Witam fachowców,
Mam znowu problem ze swoim Fordem Focus MK1 1.8 TDDi. Jak zwykle to bywa, akurat po przeglądzie zaczął szwankować i najpierw wyczułem, że w czasie jazdy dostaje czkawki i dusi się, jak podczas pierwszej jazdy w nauce jazdy. Potem jak postał kilka godzin na mrozie, nie mogłem go odpalić, aż w końcu rozładowałem akumulator i udało mi się go zapalić z górki na dwójce. Do domu dojechałem, ale na drugi dzień znowu nie mogłem go odpalić i akumulator w końcu znów rozładowałem. Wymieniłem filtr paliwa, naładowałem akumulator i jak już było cieplej, za drugim razem udało mi się go odpalić. Ale w czasie jazdy nadal się czasami dusi, jak dodaję gazu na niskich obrotach, a w ogóle nie jest w stanie wejść na wysokie obroty. Co to może być, proszę o wskazówki.
Mam znowu problem ze swoim Fordem Focus MK1 1.8 TDDi. Jak zwykle to bywa, akurat po przeglądzie zaczął szwankować i najpierw wyczułem, że w czasie jazdy dostaje czkawki i dusi się, jak podczas pierwszej jazdy w nauce jazdy. Potem jak postał kilka godzin na mrozie, nie mogłem go odpalić, aż w końcu rozładowałem akumulator i udało mi się go zapalić z górki na dwójce. Do domu dojechałem, ale na drugi dzień znowu nie mogłem go odpalić i akumulator w końcu znów rozładowałem. Wymieniłem filtr paliwa, naładowałem akumulator i jak już było cieplej, za drugim razem udało mi się go odpalić. Ale w czasie jazdy nadal się czasami dusi, jak dodaję gazu na niskich obrotach, a w ogóle nie jest w stanie wejść na wysokie obroty. Co to może być, proszę o wskazówki.