Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki modem LTE żeby pozbyć się podwójnego NAT?

14 Sie 2019 15:13 159 7

• Poziom 12  
    Cześć

Czy ktoś podpowie mi jaki modem LTE użyć żeby pozbyć się podwójnego NAT'a?

Modem, który mi jest potrzebny powinien być albo zewnętrzny, albo mieć możliwość podłączenia zewnętrznej anteny.
    Ktoś mi polecił Mikrotik RBwAPR-2nD&R11e-LTE , co o tym modemie sądzicie?
    Może jakiś inny możecie polecić.
    Internet LTE t-mobile.

• Poziom 43  
    Ciągle będziesz za NAT, chyba że wykupisz sobie publiczne IP u dostawcy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    I grzecznie podziękuj komuś za tego Mikrotika. Zacznij od podania lokalizacji, masz ten internet od T-Mobile? Jaka oferta, robiłeś jakieś testy?
    Tak jak pisze kolega, dla indywidualnych T-Mobile blokuje ruch przychodzacy z internetu u siebie. Publiczny IP z dostępem z zewnątrz jest tylko w ofertach dla firm, dodatkowo płatny.

• Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Internet mam. Mam stały adres IP. Aktualnie używam ROUTER HUAWEI B593 i na nim uzyskuje transfer 60Mbs/30Mbs (mniej więcej). urządzenie stoi w pomieszczeniu, ale nie mam tam pełnego zasięgu.
    Problem jest taki że jest podwójny NAT bo jeden jest w moim głównym routerze (UniFI USG) a drugi w tym routerze huawei.
    Używam VPN i przez ten podwójny NAT są kłopoty z konfiguracją tego połączenia.
  • Poziom 34  
    Swój router Ubiquity skonfiguruj jako switch - wyłącz DHCP i, być może, przepnij kabel do Huawei'a z portu WAN na któryś z LAN. Wtedy powinieneś otrzymywać IP z Huawei'a i będziesz tylko za jednym NAT-em.

• Poziom 12  
    bolekis napisał:
    Swój router Ubiquity skonfiguruj jako switch - wyłącz DHCP i, być może, przepnij kabel do Huawei'a z portu WAN na któryś z LAN. Wtedy powinieneś otrzymywać IP z Huawei'a i będziesz tylko za jednym NAT-em.

No tego zrobić nie mogę bo router unifi jest potrzebny do innych rzeczy - vlany, radius, vpn, 2x WAN, firewall i inne.

Musi to być modem :).
    Kiedyś miałem rozwiązanie na takim "pendrive", który był przeprogramowany na taki bez Hilinka i na nim można było w ten sposób zestawić połączenie. Ale ten router nie ma wejścia na USB. Zresztą ten pendrajwowy modem był zawodny - czasem potrafił się zawiesić.
  • Specjalista Sieci, Internet
    No to zmień na jakiś router LTE-A z bridge mode i po problemie. W przypadku Huawei trzeba zmienić FW na takie z funkcja mostu, te pochodzące od polskich operatorow posiadają soft bez tej funkcji. Jesli chodzi o ZTE to tutaj jest to proste bo FW od ZTE Polska dla sprzetu oferowanego przez polskich operatorów posiada tryb mostu. Niestety ale nie odpowiedziałeś na konkretne pytania więc trudno ci pomóc.