Mam problem z krótkim żywotem żarówek podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Almera N16 , 1.5, 2002 rok- wchodzą tam standardowe W5W 12V, 5W. Natomiast na oprawkach jest 14V, co skutkuje szybkim przepaleniem ich. Myślałem o tym aby pozbyć się żarówek i pod napięcie dać płytkę laminatu z 5 diodami led na każdą stronę (każda z oddzielnym rezystorem), lecz nie wiem czy to legalne.
Jaką metodę mi polecicie aby nie wymieniać co chwilę żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej ?
Jaką metodę mi polecicie aby nie wymieniać co chwilę żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej ?