Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką polecacie bezawaryjną pralkę?

12 Maj 2014 17:42 23967 43
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jak w temacie szukam bezawaryjnej pralki, coś trwałego i solidnego.
    Sprzęt używany codziennie.
    Poprzednie pralki padały jak muchy średnia żywotność to 3,5 roku, najczęściej padał silnik, programator, pompka.

Zastanawiam się nad pralką przemysłową do domowego użytku. Starczyła by na wieki.
    Jak myślicie?
    Czy w sprzedaży są jeszcze dostępne pralki z nie sklejanym bębnem?
    Wsad pralki.
    Jestem tej zasady, że im więcej tym lepiej im większy wsad tym mocniejsze i trwalsze podzespoły więc myślę, że 8 kg to min.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    also napisał:
    Czy w sprzedaży są jeszcze dostępne pralki z nie sklejanym bębnem?

Wszystkie pralki Amica mają zbiornik skręcany.
  • Poziom 43  
    Polecam (z zastrzeżeniem poniżej) Amicę.
    Padł programator na gwarancji, teraz kręci już 7 rok bez usterek.
    Nie wiem czy jakość obecnych jest lepsza, gorsza czy bez zmian. :D
  • Poziom 11  
    Witam jeśli ma być na lata to polecam Miele jest to podobno oddział Boscha sąsiad miał ją 20 lat pamięta bo kupił po urodzinach syna i padła dopiero po prawie bezpośrednim 5 km od domu uderzeniu pioruna. Nie wiem jak obecne produkty ale ta miała praktycznie wszystkie części przewymiarowane na zapas nie do zajechania ale cena też adekwatna do wykonania
  • Poziom 43  
    mpio napisał:
    ale ta miała praktycznie wszystkie części przewymiarowane na zapas nie do zajechania ale cena też adekwatna do wykonania
    Nie przewymiarowane tylko adekwatne do wieloletniej pracy, podobnie jak cena :D
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Miele może i dałbym te 3000 zł ale dwa lata gwarancji producenta - raczej nie świadczy dobrze o ich produktach. Wydam 3 tysiące i jak się okaże że po 3 latach padnie.
    Gdzie są wykonywane części do pralek Miele - to made in china tak jak większość ?
    Bęben klejony ?
  • Poziom 9  
    Ja posiadam pralkę gorenie ok 10 lat i jak dotąd bez awaryjna.Bez bajerów typu wyświetlacze itp. posiada system wagowy i dobiera sama ilość wody.
    A czy jeszcze produkują takie pralki które bez awaryjnie pracują latami????
  • Poziom 32  
    Miele to firma luksusowa i oferująca chyba najwyższa jakość wśród sprzętu AGD - zresztą duża cześć ich produkcji to maszyny właśnie przemysłowe.
    Co do awaryjności - jeśli cie stać na Miele to nie będzie problemów z awaryjnością.

PS
    To niemiecka firma ale niezależna i nie jest częścią Bosha - generalnie myślę ze nie znajdziesz nikogo kto narzekałby na Miele. Na zachodzie Europy jest synonimem wysokiej jakości i adekwatnej do ceny.
  • Poziom 9  
    Pralki Amica od jakiegoś czasu są produkowane w Turcji i jakość nie zachwyca... Miele faktycznie dobre, ale jeśli coś padnie to części drogie. Polecam LG - silnik indukcyjny (gwarancja 10 lat), skręcany bęben, bardzo energooszczędne i ciche. Elektronika jak na dzisiejsze pralki dość trwała.
  • Poziom 15  
    Tylko co mi z silnika z gwarancją 10 lat ?

Padnie pompka po dwóch latach płać , padnie programator po dwóch latach płać.
    W pralkach LG nie ma paska napędowego oraz koła pasowego co według mnie jest wadą - Fajnie jak by ktoś to z użytkowników, serwisantów potwierdził - Silnik bezpośrednio zintegrowany z bębnem, coś poleci i kupuj cały podzespół
    Jedyna pozytywna informacja to taka że jest rozkręcany bęben, jednak Amica oferuje mi to samo ba dostaję gwarancję na całą pralkę na okres 5 lat a nie tylko na jedną część i to jeszcze na tą która najrzadziej pada.

Najlepsze rozwiązania na chwilę obecną to tak jak pisał @goldi74 , @vodiczk Amica.

Jest jeszcze Miele jednak gwarancja 2 lat za sprzęt warty 4 tysiące złotych nie będę ryzykował zważywszy że te pralki są strasznie zbajerowane a im więcej funkcji tym częściej coś się psuje.

Pojawił się tutaj aspekt ekonomiczny zwykła pralka 5 lat gwarancji średnia cena 1000 zł Miele 4 tysiące .
    By koszt inwestycji zwrócił się Miele musiałaby mi posłużyć 20 lat.
  • Poziom 25  
    Ew. proponuję rozejrzeć się za pralkami Beko - szczególnie chodzi mi o modele objęte 5-letnią gwarancją producenta (BEKO 5 lat). Jeśli nie to kupno pralki w granicach 1000 - 1200 zł i wykupienie przedłużenia gwarancji do 5 lat.
  • Poziom 9  
    also napisał:
    W pralkach LG nie ma paska napędowego oraz koła pasowego co według mnie jest wadą - Fajnie jak by ktoś to z użytkowników, serwisantów potwierdził - Silnik bezpośrednio zintegrowany z bębnem, coś poleci i kupuj cały podzespół

Nie prawda. Silnik jest założony na bębnie, ale nie zintegrowany z nim.
    also napisał:
    Padnie pompka po dwóch latach płać , padnie programator po dwóch latach płać.

Może po prostu kup najtańszą pralkę na rynku i przedłuż gwarancję do 5 lat...
  • Specjalista Sieci, Internet
    komandor64 napisał:
    wykupienie przedłużenia gwarancji do 5 lat.

stolar_86 napisał:
    i przedłuż gwarancję do 5 lat...

A czytaliście te bajery, oczywiście, to nie jest przedłużenie gwarancji, tylko ubezpieczenie towaru na wypadek awarii, a kruczek polega na tym, że można z tego skorzystać TYLKO JEDEN raz, skorzystasz w 3 roku, zapłaciłeś, nie ma dalej ubezpieczenia, a więc i nie masz dalej żadnej ochrony, i druga kwestia, cena tej niby przedłużonej gwarancji, bywa, że to i 1/3 ceny kupowanego produktu.
    Uważajcie, bo mina niezła, a smród na lata!.
  • Warunkowo odblokowany
    Bosh, Gorenje, Ariston. Na pewno nie włoska i nie kupował bym też od firmy znanej z produkcji zupełnie innych urządzeń jak np Samsung.
    Z tych 3 polecałbym Gorenje. Ariston - jest to raczej klasa lux ale ludzie tak rzadko kupują produkty tej firmy, że trudno wyczuć jak to wyjdzie w praniu.
  • Poziom 28  
    Nie znam się na pralkach, ale posiadam Gorenje. Nie znałem tej firmy, ale podałem na jakimś forum swoje wymagania, ile piorę, w jakich porach i mi podano model.
    Ma jakieś 2 lata, odpukać bezawaryjnie służy do dzisiaj.

Napisano mi wtedy to samo, by brać producenta, który zajmuje się praktycznie tylko pralkami, a nie wszystkim. Oczywiście można kupić Samsunga, LG i inne znane marki i też pochodzi kilka lat.
    W końcu to tylko elektronika, może popsuć się po 1 dniu, ale tak czy siak zakupiłem Gorenje, firmy której w ogóle nie znałem i nie żałuję :)

p.s. Miele ma kolega, kupił za jakieś 14 tysięcy, co jakiś czas wpada serwis czyścić, wgrywać nowe oprogramowanie - przegięcie, chociaż za tyle to stać ich na te przyjazdy ;)
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    kruczek polega na tym, że można z tego skorzystać TYLKO JEDEN raz

Nie wiem gdzie tak oszukują ale w EURO RTV AGD wygląda to tak, że ubezpieczenie daje nam nieograniczoną liczbę napraw, lub wymianę (jeśli naprawa jest niemożliwa, lub zbyt droga) na nowy produkt z nową gwarancją producenta - wtedy przedłużenie faktycznie wygasa.
    0ceanborn napisał:
    Bosh, Gorenje, Ariston. Na pewno nie włoska

Kolego Ariston to właśnie włoszczyzna - koncern Indesit.
    My mamy Aristona Margherita 2000 model ALS88X, pralka ma już z 15 lat, i właśnie zaczyna dogorywać, choć może się okazać, że przeżyje jeszcze 5 następnych lat.
    To co obecnie jest produkowane, to szmelc, powiedzmy sobie szczerze, każda pralka za mniej niż 2 tyś zł, to szmelc.
    Zresztą, co się dziwić, firma by już dawno splajtowała, gdyby robili pralki na 20/30 lat.
    Przeczytajcie sobie w sieci o planowanym postarzaniu produktu, lub o "spisku żarówkowym"
    http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
    ciekawe rzeczy można się dowiedzieć.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    A czytaliście te bajery, oczywiście, to nie jest przedłużenie gwarancji, tylko ubezpieczenie towaru na wypadek awarii, a kruczek polega na tym, że można z tego skorzystać TYLKO JEDEN raz, skorzystasz w 3 roku, zapłaciłeś, nie ma dalej ubezpieczenia, a więc i nie masz dalej żadnej ochrony, i druga kwestia, cena tej niby przedłużonej gwarancji, bywa, że to i 1/3 ceny kupowanego produktu.
    Uważajcie, bo mina niezła, a smród na lata!.

Oczywiście wszystko zależy od ubezpieczyciela - dlatego przed zakupem koniecznie trzeba się wypytać sprzedawcy na jakich warunkach takie ubezpieczenie działa.

Cytat:
    PostWysłany: 14 Maj 2014 09:05:15 Temat postu: Re: Jaką polecacie bezawaryjną pralkę
    Nie znam się na pralkach, ale posiadam Gorenje. Nie znałem tej firmy, ale podałem na jakimś forum swoje wymagania, ile piorę, w jakich porach i mi podano model.
    Ma jakieś 2 lata, odpukać bezawaryjnie służy do dzisiaj.

Napisano mi wtedy to samo, by brać producenta, który zajmuje się praktycznie tylko pralkami, a nie wszystkim. Oczywiście można kupić Samsunga, LG i inne znane marki i też pochodzi kilka lat. W końcu to tylko elektronika, może popsuć się po 1 dniu, ale tak czy siak zakupiłem Gorenje, firmy której w ogóle nie znałem i nie żałuję Smile

Chciałbym tylko zauważyć, że Gorenje produkuję również całą rzeszę innego sprzętu AGD, a nie tylko pralki jak to Kolega błędnie sugeruje ;).

Cytat:

Z tym, że Hotpoint Ariston to taka dość dużo wyższa półka Indesit`a. I rzeczywiście mają bardzo ciekawe modele pralek w dostępnych cenach. Ale i tak dalej się upieram przy zakupie pralki w granicach 1000-1200 zł i wykupienie 5 lat gwarancji. Albo warto się zainteresować Beko :).
  • Poziom 15  
    stolar_86 napisał:

Nie wiem gdzie tak oszukują ale w EURO RTV AGD wygląda to tak, że ubezpieczenie daje nam nieograniczoną liczbę napraw, lub wymianę

Oj to nie jest tak pięknie i ładnie jak sprzedawcy zapewniają, wystarczy poczytać.
    Ten temat jest dla mnie szczególnie interesujący ponieważ planuje zakupić pralkę - a na gębę to ja nikomu nie wierzę.
    Regulamin z Media Markt "Gwarancja Plus" kluczki - to co ja się doszukałem :)
    3 Wyłączenia
    Poza zakresem Umowy Serwisowej pozostają w szczególności:
    a)Przeglądy, konserwacja oraz naprawa lub wymiana części przeprowadzona w związku z ich normalnym zużyciem (...)
    Jak udowodnimy sprzedawcy że urządzenie uległo awarii a nie naturalnego zużyciu np łożyska na bębnie, programator, pompka itd wszystko ma swoje cykle)

e (uszkodzenie mechaniczne Artykułu)- jak udowodnimy serwisowi czy uszkodzenie powstało samoczynnie czy w wyniku awarii jakiegoś innego podzespołu

