Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie świetlówki energooszczędnej o mocy 11W.

28 Wrz 2007 09:55 3015 3
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam w domu lampę stołową ze świetlówką energooszczędną i chcę ją przerobić na wyższą częstotliwość pracy, bo teraz migocze chyba na 50Hz aż oczy bolą...

Co dziwne, lampa ta ma we wtyczce sieciowej jakiś chyba transformator, ale świetlówka jest na 230VAC...

Ostatnio zepsuła mi się inna świetlówka kompaktowa też o mocy 11W w taki sposób, że z cokołu wylazła część szklana, ale elektronika jest bez zarzutu...

Chciałem po prostu wyciągnąć płytkę sterownika z tej kompaktowej i podłączyć do mojej lampy stołowej, tylko świetlówka kompaktowa ma 4 wyprowadzenia, zaś świetlówka w mojej lampie stołowej ma tylko 2 wyprowadzenia i tutaj pytanie:

Czy mogę podłączyć ten sterownik z moją lampą stołową??

Jeśli nie, to proszę o podanie jakiegoś schematu lub linka do sterownika z dwoma wyprowadzeniami...

Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Łukasz Kiełbowicz
  • IGE-XAO
  • Poziom 39  
    obi one kenobi napisał:
    Czy mogę podłączyć ten sterownik z moją lampą stołową??