Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 18 Lis 2007 02:14 402847 1331
  • #1291 18 Lis 2007 02:14
    Jurek2805
    Poziom 20  

MC_NEO napisał:

Mam nadzieje, że Miele jest tego warta, bo już miałem brać tego Siemensa, ale po sprawdzeniu że to Made in Poland a nie Germany jak "Slimy" to się zawachałem i teraz mam Made in Germany, tylko że za 3000 PLN :!:

Całe szczęście. Zrobiłbyś błąd. Górnoładowany Bosch/Siemens to nie jest najlepsze wyjście. Chyba, że jeszcze te starsze z panelem z przodu.
    I to nie chodzi o kraj produkcji. Było już o tym w temacie. Górnołwadowane - AEG/Electrolux no i oczywiście Miele. Reszta ładnie wygląda na wystawach.

• Fibaro
  • #1292 18 Lis 2007 16:08
    MC_NEO
    Poziom 15  

Witam...

Jurek2805 napisał/a:

Cytat:
    Górnoładowany Bosch/Siemens to nie jest najlepsze wyjście

No Siemens miał być ładowany od Frontu, ale nie jest, obecnie testuje Miele W 1513 (waga własna 99kg <wow> ), potem opisze wrażenia...

P.S.: Apropo są jakieś zasadnicze różnice pomiędzy pralkami ładowanymo od góry lub od frontu?
    Te od góry wydają się lepsze ze względu na obustronne łożyskowanie bębna, ale to tylko moje pszypuszczenie. Może wypowie się na ten temat ktoś bardziej kompetenty:?:

Pozdro...
    MC_NEO

• #1293 19 Lis 2007 10:20
    Stefan12
    Poziom 11  

Poszukuję teraz pralki górnoładowanej.
    Po przeczytaniu opinii już byłem zdecydowany na AEG Lavamat 47280 (w cenie 1500 zł), jednak wczoraj zobaczyłem w sklepie Electroluxa EWT 1326 w cenie 1300zł. Parametry podobne do AEG, tylko obrotów więcej, bo 1300. Ponadto można jeszcze te 200zł zaoszczędzić. Co byście poradzili w tej sytuacji?
    P.s. Czy faktycznie warto zamiast górnoładowanej kupić slima? Argumenty o wygodzie użytkowania mnie nie przekonują. Bardziej interesuje mnie trwałość oraz jakość prania. Bo wcześniej rozważałem zakup slima Bocha WLX24440, ale to jednak dużo większa cena (ok. 1700zł) i nie wiem czy warto tyle dokładać?
    Pozdrawiam
    Stefan

• #1294 19 Lis 2007 14:23
    Persil Color
    Poziom 16  

Ja wybrałbym jednak pralkę ładowaną od frontu. Wydaje mi się, że te są mniej awaryjne. O dokładne sugestie w tym temacie proszę znawców, którzy wiedzą, co we wnętrznościach maszyn piszczy. Nie lubię toploaderów też m.in. z tego powodu, że nie widać, co się dzieje, ile jest wody, piany... Jeśli taka praleczka zbyt mocno podgrzewa wodę lub pobiera zbyt dużo wody, nie dowiem się o tym od razu - mogę przypuszczać, ze coś jest nie tak i później przerywać w trakcie trwania programu, otwierać bęben i sprawdzać, czy moje teorie się potwierdzają. We frontloaderze wszystko widać od razu.

• #1295 19 Lis 2007 17:17
    raton laveur
    Poziom 18  

Stefan12 napisał:
    (ciach) Czy faktycznie warto zamiast górnoładowanej kupić slima? Argumenty o wygodzie użytkowania mnie nie przekonują. Bardziej interesuje mnie trwałość oraz jakość prania. (ciach)

Byla juz o tym kilkakrotnie dyskusja.
    Np. zajrzyj tu:
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=385...lka+top&sid=019b799abeb28910cfb7068335f34b657
    Ale kazdy sam wybiera to, co mu sie podoba. Potem rowniez sam bedzie sie tym poslugiwal i ewentualnie tez sie z tym uzeral ;) .

