Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schematy przewodow komputerowych

markusek 17 Lut 2003 02:02 53128 22
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    markusek
    Poziom 15  
    Specjalizuje się w: informatyka, elektronika
    markusek napisał 182 postów o ocenie 17, pomógł 3 razy. Mieszka w mieście Toruń, Grudziądz. Jest z nami od 2002 roku.
    LA72
    Poziom 40  
    bugsy21
    Poziom 12  
    masz racje przyda sie każdemu posiadoaczowmi kompa
    milik
    Poziom 23  
    Sorki ale przejżałem HwB z kabelkiem i go nie znalazłem.
    Chodzi mi o połączenie PC z PC za pomocą COMów
    sdzyx
    Poziom 17  
    przeciez na hwb jest kabel pomiedzy pc-pc przez coma -> Nullmodem (Crossed)
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !

sdzyx napisał:
    przeciez na hwb jest kabel pomiedzy pc-pc przez coma -> Nullmodem (Crossed)

Chyba od LIPCA znalazł te kabelki ! :D :D :D
    tomek-xp
    Poziom 2  
    Nie wiem czy to wina tego że źle szukam ale nie znalazłem schematu połączenia kabla od monitora (kolory kabli) do wtyczki db15. Kupilem monitor,w którym koleś mial wcześniej problem z ta wtyczka (złużyła się) i próbował ją naprawic. Niestety efekt jego pracj jest dość mizerny. Gdybym miał schemat połączeń takiego kabla mogłbym wreszcie zacząć używac tego monitora
    radiosimon
    Poziom 28  
    No teżbym chciał mieć 1 schemat do wszystkich monitorów. Wtyczka jest jedna ale kabli tysiące. nie mówiąc już o kolorach. Jak tak będziesz szukał to niczego nie znajdziesz.
    andrew33
    Poziom 19  
    Witam.
    Ten 25pin też służy do komunikacji, ale do komputerów , które mają wyprowadzone porty szeregowe COM na gniazdach 25pin.Obecnie komputery mają COM 9pin.Najprostrzy kabel do transmisji szeregowej można zrobić łącząc tylko pomiędzy wtyczkami piny 2 z 3, 3 z 2 i 5 z 5.Połączenie równoległe jest szybsze.
    Pozdrawiam
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !

andrew33 napisał:
    Witam.
    Jaki komputer używasz , że masz com 25pin?,bo jeżeli łączysz tym kablem LPT to nie ma prawa działać. Do LPT użyj kabla : http://moo.pl/hwb/cable/parallel/interlink.html
    a do 9pin COM : http://moo.pl/hwb/cable/serial/nullmodem9to9.html
    i musi działać.
    Pozdrawiam

To , o czym piszesz , to są zwykłe kable . W linkach które podałeś koledze , nie ma ani słowa o przeplotach . Tak więc na podstawie twojej wypowiedzi , spoczo zkobi kolejny zły kabelek :(
    Jak wcześniej pisałem , problem był już rozwiązany . Podzłem też link do strony , gdzie wszystko zostało dokładnie opisane . Zamieszczam kolejny raz opis kabla do połączenia komputerów przez LPT .
    andrew33
    Poziom 19  
    Witam.
    C2H5OH Kabel ,którego opis podałeś różni się od tego z linka tylko 3 połączeniami (1-7,8-14 i 9-16 i na odwrót) więc czemu piszesz , że nie ma tam nic o przeplotach.Transmisja w NC idzie i tak tylko po 4 bitach (D1-D4) więc czy połączenia podane przez Ciebie będą czy nie kabel będzie działał.Mam kabel fabryczny LPT, który jest połączony tak jak na podanym przeze mnie linku i zapewniam Cię, że działa prawidłowo.
    Pozdrawiam
    spoczo
    Poziom 14  
    hmmmm jednak za wczesnie podziekowalem...:( lacze ze soba dwa kompy kablem http://moo.pl/hwb/cable/parallel/interlink.html przez windows commandera 4.54 i podczas testu wyskakuje blad:
    kabel NIE w porzadku!
    Odebrane dane: -11 -13 .....itd
    Złe numery pin (ta strona kabla <-> inna strona)
    15 <-> 2
    13 <-> 3
    12 <-> 4
    10 <-> 5
    11 <-> 6

nie wiem czemu pisze ze zle przeciez tak jest w tym opisie.... wiec co jest nie tak:| pomoze mi ktos i powie co jest zle?
    andrew33
    Poziom 19  
    Witam.
    Ile żył ma Twój kabel? Jeżeli połączyłeś ze sobą tylko te piny, które podałeś to trochę za mało. Jeżeli jednak połączyłeś tak jak na schemacie powinno działać,chyba że windows commander odwołuje się do innych pinów. Ja stosuję norton commandera i wszystko działa OK.
    Pozdrawiam
    spoczo
    Poziom 14  
    moj kabel ma 13 zyl tak jak na schemacie , lecz nie posiadam norton commandera moglys jego instalke wrzucic na forum ?:P szukalem w necie ale nie widac nigdzie instalki
    yapac
    Poziom 11  
    czsem jak sie za dlugo na sieci siedzi zapomina sie gdzie szukac banalnych rzeczy ;) pozrowionka