Zegar na 2 lampach IW-18, µkontrolerze atmega8, rtc DS12887A, sterownik MAX6934. Zasilanie ~100-240V. Urządzenie wyświetla na górnym wyświetlaczu czas, a na dolnym kolejno datę, dzień tygodnia i temperaturę. Temperatura przy każdym cyklu jest podawana z innego czujnika (2 punkty - termistory), chyba, że się drugiego nie podłączy. 3-stopniowa, automatyczna regulacja jasności PWM zależna od godziny.
Zdjęcia:
Niedługo wyślę również zbliżoną konstrukcję zegarka Nixie.
Fajne? Ranking DIY