Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TSMC zamierza zatrudnić 3000 nowych pracowników

ghost666 01 Sie 2019 17:55 537 7
 • TSMC zamierza zatrudnić 3000 nowych pracowników
  Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) planuje zatrudnić 3000 nowych pracowników, zwiększając w ten sposób zatrudnienie o około 5% względem obecnego poziomu zatrudnienia. Zwiększenie załogi ma na celu wspierania rozwoju firmy i rozwoju jej technologii.

  Wszyscy nowi pracownicy zostaną zatrudnieni na Tajwanie, gdzie zlokalizowana jest większość operacji TSMC, jak podała spółka w swoim oświadczeniu prasowym. Oferty pracy obejmują inżynierów sprzętu półprzewodnikowego, inżynierów R&D, inżynierów procesowych, inżynierów integracji procesów a także operatorów linii produkcyjnych. Plan zwiększenia zatrudnienia w firmie może być kolejnym sygnałem ożywienia na globalnym rynku półprzewodników. Popyt jest tak silny, że TSMC przygotowuje się do podniesienia swoich całorocznych wydatków kapitałowych do ponad 11 miliardów dolarów, co stanowi najwyższy cel od początku 2019 r., jak podało TSMC tydzień temu w swoim ogłoszeniu dotyczącym wyników za drugi kwartał.

  Według niektórych analityków TSMC zdobywa nowych klientów od takich klientów jak Qualcomm i Huawei. "Huawei awansował w rankingu sprzedaży smartfonów, wyprzedzając ostatnio Apple, więc prawdopodobnie istnieje tam pewna korelacja" skomentował Times Mike Demler, starszy analityk z The Linley Group. "Qualcomm przeniósł także produkcję Snapdragona 855 z powrotem do TSMC, więc konkurencja z Samsungiem jest dynamiczna" dodał analityk. Niewielka różnica w wydajności i mocy między dwoma procesami EUV fabryk pracujących w technologii 7 nm nie była tutaj decydująca, ale TSMC wydaje się mieć przewagę w zakresie gęstości upakowania, mimo że Samsung przeszedł do tego węzła bezpośrednio, pomijając inne niż wykorzystujące ekstremalny ultrafiolet wersje, powiedział Demler.

  TSMC wyraziło przekonanie, że jego kolejna technologia - 5 nm będzie miała silny start i stanie się węzłem wykorzystywanym przez firmę przez dłuższy czas. "W 5 nm gracze bardzo agresywnie wkraczają w sektor smartfonów z technologią 5G", powiedział w zeszłym tygodniu prezes TSMC. Ten komentarz sugeruje, że największy klient TSMC, Apple, użyje 5 nm dla procesorów do iPhone w przyszłym roku.

  Dobra wiadomość czy złe wieści?

  Dobra wiadomość dla TSMC może nadal być złą wiadomością dla jej konkurencji na rynku. Oczekuje się, że sprzedaż chipów spadnie w tym roku o prawie 10% do poziomu 429 miliardów dolarów, co według Gartnera oznaczałoby najniższe przychody dla branży od 2017 roku. Prognoza jest korektą poprzedniej prognozy Gartnera, opublikowanej w ostatnim kwartale, która przewidywała spadek sprzedaży chipów w tym roku tylko o 3,4%.

  Podczas gdy TSMC nie przedstawiło dokładnego harmonogramu zatrudnienia trzech tysięcy nowych pracowników, raport z oficjalnej tajwańskiej centralnej agencji prasowej powiedział, że ludzie zostaną wprowadzeni na pokład firmy jeszcze w tym roku. TSMC poinformowało również, że rekrutuje zarówno doświadczonych specjalistów, jak i osoby poszukujące pracy po raz pierwszy po studiach, z doświadczeniem w elektronice, elektrotechnice, optoelektronice, inżynierii mechanicznej, fizyce, chemii, inżynierii chemicznej, inżynierii przemysłowej i dziedzinach pokrewnych.

  Po wprowadzeniu technologii 7-nm do produkcji seryjnej, TSMC rozwija technologię 5 nm jak i 3 nm. TSMC planuje uruchomienie produkcji w technologii 5 nm w pierwszej połowie przyszłego roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334970

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  oshii
  Poziom 19  
  Czy tylko mnie przeraża fakt, że jeden duży kataklizm zlokalizowany w jednym rejonie świata, cofnie nas o 2 dekady w kontekście kosztów elektroniki licząc np. per tranzystor?
 • #3
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  oshii napisał:
  Czy tylko mnie przeraża fakt, że jeden duży kataklizm zlokalizowany w jednym rejonie świata, cofnie nas o 2 dekady w kontekście kosztów elektroniki licząc np. per tranzystor?


  Jak duży kataklizm? Czemu uważasz, że cofnie?
 • #4
  oshii
  Poziom 19  
  Jakieś ekstremalnie duże trzęsienie ziemi bezpośrednio w okolicach Tajwanu i/lub tsunami, i nagle wylatuje nam na jakiś czas (miesiące, lata) firma, której większość produkcji zlokalizowane jest w jednym miejscu; firma, która ma prawie 50% udziału w rynku.
 • #5
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  oshii napisał:
  Jakieś ekstremalnie duże trzęsienie ziemi bezpośrednio w okolicach Tajwanu i/lub tsunami, i nagle wylatuje nam na jakiś czas (miesiące, lata) firma, której większość produkcji zlokalizowane jest w jednym miejscu; firma, która ma prawie 50% udziału w rynku.  To musiałoby być ogromne trzęsienie czy coś, bo TSMC ma fabryki w wielu miejscach Tajwanu, w Chinach, Singapurze i w USA.
 • #6
  oshii
  Poziom 19  
  Ale sporo z tego ma właśnie na Tajwanie:
  https://www.tsmc.com/english/contact_us.htm#TSMC_fabs

  Chiny, Singapur i USA to pojedyncze faby z 14 którymi w sumie dysponują.

  Sam Tajwan ma powierzchnię zbliżoną do województwa mazowieckiego, więc z punktu widzenia katalkizmów typu trzęsienia ziemi - niezbyt dużo.
  TSMC zamierza zatrudnić 3000 nowych pracowników