeń. :)
    Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

Na górze obudowy mamy przeł±cznik, dwa LED-y od spodu barwy zimnej.
    Cało¶ć składa się z dwóch czę¶ci, poł±czone na jednym zaczepie. Nie mamy tutaj żadnych wkrętów do odkręcenia. Zasilanie 3xAAA, dla ułatwienia ich wyci±gania producent zastosował pomocnicz± ta¶mę. Wymiana zużytych ogniw to w zasadzie kilkana¶cie sekund roboty. :) ¦rednica soczewki to ok 4cm.
    Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

Przeł±cznik jak w wielu tego typu tanich konstrukcjach uproszczony do granic możliwo¶ci, rozwi±zanie przynajmniej jak na razie jednak skuteczne.

Przy zasilaniu 4,5V pobierany pr±d to ok 60mA.

Do testów zastosowałem popularne Ni-MH, 3xAAA Eneloop.
    Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

Jak wspomniano wcze¶niej barwa zdecydowanie zimna i chociaż nie przepadam za takim odcieniem je¶li chodzi o ¶wiatło "ogólne" to w tym przypadku akurat mi to nie przeszkadza i nawet się sprawdza.

Jeżeli chodzi o sam± lupę to tutaj wiele zależy w jakich warunkach o¶wietleniowych pracujemy. Jakie jest nasze podstawowe ¶wiatło. W wielu przypadkach spotkamy się z utrudniaj±cymi pracę odbiciami, refleksami itp. No ale to już oczywi¶cie wada który nie dotyczy tylko tego prezentowanego sprzętu.
    Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja Tania lupa z pod¶wietleniem LED, recenzja

W moim odczuciu wbudowane pod¶wietlenie znacz±co ułatwia pracę. Lupa dobrze leży w dłoni. Chociaż nie wiem czy nie byłoby jednak nieco lepiej gdyby r±czka była większa. Ale to już raczej indywidualna sprawa b±dĽ kwestia przyzwyczajenia. Ja akurat mam duże dłonie, może dlatego. :)
    Na pewno sprzęt ułatwi pracę podczas różnych inspekcji bo raczej tylko do tego celu został stworzony.

Nie wiem jak z żywotno¶ci± LED-ów, nie mamy tutaj żadnego drivera a jedynie rezystor. Na pierwszy rzut oku wygl±da że najbardziej trzeba będzie uważać na zaczep ł±cz±cy dwie czę¶ci. Jest dosyć delikatny.

Na koniec ciekawa informacja dotycz±ca tego produktu. Znalazłem wiele aukcji z tym przedmiotem. Podanych było kilka powiększeń soczewki w zależno¶ci od modelu. Na jednym ogłoszeniu była informacja, że powiększenie jest mniejsze niż opis na pudełku, inni sprzedawcy o niczym takim nie wspominali. Mój model to teoretycznie 15x. Taki opis mam na opakowaniu. Sprzedawca również tak± warto¶ć deklaruje w swoim opisie. W rzeczywisto¶ci takie powiększenie to fikcja. Przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza. Tutaj, porównuj±c z mikroskopem będziemy mieli co¶ w granicach 5x. Nie wiem kto tu popełnił bł±d, czy jest to celowe zawyżanie parametrów z którym niejednokrotnie pewnie się spotkali¶cie.

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    tomybb
    Level 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegaj±cej od elektroniki.
    Has specialization in: naprawa rtv agd, Artykuły Elektroda.pl
    tomybb wrote 1562 posts with rating 1095, helped 2 times. Been with us since 2006 year.
    Baskhaal
    Level 15  
    Pracuję z tak± lupk± od kilku lat, szkło x10 wystarczy do podstawowej inspekcji.
    Blaszka stykowa pod przyciskiem bardzo szybko ¶niedzieje i lubi się luzować. Ja poradziłem sobie zalewaj±c 'tył' ledów, rezystor i jego poł±czenie z blaszk± za pomoc± celnego strzału hot glue ;) Działa idealnie.