• Fibaro
  • #1296 19 Lis 2007 18:04
    Przemek26
    Poziom 15  

Panowie (i panie :-))

czy Miele produkuje slimy .. ??

przerażają mnie te wymiary praleczek ładowanych z przodu (od 58 do 63,6 cm głębokości)... bynajmniej takie znalazłem przez CENEO

w zasadzie byłem już przekonany do BOSCHA WLX 24460 - to jest slim.

ale jakby miele miało coś takiego płytszego za ok 3 k. to zmieniłbym zdanie :)

• #1297 19 Lis 2007 18:28
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

MIELE nie może sobie pozwolić na produkcję czegoś takiego jak pralka slim :!: Te pralki zawsze mają słabsze łożyska. Dlaczego?
    Otóż:
    Pralka normalnogabarytowa ma głębokość 60 cm i bęben o głębokości ok. 24-26 cm. Pralka slim ma o 20 cm mniej. Gdyby z samego bębna odjąć te 20 cm, to został by nam bęben o głębokości 4-6 cm :lol: Więc na czym producenci oszczędzają miejsce?
    Na łożyskach, na fartuchu i szkle drzwiczek i trochę na bębnie, ale nie za dużo, bo 4,5 kg wsadu musi być :)

• #1298 19 Lis 2007 18:48
    Przemek26
    Poziom 15  

Tak właśnie myślałem, że Miele nie robi półproduktów ... tylko 100% pralki :)

dzięki za info

swoją drogą zapraszam do zajrzenie na www.miele.pl

troche można sie dowiedzieć :)

• #1299 20 Lis 2007 00:08
    Persil Color
    Poziom 16  

No w zasadzie Miele mogłoby wypuścić na rynek pralkę niekoniecznie płytką, ale o mniejszym załadunku, np. 4kg, która miałaby ok. 50cm głębokości. To byłoby bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi żyjących samotnie czy we dwójkę.
    P.S. Stronę Miele mam w zasadzie w jednym paluszku (szczególnie działy o pralkach ;)). Choć miele.pl uważam za stronę prymitywną - do miele.de się nawet nie umywa!

Pozdrawiam, dobranoc.

• #1300 20 Lis 2007 09:07
    Stefan12
    Poziom 11  

raton laveur napisał:

Byla juz o tym kilkakrotnie dyskusja.
    Np. zajrzyj tu:
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=385...lka+top&sid=019b799abeb28910cfb7068335f34b657
    Ale kazdy sam wybiera to, co mu sie podoba. Potem rowniez sam bedzie sie tym poslugiwal i ewentualnie tez sie z tym uzeral ;) .

Owszem, była dyskusja, tak jak w podanym linku, dotycząca ładowanych od przodu i z góry. Lepsza jest ładowana od przodu i z tym zgadzam się w pełni.
    Natomiast moje pytanie dotyczy pralki typu slim i górnoładowanej. W wątku z tego linka jest nienajlepsza opinia o slimach. Więc zastanawiam się, czy kupić slima czy jednak górnoładowaną. Tym bardziej, że znalazłem w chyba atrakcyjnej cenie górnoładowane modele AEG (47280 za 1500zł) i Electroluxa (EWT 1326 za 1300zł). Alternatywą jest Bosch slim WXL 24460 za 1700.
    Więc czy warto dołożyć do slima i czy będzie on lepszy od podanych przeze mnie górnoładowanych?
    I która z gónoładowanych? Bo nie ukrywam, że kusi mnie ten Elektrolux szczególnie ceną:)

P.s. Wiem, że każdy wybiera co mu się podoba. Dlatego też nie pytam, co się Wam podoba, tylko co jest według Was lepsze. A to duża różnica.
    Taki chyba jest sens tego wątku, żeby pytać. Szukałem opinii o slimie Boscha czy o tym modelu Elektroluxa i nie znalazłem. Więc pytam tu. I dostaję odpowiedź: to już było, kup co Ci się podoba. Więc informuję, że o tym nie było. A jeżeli nie masz ochoty odpowiadać, nudzą Cię te same pytania to przecież nie ma przymusu. Nie oczekuję, że ktoś za mnie wybierze, ale pomoże w dobrym, podkreślam dobrym wyborze.
    Pozdrawiam
    Stefan