H) uszkodzenia artykułu spowodowane jego nadmierną eksploatacją , wykraczające poza standardowe zużycie konsumenta

Czym jest nadmierna eksploatacja to 1 czy może 2 prania dziennie a może jedno pranie na miesiąc ? Zero wzmianki o tym to kolejny kluczek.

12.
    W przypadku gdyby z jakichkolwiek przyczyn niektóre postanowienia niniejszych Warunków stały się nieważne pozostanie to bez wpływu na ważność ich pozostałych postanowień

Oznacza to tyle że regulamin usługi serwisowej może uleć zmianie w każdej chwili na jeszcze bardziej mniej korzystniejszy dla klienta.

Proponuję więc grubo się zastanowić niż naciągnąć się na koszty
    Najśmieszniejsze jest to że po zerwaniu umowy z pseudo ubezpieczycielem np. w wyniku zmiany regulaminu - nie otrzymamy żadnych roszczeń finansowych :)
    Najbezpieczniej brać gwarancję u producenta a nie u ubezpieczyciela.
    Dziwi mnie tylko jeden aspekt: W głowie mi się nie mieści jak może polak oszukiwać drugiego polaka zamiast przedstawić fakty lub zniechęcić klienta.
    Bieda w Polsce to każdy zabija się o dodatkową prowizję :) a etyka schodzi na drugi plan :) W Niemczech takie praktyki są do niedopuszczenia a ich próba przeforsowania spotkała by się z falą krytyki czy sankcjami finansowymi .
  • Poziom 36  
    Najważniejszą rzeczą przy zakupie czegokolwiek w dzisiejszych czasach jest gwarancja. Lepiej kupić popularne urządzenie z 5 letnią porządną gwarancją na wszystko niźli maszynę za 5 tyś z gwarancją na rok. Poza tym, lepiej co 5 lat wymienić sobie pralkę kosztującą 800zł na nową niźli używać jedną za 3 tyś przez 20 lat. W dzisiejszych czasach trwałość wyrobu na 20 lat nie ma sensu. Zbyt duży postęp technicznych. Cóż z tego, że wytrzyma 20 lat, skoro od 10 lat na rynku są nowsze, cichsze mniej zużywające prądu i wygodniejsze w obsłudze!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    ^ToM^ napisał:
    Cóż z tego, że wytrzyma 20 lat, skoro od 10 lat na rynku są nowsze, cichsze mniej zużywające prądu i wygodniejsze w obsłudze!
    Pozdrawiam!

Cichsza praca nie ma dla mnie żadnego znaczenia, wygląd pralki to samo, wygodniejsza obsługa ? Pranie ma się wyprać i być czyste, wszelkie gadżety "ulepszacze" zbędne. Co mi z tym gadżetów? Prania za mnie nikt nie wyciągnie, nie rozwiesi, ani nie włoży.
    Rożnica w energooszczędności między starym typem a nowym to jakieś 8 zł w skali roku jak nie mniej- praw fizyki nie da się przeskoczyć :D
    Awaryjność sprzętu to stracony czas np. "dniówka" trzeba zadzwonić po serwis zapłacić itd. w koszach zalega pranie itd. :)
    Oczekiwanie na serwisanta bo ktoś musi być :)
    Takie pytanie, to też w pewnym sensie odczucia subiektywne (miałem to a tamto, zepsuło się, nie polecam itd....), moim zdaniem, kupić pralkę nie droższa niż 1 tyś zł, i to bez żadnej przedłużonej gwarancji (kasa w błoto), po 5 latach użytkowania praktycznie to i tak szmelc i śmieć.
  • Poziom 25  
    Ew. kupić coś z rodziny Beko z 5-letnią gwarancją producenta. Najprostszy model z tą opcją można dostać w granicach 1100 złotych.
  • Poziom 17  
    "Najważniejszą rzeczą przy zakupie czegokolwiek w dzisiejszych czasach jest gwarancja. Lepiej kupić popularne urządzenie z 5 letnią porządną gwarancją na wszystko niźli maszynę za 5 tyś z gwarancją na rok. Poza tym, lepiej co 5 lat wymienić sobie pralkę kosztującą 800zł na nową niźli używać jedną za 3 tyś przez 20 lat. W dzisiejszych czasach trwałość wyrobu na 20 lat nie ma sensu. Zbyt duży postęp technicznych. Cóż z tego, że wytrzyma 20 lat, skoro od 10 lat na rynku są nowsze, cichsze mniej zużywające prądu i wygodniejsze w obsłudze!".

