Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wzmacniacza z ameryki do naszej sieci Sony TA-AX301

14 Sty 2020 12:33 126 4
  • Poziom 7  
    Witam ostatnio udało mi się dorwać wzmacniacz Sony TA-AX301 tyle tylko że jest na napięcie 120v, czy ratuje mnie jakaś modyfikacja płytki zasilacza przed zakupem nowego transformatora?
    Środek wygląda dość schludnie więc wnioskuję, że swoje już przeleżał:
    Podłączenie wzmacniacza z ameryki do naszej sieci Sony TA-AX301 Podłączenie wzmacniacza z ameryki do naszej sieci Sony TA-AX301
  • Poziom 7  
    Faktycznie czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, poszukam i dam znać czy działa może trzeba będzie coś w nim naprawić bo z tego co słyszałem to ktoś go już pod 230 podpinał :(
  • Poziom 43  
    Zielek_PL napisał:
    z tego co słyszałem to ktoś go już pod 230 podpinał
    No, to raczej działać nie będzie...Obym się mylił.
  • Poziom 7  
    W trakcie czekania na Autotransformator postanowiłem rzucić wzrok jeszcze raz na płytkę zasilacza i znalazłem, że spalił się transformator 12V i dioda zabezpieczająca przekaźnik (D913 jest to dioda 1SS120) i się zastanawiam czy mogę ją wymienić na 1N4148. Podłączenie wzmacniacza z ameryki do naszej sieci Sony TA-AX301
    Myślałem nad kupnem takiego transformatorka powinien wystarczyć gdyż zasilał tylko cewkę przekaźnika i kawałek elektroniki sterującej:
    Podłączenie wzmacniacza z ameryki do naszej sieci Sony TA-AX301
    Myśląc w dal nad uruchomieniem zasilacza pomyślałem żeby cały układ zasilić już 115V a brakujące 12V podać z zasilacza,
    zastanawia mnie za to niska rezystancja uzwojeń transformatora zasilającego końcówkę ok 1,1Ω, ale żadnego przebicia nie ma, myślę że wystartuje.