• #1301 20 Lis 2007 10:48
    emer
    Poziom 19  

Persil Color napisał:
    No w zasadzie Miele mogłoby wypuścić na rynek pralkę niekoniecznie płytką, ale o mniejszym załadunku, np. 4kg, która miałaby ok. 50cm głębokości. To byłoby bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi żyjących samotnie czy we dwójkę.
    P.S. Stronę Miele mam w zasadzie w jednym paluszku (szczególnie działy ( ciach )

Np ja na pewno kupiłbym MIELE gdyby miała te 50cm ... - niestety nie ma takich i musiałem inną kupic ...
    A tam .... 4kg moze być i dla 4-osobowej rodzinki (tylko nie niemowleta - tu trzeba byłoby jednak pełnowymiarową)

• #1302 20 Lis 2007 12:53
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

emer napisał:

A tam .... 4kg moze być i dla 4-osobowej rodzinki (tylko nie niemowleta - tu trzeba byłoby jednak pełnowymiarową)

Niemowlęta? To potrzeba jeszcze mniejszej pralki! :D
    Miałem do niedawna w domu niemowlę, chomikowałem jego brudne ciuchy dwa tygodnie, zanim włączyłem pralkę. I po dwóch tygodniach zbierania ciągle nie było pełnego bębna! :lol: A razem z dorosłymi prać nie można, bo inne proszki :?

A tak poza nawiasem -pralka 4 kg i 50 cm byłaby dla mnie tak akurat w sam raz. Szkoda, że takich nie ma :? Wielkich rzeczy nie mam, pierzyn nie piorę. 4 kg wsadu to dla mnie tak w sam raz :)

• #1303 20 Lis 2007 17:15
    Persil Color
    Poziom 16  

Mhm, niemowlę... to zależy, jak lubi kaprysić :P. A z ciuchami dziecka można prać i nasze - w końcu taki proszek Jelp jest dość skuteczny, żeby prać ubrania całej rodziny. No i jest też przyjaźniejszy dla środowiska!
    Gdyby ładować same rzeczy bobasa, faktycznie długo trzeba byłoby czekać na zapełnienie bębna 5, 6-kilogramowego (o 10kg Samsunga nie wspominam! :P).

U mnie w domu przydałyby się dwie pralki: jedna na 4kg i druga na 7kg. Mimo że jest nas siedmioro, często zdarza się, że trzeba wyprać konkretne rzeczy, a bęben nie jest pełny (nie cierpię prać częściowych załadunków - jakoś gryzie mnie sumienie, że działam na szkodę środowisku), co jest spowodowane różnorodnością materiałów i kolorów, których nie mogę połączyć. W takim przypadku najlepszy byłby bęben na 4kg. Ale nieraz jest tak, że w bębnie brakuje mi miejsca - po dłuższej (jednodniowej :D) przerwie w praniu, przy zmianie pościeli, firanek, praniu kołder, itp. Tu zbawienna byłaby pralka na 7 lub nawet 8 kg. Niestety... ani pierwszego, ani drugiego typu sprzętu firma Miele nie produkuje. Chyba złożę jakieś zażalenie :P.

Pozdrawiam wszystkich ;).

• #1304 20 Lis 2007 18:18
    emer
    Poziom 19  

oki oki... Ja troche mówie z autopsji - a moja "autopsja" to 15-20 lat temu i sterty pieluch tetrowych ....
    dzisiaj troche jest inaczej - pampersy ...
    I sie miało Tamata, i sie ładowało nawet do 50-ciu pieluch + jakies grube pieluchy ... I tamacisko ciągnęło i kręciło ten ładun ...
    I jakoś nie wyobrażam sobie dzisiaj załadowac mojego slima tyloma pieluchami - raczej musiałbym TAKI ładun podzielic na dwa wsady ...
    A miałem w tych 15-20 lat temu dwoje dzieci w róznicy 2 lata - a więc tamacisko kręciło ten majdan pieluchowy około 5 lat ....