1. Gwarancja tak, ale tylko z gwarantowanym czasem naprawy lub wymiany i sprzętem zastępczym. W innym wypadku lepiej samemu zapłacić za naprawę - będzie dużo szybciej i taniej.
    2. Lepiej używać jedną pralkę przez 20 lat niż co 5 lat zaśmiecać środowisko. A postęp techniczny? Nie sądzę, aby pralka mogła zużywać mniej wody od modeli 2012-2014 i prawidłowo wypłukać pranie.
  • Poziom 13  
    Mam samsunga WF7522 od ponad 2 lat. Kompletnie nic się nie dzieje. Tego modelu już chyba nie kupisz, ale pogląd na markę daje. Dodam, że pierze średnio raz dzienie. Nie jeździ po łazience, nie skacze. Nie ruszy się na milimetr. Duzo pokręcajek, wszystko można sobie ustawić wg siebie.
    Poprzednio miałem amikę to w czasie gwarancji psuła się trzy razy a potem włożyłem w nią (głównie programatory) ze 2 x tyle co kosztowała. od tego czasu wszystko co amica, omijam szerokim łukiem, choćby mi kto nie wiem jak zachwalał.
  • Poziom 15  
    darekRD napisał:
    Mam samsunga WF7522 od ponad 2 lat.

2 lata to zbyt krótko by stwierdzić czy dany produkt jest dobry czy też jest zły.
    Obecne pralki produkowane są z żywotnością 4-5 latach.
    Po tym okresie czasu można stwierdzić czy coś jest dobre czy też nie :)
    Może przy zakupie nie ma co się kierować marką " bo ta nic nie znaczy" tylko wybrać tą mniej znaną.
    Czy prócz LG Samsunga Amica Bosch Indesit Beko Whirlpool nie ma innych marek ?
    Kiedyś zakupiłem wiertarkę firmy Herkules która posłużyła mi 4x dłużej niż bosch a cena była zdecydowanie niższa.
    Oczywiście wykonanie wiertarki Herkules była pierwsza klasa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Pranie w jak najmniejszej ilości wody ma sens bo przy tej samej ilości detergentu jego stężenie w wodzie jest wyższe. Do płukania też można używać nieco mniej wody, zwiększając liczbę płukań. Oczywiście jest jakaś granica a w małej ilości wody tkanina bardziej się gniecie.
  • Poziom 19  
    Ja 3 lata temu kupiłem używaną pralkę Bosha - Privileg Classic 30512B, rok produkcji pralki to 2007 rok. Raz pralka wariowała ale przelutowałem przekaźniki i działa jak nowa.
    Zapomniałem dodać że pralka użytkowana jest mniej więcej co drugi dzień i nawet 3 prania pod rząd, tak że eksploatowana jest można powiedzieć na maksa.
  • Poziom 25  
    also napisał:
    Czym jest nadmierna eksploatacja to 1 czy może 2 prania dziennie a może jedno pranie na miesiąc ?

Nieprecyzyjny zapis w umowach konsumenckich, który można interpretować na dwie strony, należy interpretować na stronę klienta.

Dawno temu na podstawie tego zapisu wygrałem z CityBankiem.
    Niestety nie pamiętam skąd pochodzi, ale w UOKiK na pewno pomogą.