logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer X-HM72-K nie wykrywa radia internetowego, komunikat Server error

lukasz22i 20 Sty 2025 11:44 54624 360
Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego Pioneer X-HM72-K pokazuje komunikat „Server error” przy wejściu w Internet radio i jak przywrócić działanie radia internetowego?

To nie jest problem z Wi‑Fi ani z resetem, tylko z usługą vTuner/Pioneer: Pioneer potwierdził, że radio internetowe vTuner nie jest już przez nich wspierane, więc wieża nie pobiera listy stacji [#21416247] Najskuteczniejsze obejście to podmiana DNS/hosta dla `pioneer.vtuner.com` na `23.238.115.210` w routerze; takie rozwiązanie przywróciło działanie m.in. na D-Linku, MikroTiku i OpenWrt [#21426085] [#21454173] [#21465930] Jeśli router nie ma opcji hosta, można użyć DNS override/rewrite przez NextDNS i dodać regułę dla `pioneer.vtuner.com`, a po zmianie przełączyć Pioneera na ręczne ustawienie sieci i czasem odłączyć go na chwilę od prądu, żeby wczytał nowe ustawienia [#21745648] [#21773032] Gdy nie chcesz grzebać w routerze, forumowicze stosowali też obejście z plikami `.m3u`/`.pls` na pendrivie albo YTuner/Raspberry Pi, ale to są już alternatywy awaryjne [#21423582] [#21425223] [#21421696]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #91 21410899
    ratatuj111
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 7
    Niestety, wszystko to tylko plomby. Nie po to kupowałem Pioneera, nie pingczing.
  • REKLAMA
  • #92 21410913
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Wie ktoś jak utworzyć plik pls czy m3u dla Radia 357 tak jak dla PR3 aby działało bo ten co jest to nie idzie na pionku
  • REKLAMA
  • #93 21410999
    jimek70
    Poziom 6  
    Posty: 14
    Ocena: 4
    >>21410870 dokładnie, jeżeli PR3 ci chodzi, to znaczy, że wszystko robisz dobrze. W tym, co się nie odtwarza, może być problem z rozszerzeniem pliku.
  • #94 21411027
    darekwroblewski
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 1
    >>21410999 Z drugiego linku(winamp) radio 357 śmiga u mnie na HM 72.
  • #95 21411043
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    darekwroblewski napisał:
    >>21410999 Z drugiego linku(winamp) radio 357 śmiga u mnie na HM 72.

    A no niestety na N50 nie działa, musiałem przerabiać VLC

    Radio357
    Załączniki:
    • listen.zip (368 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #96 21411235
    ratatuj111
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 7
    Chce ktoś kupić moją drogą cegłę n30 b
  • #97 21411236
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    przemekwojcicki napisał:
    Chce ktoś kupić moją drogą cegłę n30 b

    A dzięki mam swoją i zaczynam poważnie myśleć o malinie
  • #98 21411277
    tauter
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Na Pioneer X-HM81 działa patent z plikami .m3u .pls na pendrive i jest to na dzień dzisiejszy chyba najlepsza opcja. Jedynie trzeba pozyskać jak największą bazę stacji radiowych.
  • #99 21411299
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    tauter napisał:
    Na Pioneer X-HM81 działa patent z plikami .m3u .pls na pendrive i jest to na dzień dzisiejszy chyba najlepsza opcja. Jedynie trzeba pozyskać jak największą bazę stacji radiowych.

    dobrze że 3 słucham tylko
  • #100 21411305
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    >>21411043
    Miałbym wielką prośbę, też mam N50 i tak naprawdę słucham jednej, jedynej stacji: https://www.1.fm/station/chilloutlounge
    Nie wiem jak zrobić plik *m3u dla tej stacji (u mnie z takiego linku działa radio, np. z twojego Radio Katowice), czy potrafiłbyś to zrobić?
    Szukałem w internecie gotowego pliku i niestety nie znalazłem :(
    Za pomoc z góry dziękuję :)
  • #101 21411307
    jimek70
    Poziom 6  
    Posty: 14
    Ocena: 4
    >>21411277 no właśnie ja słucham kilku stacji radiowych z chillout i nie wiem skąd wziąć playlisty do tych stacji także w moim przypadku wolę rozwiązanie z castowamiem Vradio
  • REKLAMA
  • #102 21411326
    tauter
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    FireBan napisał:
    >>21411043
    Miałbym wielką prośbę, też mam N50 i tak naprawdę słucham jednej, jedynej stacji: https://www.1.fm/station/chilloutlounge
    Nie wiem jak zrobić plik *m3u dla tej stacji (u mnie z takiego linku działa radio, np. z twojego Radio Katowice), czy potrafiłbyś to zrobić?
    Szukałem w internecie gotowego pliku i niestety nie znalazłem :(
    Za pomoc z góry dziękuję :)


    Próbowałeś sposobu z tego linku?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2022048.html
  • #103 21411453
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    tauter napisał:
    FireBan napisał:
    >>21411043
    Miałbym wielką prośbę, też mam N50 i tak naprawdę słucham jednej, jedynej stacji: https://www.1.fm/station/chilloutlounge
    Nie wiem jak zrobić plik *m3u dla tej stacji (u mnie z takiego linku działa radio, np. z twojego Radio Katowice), czy potrafiłbyś to zrobić?
    Szukałem w internecie gotowego pliku i niestety nie znalazłem :(
    Za pomoc z góry dziękuję :)


    Próbowałeś sposobu z tego linku?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2022048.html

    ja próbowałem i nie udało mi się na pionka, robiłem , przez VLC
    https://pl.fmuser.net/content/?8093.html
    https://www-hitpaw-com.translate.goog/audio-s...;_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=rq

    chyba musisz wyodrębić stację tórej słuchasz z tej całej masy innych .
  • #104 21411484
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    >>21411326
    Zrobiłem plik wg tej instrukcji i zadziałał, BIG THX.
    Tu bardzo ważna sprawa, trzeba mieć link do strumienia audio danej stacji. Nie wystarczy posiadać adresu samej stacji.
    Przykład:
    Adres stacji: https://www.1.fm/station/chilloutlounge
    Adres/link do strumienia audio: http://strm112.1.fm/chilloutlounge_mobile_mp3

    Link do strumienia audio wystarczy przekopiować do pliku tekstowego i zmienić rozszerzenie na m3u,
    np.: 1.FM Chillout Lounge.m3u

    U mnie na N50 wszystko pyka. Nie ma znaczenia, czy tworzę pliki *.m3u, czy plik *.pls wg https://pl.wikipedia.org/wiki/PLS_(format_pliku).
    Wygodniej i szybciej jest z plikiem *m3u.
    Zrobiłem sobie kilka plików z linkami do ulubionych stacji (szczególnie do jednej), nazwałem każdy z nich tak jak nazywa się stacja i założyłem na penku katalog "!RADIO", co by na początku był - lenistwo i wygoda ;)
    Na razie musi to wystarczyć, czekając na ruch Pioneera...

    P.S. Uprzedzając pytanie, skąd wziąć linki do strumienia audio?
    Na moim powyższym przykładzie użyłem frazy "1.FM Chillout Lounge m3u" i udało się, ale nie do wszystkich stacji których szukałem znalazłem linki.
    Powodzenia
  • #105 21411492
    tauter
    Poziom 5  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    @FireBan no i fajnie, jakaś alternatywa jest.
  • #106 21411499
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    FireBan napisał:
    P.S. Uprzedzając pytanie, skąd wziąć linki do strumienia audio?
    Na moim powyższym przykładzie użyłem frazy "1.FM Chillout Lounge m3u" i udało się, ale nie do wszystkich stacji których szukałem znalazłem linki.
    Powodzenia

    Mógłbyś opisać w pkt jak to robiłeś?
  • #108 21411529
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    >>21411499

    Nie rozumiem, co jak zrobiłem?

    Dodano po 1 [minuty]:

    miklo napisał:
    >>21411484 no błagam tylko nie A Radio 🤣 czytelniej już będzie !Radio

    Poprawione :D
  • #109 21411546
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    FireBan napisał:
    >>21411499

    Nie rozumiem, co jak zrobiłem?

    Dodano po 1 [minuty]:

    miklo napisał:
    >>21411484 no błagam tylko nie A Radio 🤣 czytelniej już będzie !Radio

    Poprawione :D

    jak zapisałeś w pliku m3u i pls ulubione stacje
  • #110 21411568
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    >>21411546

    Przykład dla *.m3u.
    Musimy pozyskać link do strumienia audio "naszej stacji", np.: http://strm112.1.fm/chilloutlounge_mobile_mp3
    Pozyskany link do strumienia audio przekopiować/wkleić do pliku tekstowego i zapisać zmiany.
    Następnie zmienić rozszerzenie pliku tekstowego z "txt na m3u.
    Plik możemy ostatecznie nazwać jak chcemy, ważne aby zachować rozszerzenie "m3u".
    Przykład pełnej nazwy pliku, który opisuje i zawiera zawartą w linku stację docelową "1.FM - Chillout Lounge.m3u"

    Na wzór załączam stworzony wg powyższej instrukcji plik.
    Załączniki:
    • 1.FM - Chillout Lounge.zip (194 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #111 21411616
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    FireBan napisał:
    Musimy pozyskać link do strumienia audio "naszej stacji"

    Jak pozyskałeś?
  • #112 21411626
    FireBan
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 2
    >>21411616

    Użyłem "wujka Google" - wpisałem to, co mi do głowy przyszło: "1.FM Chillout Lounge m3u" i w którymś wyniku znalazłem link do strumienia audio.