• #1305 20 Lis 2007 19:03
    db_edek
    Poziom 10  

bardzo proszę o poradę która z tych trzech praleczek, decyzja o wyborze górnoładowanej uwarunkowana brakiem miejsca. Proszę o krótkie uzasadnienie.
    :arrow: AEG LAVAMAT 47280
    :arrow: Electrolux EWT 13620W
    :arrow: Bosch WOT 26350BY

z góry dziekuje :)

• #1306 20 Lis 2007 23:08
    Persil Color
    Poziom 16  

Wyrzucasz Boscha i pozostają już tylko dwa modele - wybór trochę łatwiejszy ;).

Pozdrawiam, dobranoc :)

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Aha, jeszcze krótkie uzasadnienie: górnoładowne Bosche są ostatnio do kitu, ogólnie się ich nie poleca.

• #1307 21 Lis 2007 00:37
    witek55
    Poziom 9  

Witam!!!
    Proszę o poradę. Polecenie jakiejś pralki.
    Jaką kupić za około 1300zł.
    Wiele osób się wypowiedziało, ale wiele odpowiedzi jest sprzecznych.
    I jak wiele osób trudno mi się zdecydować.
    Jakie marki przodują?
    Ładowaną Top czy Front?

• Fibaro
  • #1308 21 Lis 2007 17:51
    klientka
    Poziom 10  

Mam podobny problem jak Witek55...
    potrzebuję 40cm szerokosci.
    czy jest jakiś związek między Whirpoolem a Gorenje?
    Proszę o odpowiedź.

• #1309 21 Lis 2007 19:05
    Persil Color
    Poziom 16  

Whirlpool i Gorenje? Nie... To chyba dwie różne firmy ("chyba", bo dziś to już nic nie wiadomo). Różnią się tym, że Gorenje można polecić, a Whirlpoola tylko odradzić :).

@witek55
    Czy głębokość nie gra większej roli, czy są jakieś ograniczenia? Polecam ładowaną od frontu, ale głęboką. Coś z Boscha, Siemensa, Gorenje (z wyjątkiem najtańszych modeli tych trzech firm)... A najlepiej używaną Miele z Allegro, choć wątpię, że takie rozwiązanie Cię usatysfakcjonuje - większość osób niestety nie ma zaufania do sprzętu z drugiej ręki...

@klientka
    Na dobrego slima będziesz musiała wyłożyć więcej niż 1300zł. Czy jest to możliwe?

Pozdrawiam ;)

• #1310 21 Lis 2007 22:21
    klientka
    Poziom 10  

czy gorenje ma też taki drogi serwis pogwarancyjn jak bosch

• #1311 21 Lis 2007 22:25
    Persil Color
    Poziom 16  

Dokładnie się nie orientuję, ale raczej tańszy...

• #1312 21 Lis 2007 23:57
    Jurek2805
    Poziom 20  

Persil Color napisał:
    Różnią się tym, że Gorenje można polecić, a Whirlpoola tylko odradzić :).

Ja bym najtańszych modeli Gorenje też nie polecał.

• #1313 22 Lis 2007 00:35
    witek55
    Poziom 9  

Panowie wiadomo że za 1300zł super sprzętu się nie kupi, ale co jest warte tych pieniędzy. Jest wiele firm. Które z nich po prostu nie robią bubli?
    Może ktoś ma pralkę z tego przedziału cenowego i może polecić?
    Bo sprzedawcom w sklepach to nie ma co wierzyć (z góry przepraszam są wyjątki). W większości przypadków polecają to co im zalega na sklepie, lub to z czego mają większą premię, czy też prowizję. proszę o odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

• #1314 22 Lis 2007 08:31
    Persil Color
    Poziom 16  

No w zasadzie za 1300zł dobry sprzęt będzie trudno znaleźć. Myślałeś nad tą używaną Miele?
    A na bubel to można trafić w przypadku każdej firmy. W Miele buble zdarzają się niezwykle rzadko.

Pozdrawiam :)

• #1315 23 Lis 2007 09:25
    Stefan12
    Poziom 11  

Po wielu perypetiach :) kupiłem w końcu wczoraj praleczke.
    Ponieważ klasyczna mi się nie mieści, a ze slima zrezygnowałem pozostała mi górnoładowana.
    Do wyboru miałem AEG 47280 i Electrolux 1326.
    Kupiłem więc Electroluxa ... 13420:)
    Jest on nowszym modelem od wycofanego już 1326, a AEG ... się żonie nie spodobał.
    Tak zwykle kończy sie wybieranie - szukamy modeli, funkcji, programów.
    I przychodzi argument: nie podoba mi się. I cały misterny plan w pi..:)(to z Kilera 2).
    Do rzeczy. Kupiony Electrolux przyjeżdża dopiero dziś, więc jeszcze nie używałem, a już jestem zadowlony.
    Przede wszystkim z tego, że problem z głowy. Trzymiesięczne wybieranie zakończone. Hurra!!
    Oby się nie popsuł, bo drugiego wybierania moge nie przeżyć:)
    Czyli teraz do prania.
    Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc

• #1316 23 Lis 2007 11:59
    MC_NEO
    Poziom 15  

Witam...

Mogę już coniecoś napisać o mojej nowej Miele 1513.
    Pierze zdecydowanie szybciej niż stary Polar LT 1013 :D
    Pranie z Miele jest w dotyku prawie takie jak pranie ręczne (miękkie i puszyste), choć jeszcze nie próbowałem progamu "Syntetyki". No i oczywiście brak generowanego hałasu jaki towarzyszył Polarowi zarówno podczas wirowania jak i Prania :!: .
    Następną Pralkę jaką zakupię (może za 20 lat :D , będze także Miele, mam nadzieję że obecna pociągnie bezawaryjnie choić 10 lat).

P.S. Jeżeli kupujecie Pralke i jesteście wstanie wyskrobać kase na Miele (nawet najtańszy model) to nawet się nie zastanawiajcie nad inną alternartywą:!:

Pozdro...
    MC_NEO

• #1317 23 Lis 2007 23:09
    Persil Color
    Poziom 16  

No to teraz czas na refleksje: już kilka osób na tym forum zakupiło nowe pralki Miele i wszyscy są zachwyceni! Ja nabyłem używaną i uważam, że praktycznie żaden nowy sprzęt innej marki niż Miele nie dorówna mojej starej W806 pod względem rozwiązań technologicznych. Wnioski są proste: Miele to zdecydowanie najlepsza firma produkująca sprzęt pralniczy (ja wiedziałem już o tym od dawna ;)).
    MC_NEO, życzę Ci, aby twoja Miele pociągnęła nawet te 20 lat.
    Stefan12, niech i Twój Electrolux będzie się dobrze sprawować :).

Pozdrawiam

• #1318 25 Lis 2007 00:09
    klientka
    Poziom 10  

Ja nadal nie mogę się zdecydować. Może ktoś wie gdzie są składane elektroluxy, i z jakich części?

pozdrawiam

• #1319 25 Lis 2007 00:41
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

We Włoszech i Francji. Z takich części z jakich składane są wszystkie pralki.

• #1320 25 Lis 2007 01:46
    PGS2
    Poziom 10  

Witam,

Jak to przyjemnie dla relaksu poczytac na tym forum o praleczkach... :)

Dziś przychodząc z pracy "nakryłem" swą drugą połowę jak wyciera szmatką fartuch naszej Mielki jak i w środku kołmierza usuwając ewentualne krople wody oraz zostawiając drzwiczki otwarte na full.

Przypomniałem sobie instrukcję obsługi i tam twiedzą, że po praniu należy zamknąc drzwiczki aby nic niepowołanego nie dostało sie do środka.

Jaka praktyka wygląda u Was?
    Czy wyżej wspomniane działania służą przedłużaniu długowieczności kołmierza?

Pozdrawiam
    PGS2

PS. Jako, że temat bliski pralniczym tematom... może ktoś zna jakieś dobre żelazko? Wkońcu po upraniu / wysuszeniu trzeba nieco wygładzić fałdki na ubrankach :) a mało info na ten temat niestety.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo