logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

W jaki sposób awaryjnie zasilić switcha do monitoringu?

kowalikkowalik111 06 Maj 2023 19:23 366 9
REKLAMA
  • #1 20569509
    kowalikkowalik111
    Poziom 3  
    Posty: 17
    Witam,
    chce zamontować switcha w innym miejscu niż rejestrator jako punkt rozdziału a nie chce ciągnąć każdego z kabli do miejsca z rejestratorem.
    Jak zasilić awaryjnie (w przypadku braku zasilania głównego) switcha od hikvision lub innego który wymaga 48V. Ma to być względnie małe i bezpieczne pod względem wandali więc nie chciałbym kolejnej szafy rack.

    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 20569547
    kowalikkowalik111
    Poziom 3  
    Posty: 17
    3 kamery PoE zasila. Pobór mocy zgodnie ze specyfikacją switcha PoE hivision nie przekracza 60W jako maksymalny budżet mocy. Kamery mają około 0,5A co daje 6W na kamerę. Kamery mają doświetlenie IR to model Hikvision DS-2CD2043G2-I. Względnie małe miałem na myśli mniejsze niż szafa rack.
  • REKLAMA
  • #4 20569619
    sanfran
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 9895
    Pomógł: 955
    Ocena: 2984
    Skoro jest zasilany napięciem stałym na 48V to można by było się pokusić o zmierzenie maksymalnego prądu, ale jeśli nie to przyjmijmy te 60W. Należy wartość tą pomnożyć przez projektowaną ilość godzin pracy. Najprostszym sposobem było by zgromadzić dwa akumulatory żelowe 20Ah i połączyć je w szereg, zapewnią nieco ponad 7 godzin pracy przy założonym poborze 60W, ale w praktyce więcej.
    Do zacisków akumulatora należy doprowadzić napięcie 28.5V (2 x 14.25V) spowoduje to że akumulatory będą ładowane, ale nie przeładowywane. Zasilanie switcha powinno się odbywać przez przetwornicę step-up zapewniającą na wyjściu owe 48V.
    Czterech akumulatorów bym raczej nie łączył bo maksymalne napięcie to 57V a minimalne to ok 44V, nie wiem jak switch zniósłby takie wahania napięcia.
  • REKLAMA
  • #5 20569680
    kowalikkowalik111
    Poziom 3  
    Posty: 17
    Czyli przez jakiś zasilacz doprowadzam napięcie 28,5V do ładowania tylko czy ono ma być podane tam na stałe czyli że po zakończeniu ładowania ma nadal być? Podobnie działa to w dedykowanych rozwiązaniach?
  • #6 20569932
    sanfran
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 9895
    Pomógł: 955
    Ocena: 2984
    Napięcie się zostawia na stałe, bo przez przetwornicę będzie zasilany switch. Naładowane akumulatory tyle mają i więcej energii nie przyjmą. Po prostu tworzysz taki rodzaj UPSa.
  • REKLAMA
  • #7 20569957
    kood
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Posty: 1896
    Pomógł: 259
    Ocena: 443
    kowalikkowalik111 napisał:
    chce zamontować switcha w innym miejscu niż rejestrator jako punkt rozdziału a nie chce ciągnąć każdego z kabli do miejsca z rejestratorem.


    Nie montować switcha tylko pociągnąć 3 kable bezpośrednio do kamer. Takie oszczędności nie wiem czy pracy czy paru metrów kabla wcześniej czy później lubią się mścić.


    kowalikkowalik111 napisał:
    Podobnie działa to w dedykowanych rozwiązaniach?


    Podobieństw tu jest tyle że tu i tu są akumulatory. Tak się nie robi. Jak już musisz dać tego switcha to zasil go dedykowanym zasilaczem buforowym.
  • #8 20571054
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 37  
    Posty: 5015
    Pomógł: 211
    Ocena: 1011
    kowalikkowalik111 napisał:
    Witam,
    chce zamontować switcha w innym miejscu niż rejestrator jako punkt rozdziału a nie chce ciągnąć każdego z kabli do miejsca z rejestratorem.
    Jak zasilić awaryjnie (w przypadku braku zasilania głównego) switcha od hikvision lub innego który wymaga 48V. Ma to być względnie małe i bezpieczne pod względem wandali więc nie chciałbym kolejnej szafy rack.

    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam


    Najprościej i najbezpieczniej to dać po prostu UPS. Nie podałeś ile to ma podtrzymać. UPS taki biurowy z akumulatorem 12V 7Ah z pół godziny powinien dać radę.

    Moim zdaniem jednak lepiej się trochę natrudzić i doprowadzić zasilanie 12V do kamer. To wszystko napędzać z zasilacza buforowego (najlepiej z kompensacją temp. napięcia ładowania). Pojemność akumulatora dobrać do wymaganego czasu podtrzymania.
  • #9 20572277
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15498
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    Najprościej i najbezpieczniej to dać po prostu UPS

    Żaden UPS.
    @kowalikkowalik111 Spójrz na stronie ATTE - mają dedykowane zasilacze buforowe PoE.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ Aby awaryjnie zasilić switcha do monitoringu, użytkownicy sugerują kilka rozwiązań. Najczęściej proponowane są akumulatory żelowe 20Ah połączone w szereg, co pozwala na uzyskanie napięcia 48V przez przetwornicę step-up. Alternatywnie, można zastosować zasilacz buforowy, który zapewni stabilne zasilanie. Wskazano również na możliwość użycia UPS-a, jednak niektórzy użytkownicy preferują dedykowane zasilacze buforowe PoE, takie jak te oferowane przez firmę ATTE. W przypadku switcha Hikvision, jego maksymalny pobór mocy wynosi 60W, co należy uwzględnić przy doborze akumulatorów i zasilania.
REKLAMA