Moja znajoma przemiła starsza pani ma zwyczaj nagrywać sobie programy a potem je sobie ogląda. lata temu używała do tego magnetowidu potem dekodera Wiwa.
Rok temu sprzedałem jej nową Wiwę ( niestety nie pamiętam jaki model).
Tuż po Świętach dzwoni do mnie, że ustawiła coś do nagrywania i nic się nie nagrało. Wpadłem tam i rzeczywiście jakiś problem był bo Pendrive był pusty i chyba nie dało się nagrać nic nawet z tzw palca. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych wyszukałem programy od nowa Pendrive'a sformatowałem z poziomu dekodera.
Zrobiłem próbę nagrywania z bieżącego programu (nie z EPG tylko właśnie z "palca")
i nagranie doszło do skutku.. Po tygodniu znowu telefon. Wczoraj tam byłem i Pendrive znowu pusty. z palca nagrywanie działało. Wymieniłem pendrive na nowy ustawiłem nagrywanie z EPG i zaczekałem aż się rozpocznie. Wszystko zadziałało jak trzeba. Tuner przełączył się z innego programu na ten ustawiony i rozpoczął nagrywanie. Żeby nie czekać przerwałem je i sprawdziłem czy jest - nagranie było.
ustawiłem potem nagrywanie z EPG czterech pozycji.
Pierwsze z TVP2 godzinę później a następnie też z TVP2 dwa odcinki jakiegoś serialu wieczorem. Pani jeszcze chciała nagrać coś z Polsatu też wieczorem.
W czasie ustawiania komunikat, że nagranie jest w konflikcie z pozycją Nr1 timera.
Owszem był konflikt ale z pozycją nr 2!
Zmieniłem zatem termin nagrania na wcześniejszy tez Polsatu i na liście timera miałem cztery pozycje:
1. TVP2 15.00 - 15.30
2. TVP2 20.00 - 20.55
3 TVP2 21.00 - 21.55
4 Polsat 19.00 - 19.55
Czasy oczywiście były nieco inne ale nie mam gazety z programem żeby wpisać je dokładnie ( pani oczywiście miała).
Po tych czynnościach poprosiłem panią by zadzwoniła do mnie na drugi dzień z informacja co się nagra. No i dziś telefon, że nic nie ma. W sumie ja na dekoderze DVBT osobiście nie nagrywam a wielu pozycji tym bardziej ale mam tuner satelitarny z Enigmą 2 i tam zawsze to działało jak trzeba.
Pytam innych użytkowników Elektrody czy czasami nasz nadawca czegoś nie zmienił w EPG i tuner sobie z tym nie radzi czy może coś innego? Ja ze swojej strony porobię takie próby na innym dekoderze ( Wiwy akurat nie mam) i jak będą pozytywne zostawię pani na próbę ten a Wiwę wezmę do testów do siebie.
Pani ma 87 lat i jest nadzwyczaj sprawna nie mogę jednak wykluczyć , że to ona coś źle robi. No ale wczoraj te nagrania ustawiłem sam tak jak to opisałem wcześniej.
Rok temu sprzedałem jej nową Wiwę ( niestety nie pamiętam jaki model).
Tuż po Świętach dzwoni do mnie, że ustawiła coś do nagrywania i nic się nie nagrało. Wpadłem tam i rzeczywiście jakiś problem był bo Pendrive był pusty i chyba nie dało się nagrać nic nawet z tzw palca. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych wyszukałem programy od nowa Pendrive'a sformatowałem z poziomu dekodera.
Zrobiłem próbę nagrywania z bieżącego programu (nie z EPG tylko właśnie z "palca")
i nagranie doszło do skutku.. Po tygodniu znowu telefon. Wczoraj tam byłem i Pendrive znowu pusty. z palca nagrywanie działało. Wymieniłem pendrive na nowy ustawiłem nagrywanie z EPG i zaczekałem aż się rozpocznie. Wszystko zadziałało jak trzeba. Tuner przełączył się z innego programu na ten ustawiony i rozpoczął nagrywanie. Żeby nie czekać przerwałem je i sprawdziłem czy jest - nagranie było.
ustawiłem potem nagrywanie z EPG czterech pozycji.
Pierwsze z TVP2 godzinę później a następnie też z TVP2 dwa odcinki jakiegoś serialu wieczorem. Pani jeszcze chciała nagrać coś z Polsatu też wieczorem.
W czasie ustawiania komunikat, że nagranie jest w konflikcie z pozycją Nr1 timera.
Owszem był konflikt ale z pozycją nr 2!
Zmieniłem zatem termin nagrania na wcześniejszy tez Polsatu i na liście timera miałem cztery pozycje:
1. TVP2 15.00 - 15.30
2. TVP2 20.00 - 20.55
3 TVP2 21.00 - 21.55
4 Polsat 19.00 - 19.55
Czasy oczywiście były nieco inne ale nie mam gazety z programem żeby wpisać je dokładnie ( pani oczywiście miała).
Po tych czynnościach poprosiłem panią by zadzwoniła do mnie na drugi dzień z informacja co się nagra. No i dziś telefon, że nic nie ma. W sumie ja na dekoderze DVBT osobiście nie nagrywam a wielu pozycji tym bardziej ale mam tuner satelitarny z Enigmą 2 i tam zawsze to działało jak trzeba.
Pytam innych użytkowników Elektrody czy czasami nasz nadawca czegoś nie zmienił w EPG i tuner sobie z tym nie radzi czy może coś innego? Ja ze swojej strony porobię takie próby na innym dekoderze ( Wiwy akurat nie mam) i jak będą pozytywne zostawię pani na próbę ten a Wiwę wezmę do testów do siebie.
Pani ma 87 lat i jest nadzwyczaj sprawna nie mogę jednak wykluczyć , że to ona coś źle robi. No ale wczoraj te nagrania ustawiłem sam tak jak to opisałem wcześniej.