Cześć,
Chciałbym się podzielić moim projektem emulatora zmieniarki CD do radia z Toyoty Corolla E11. Emulator pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z telefonu przez Bluetooth, zachowując pełną integrację z fabrycznym radiem – bez przerabiania go, bez FM-transmiterów, bez AUX.
ZAŁOŻENIA PROJEKTU
- Oryginalne radio Toyoty z obsługą zmieniarki CD (magistrala AVCLan, 5+7 pinów z tyłu radia).
- Automatyczne załączanie wejścia zmieniarki od razu po przekręceniu stacyjki.
- Prosta obsługa – bez sterowania z kierownicy (w Corolla E11 fabrycznie brak takich przycisków)
- Zachowanie działania kaseciaka
UŻYTE KOMPONENTY:
- Arduino Nano – główny kontroler, emuluje zmieniarkę CD. (Można też użyć gołej Atmegi328p, ale wtedy trzeba ją zaprogramować przez ISP)
- Moduł PCA82C250
- Układ LM239N
- MH-M18 – tani, chiński moduł Bluetooth audio, działa jako źródło dźwięku po sparowaniu z telefonem.
- Zasilanie – 12V z radia, obniżone do 5V dla Arduino i MH-M18 (Ja użyłem stabilizatora L7805CV).
- Pozostałe elementy, rezystory, kondensatory na schemacie.
Schemat mam z rosyjskojęzycznego forum, zamieszczam go tutaj:
Pinout gniazda zmieniarki wygląda tak, emulator podłączamy do GND, AVC-LAN- i AVC-LAN+. 12V podłączamy pod wjeście VIN w arduino nanp, lub do osobnego stabilizatora. Sygnały audio są dobrze opisane na schemacie
Kod nie został przeze mnie napisany, ja go tylko zmodyfikowałem, aby działał z Corolla E11. Oryginalny kod jest dostępny tutaj https://github.com/Tirta01/Arduino-AVCLan
Kod trzeba wgrać do arduino używając super starego arduino-0023. Na nowym nie kompiluje się poprawnie, a nie miałem już czasu na poprawki. Udostępniam też skompilowaną wersje w formacie .hex
Aby wpiąć nasz emulator zmieniarki do radia, zalecam użycie adaptera typu Y wtyczki Toyota 5+7, ponieważ fabryczne radio używa już tej wtyczki do komunikacji z wyświetlaczem.
Zdjęcia projektu załączam
Chciałbym się podzielić moim projektem emulatora zmieniarki CD do radia z Toyoty Corolla E11. Emulator pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z telefonu przez Bluetooth, zachowując pełną integrację z fabrycznym radiem – bez przerabiania go, bez FM-transmiterów, bez AUX.
ZAŁOŻENIA PROJEKTU
- Oryginalne radio Toyoty z obsługą zmieniarki CD (magistrala AVCLan, 5+7 pinów z tyłu radia).
- Automatyczne załączanie wejścia zmieniarki od razu po przekręceniu stacyjki.
- Prosta obsługa – bez sterowania z kierownicy (w Corolla E11 fabrycznie brak takich przycisków)
- Zachowanie działania kaseciaka
UŻYTE KOMPONENTY:
- Arduino Nano – główny kontroler, emuluje zmieniarkę CD. (Można też użyć gołej Atmegi328p, ale wtedy trzeba ją zaprogramować przez ISP)
- Moduł PCA82C250
- Układ LM239N
- MH-M18 – tani, chiński moduł Bluetooth audio, działa jako źródło dźwięku po sparowaniu z telefonem.
- Zasilanie – 12V z radia, obniżone do 5V dla Arduino i MH-M18 (Ja użyłem stabilizatora L7805CV).
- Pozostałe elementy, rezystory, kondensatory na schemacie.
Schemat mam z rosyjskojęzycznego forum, zamieszczam go tutaj:
Pinout gniazda zmieniarki wygląda tak, emulator podłączamy do GND, AVC-LAN- i AVC-LAN+. 12V podłączamy pod wjeście VIN w arduino nanp, lub do osobnego stabilizatora. Sygnały audio są dobrze opisane na schemacie
Kod nie został przeze mnie napisany, ja go tylko zmodyfikowałem, aby działał z Corolla E11. Oryginalny kod jest dostępny tutaj https://github.com/Tirta01/Arduino-AVCLan
Kod trzeba wgrać do arduino używając super starego arduino-0023. Na nowym nie kompiluje się poprawnie, a nie miałem już czasu na poprawki. Udostępniam też skompilowaną wersje w formacie .hex
Aby wpiąć nasz emulator zmieniarki do radia, zalecam użycie adaptera typu Y wtyczki Toyota 5+7, ponieważ fabryczne radio używa już tej wtyczki do komunikacji z wyświetlaczem.
Zdjęcia projektu załączam
Fajne? Ranking DIY