Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Alarm sam się uruchamia. Uszkodzony czujnik "glass shock" ?

18 Cze 2019 13:19 357 8
  • Poziom 12  
    Cześć pracuje jako automatyk ale z alarmami nie miałem do czynienia.

Koleżanka żony robiąc porządki w firmie trąciła czujnik, w tym odpadła obudowa, dziewczyny skleiły ją taśmą (tak aby sprężynka była wciśnięta). Niestety alarm w nocy potrafi sam się włączyć czasami nad ranem czasami 30 min po opuszczeniu lokalu.
    Rozkręciłem ten czujnik i zauważyłem że żyła zielona jest odłączona całkowicie a biała jest przerwana w pół oto zdjęcie:
    Alarm sam się uruchamia. Uszkodzony czujnik "glass shock" ?

Ma ktoś jakiś schemat lub wie jak powinno być podłączone.
    Firma która się zajmowała za naprawę chce 1100 zl dziewczynie która zarabia 2400zl jest to bardzo dużo dlatego żona poprosiła żebym spróbował naprawić :/
  • Poziom 26  
    Cześć.
    Mnie to wygląda jak by te dwie białe wypadły z tego drugiego mocowania, to znaczy z pod tej drugiej śrubki z lewej strony. Zobacz gdzie lepiej pasuje ten zielony do trzeciej czy do drugiej. Bo jeżeli do drugiej,to te białe do trzeciej.
    Zasugerować to może długość lub wygięcie kabla.
  • Poziom 12  
    Zaraz poproszę żeby pracownicy zrobili zdjęcie tej obudowy i wysłali

Między pierwszą a drugą jest rezystor oraz między drugą i trzecią jest rezystor. śrubka czwarta jest odkręcona całkowicie wątpię w to czy było cokolwiek do niej przymocowane. Nie chcę strzelać i kombinować żeby nie zepsuć, ale skoro i tak popsute...
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    damian1115 napisał:
    Zobacz gdzie lepiej pasuje ten zielony do trzeciej czy do drugiej.
    A niby po czym ma poznać jaki kolor kabelka pasuje lepiej do danego konektora :)
    Mnie to bardziej wygląda na to, że kolega tak sobie pisze żeby pisać :(

Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    Wrzuć jeszcze fotkę obudowy, która odpadła.

Alarm sam się uruchamia. Uszkodzony czujnik "glass shock" ?
    Proszę bardzo. Jeszcze jakąś fotkę :)
    Czujka wygląda na GDB2 firmy Vidicon. Sama czujka to koszt poniżej 100 zł. Po stronie robocizny dojazd i godzina serwisowa na sprawdzenie połączeń+ ewentualną wymianę obudowy.

Ponieważ widać tam 2 rezystory, można zakładać, ze czujka o centrali podłączona jest w klasyczny DEOL. 2 żyły to zasilanie, dwie pozostałe to linia. Pozostałe żyły to po prostu niezbyt ogarnięty zapas.
    A DEOL wygląda tak: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3573353.html
    ministerpl napisał:
    śrubka czwarta jest odkręcona całkowicie wątpię w to czy było cokolwiek do niej przymocowane

Jak już spojrzałeś jak wygląda DEOL i na czym polega, to już sam pewnie dojdziesz do tego, że właśnie i ten 4 konektor powinien być obsadzony ;)

Tylko że jak dla mnie, to coś tu nie gra.
    1. Kabel nie mógł sam wypaść pod wpływem uderzenia.
    2. PR-ki odpowiedzialne za czułość wyglądają na skręcone na minimum . Raczej mało prawdopodobne by by l to efekt skrupulatnie przeprowadzonej kalibracji :)
    3. Zworka celowo pozostawiona na JP1 ?

Moim zdaniem czujka tak czy inaczej wymaga wizyty serwisanta, który sprawdzi obecną kalibrację i ewentualnie dokona nowej.

Co to za centrala? Jaki typ alarmu sygnalizuje centrala. Zobacz np jak zareaguje na puszczenie sprężynki czujki, jaki komunikat wygeneruje i czy będzie się on pokrywał z komunikatem/ komunikatami odczytanymi z przeglądu wcześniejszych zdarzeń ( alarmów)
    pozdrawiam
  • Poziom 41  
    suworow napisał:
    DEOL wygląda tak: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3573353.html
    ministerpl napisał:
    napisał:
    śrubka czwarta jest odkręcona całkowicie wątpię w to czy było cokolwiek do niej przymocowane

Jak już spojrzałeś jak wygląda DEOL i na czym polega, to już sam pewnie dojdziesz do tego, że właśnie i ten 4 konektor powinien być obsadzony
    Dokładnie. Klasyczny DEOL wyglądałby tak, jak u Ciebie z wpiętym zielonym kabelkiem w czwarty terminal. Bo teraz, jeśli zielony (i tu zakładamy, że to on faktycznie był w tym rozpiętym terminalu) jest odłączony, to na centrali, jaka by ona nie była, ale właściwie zaprogramowana jeśli chodzi o typ linii - powinna wywalać sabotaż.
  • Poziom 41  
    Klawiatura MX-ICON od Matrixa 424 lub 832 z podwajaniem wejść.