    Trochę wyżej w naszej dyskusji @miklo podał dwa przydatne linki, może tam poszukaj "swoich" stacji, może tam będą.
  • #113 21411728
    lukasz22i
    Poziom 10  
    Posty: 76
    Ocena: 25
    amrowek napisał:
    Wie ktoś jak utworzyć plik pls czy m3u dla Radia 357 tak jak dla PR3 aby działało bo ten co jest to nie idzie na pionku


    O tak, też zależy mi na 357 :)
  • #114 21411754
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    lukasz22i napisał:
    amrowek napisał:
    Wie ktoś jak utworzyć plik pls czy m3u dla Radia 357 tak jak dla PR3 aby działało bo ten co jest to nie idzie na pionku


    O tak, też zależy mi na 357 :)

    zamieściłem taki plik do pobrania przejrzyj posty
  • #115 21411782
    lukasz22i
    Poziom 10  
    Posty: 76
    Ocena: 25
    amrowek napisał:
    lukasz22i napisał:
    amrowek napisał:
    Wie ktoś jak utworzyć plik pls czy m3u dla Radia 357 tak jak dla PR3 aby działało bo ten co jest to nie idzie na pionku


    O tak, też zależy mi na 357 :)

    zamieściłem taki plik do pobrania przejrzyj posty


    Dzięki 👍
  • #116 21412091
    gtony
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 4
    Próbuję pisać przy pomocy tłumacza, mam nadzieję, że będzie zrozumiałe.

    Stworzyłem plik ze strumieniami audio z kilku radioodbiorników (wszystkie są instrumentalne).
    Zapamiętaj, że na USB należy umieścić każdy plik tekstowy zawierający strumień audio, tak jak zostało to wyjaśnione, a następnie zmienić rozszerzenie pliku z .txt na .m3u.

    Upewnij się, że możesz zmienić rozszerzenia plików, w przeciwnym razie nie będzie to działać.
    Załączniki:
    • radio internet.zip (1.32 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #117 21412244
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    Czy ktoś używał pliku stworzonego przez gotony?

    A ktoś coś wie na temat softu u pionka?
  • REKLAMA
  • #118 21412290
    malydzidzius
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Dziwne, bo u mnie z tego samego linku raz działa, raz błąd... wyjmę, włożę pendrive'a. Nie działa, czasami włożę i działa. Dziwne to wszystko.
  • #119 21412355
    amrowek
    Poziom 13  
    Posty: 244
    Ocena: 10
    lukasz22i napisał:
    Dzięki 👍

    A działa chociaż ten plik ?
  • #120 21412473
    gtony
    Poziom 6  
    Posty: 15
    Ocena: 4
    malydzidzius napisał:
    Dziwne, bo u mnie z tego samego linku raz działa, raz błąd... wyjmę, włożę pendrive'a. Nie działa, czasami włożę i działa. Dziwne to wszystko.



    Zauważyłem, że adresy korzystające z protokołu HTTPS mają pewne trudności w porównaniu z linkami HTTP.

    Na przykład Radio357 działa z trudnością lub wcale, ponieważ jest HTTPS.
    Nawet na komputerze PC pliki HTTP m3u działają z odtwarzaczem Windows, podczas gdy pliki HTTPS działają niemal wyłącznie z programem VLC.
    Załączniki:
    • Radio357.zip (207 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy awarii radia internetowego w wieżach Pioneer X-HM72-K, X-HM71, X-HM81, HM82, N-50, N-50A, N30 i pokrewnych modelach, które po połączeniu z siecią wyświetlają komunikat „Server error” i nie pokazują listy stacji. Użytkownicy potwierdzają, że problem wystąpił masowo od 17.01.2025 i nie wynika z konfiguracji sieci ani resetu urządzenia; aktualizacje firmware nie pomagają. W toku rozmowy ustalono, że źródłem problemu jest zmiana po stronie usługi vTuner / Pioneer, prawdopodobnie zakończenie współpracy lub zmiana polityki dostępu, a serwer pioneer.vtuner.com przestał działać. Pojawiają się informacje o płatnej subskrypcji vTuner, braku wsparcia dla starszych urządzeń oraz o tym, że Pioneer może nie przygotować aktualizacji dla starszych modeli. Jako obejścia zaproponowano korzystanie z FM, TuneIn, VRadio, AirPlay/Bluetooth, własnych playlist .m3u/.pls na pendrive oraz alternatywnych serwerów i projektów typu YCast; część użytkowników potwierdza, że takie rozwiązania działają, choć są traktowane jako tymczasowe protezy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA