Co sądzicie o nowych podatkach na przesyłki o wartości poniżej 150€ spoza EU.
Podatek 3€ od każdej pozycji taryfowej.
Jak to wpłynie na ceny i dostępność modułów elektronicznych które w praktyce w 100% pochodzą z Chin.
Co z zakupami z DigiKey i Mouser gdy przesyłki są nadawane z magazynów w USA?
Wygląda na to że aktualnie Aliexpress w ogóle nie jest przygotowany na te zmiany.
Aktualnie przy próbie zakupu kilku sztuk tego samego towaru dolicza 3€ do każdej sztuki a nie do całej pozycji.
Dodatkowo odlicza VAT co sugeruje że przesyłka przejdzie pełną odprawę celną co wiąże się z dodatkowymi opłatami za samą odprawę.
A w takim przypadku pojawiają się dodatkowe pułapki np. związane z tym że jeżeli na przesyłce lub fakturze nie ma wyszczególnionego kosztu przesyłki
to z automatu do całości zostanie doliczony jeszcze VAT od "standardowego" kosztu przesyłki.
Według mnie spowoduje to ograniczenie dostępności przy jednoczesnym gwałtownym wzroście cen.
Podatek 3€ od każdej pozycji taryfowej.
Jak to wpłynie na ceny i dostępność modułów elektronicznych które w praktyce w 100% pochodzą z Chin.
Co z zakupami z DigiKey i Mouser gdy przesyłki są nadawane z magazynów w USA?
Wygląda na to że aktualnie Aliexpress w ogóle nie jest przygotowany na te zmiany.
Aktualnie przy próbie zakupu kilku sztuk tego samego towaru dolicza 3€ do każdej sztuki a nie do całej pozycji.
Dodatkowo odlicza VAT co sugeruje że przesyłka przejdzie pełną odprawę celną co wiąże się z dodatkowymi opłatami za samą odprawę.
A w takim przypadku pojawiają się dodatkowe pułapki np. związane z tym że jeżeli na przesyłce lub fakturze nie ma wyszczególnionego kosztu przesyłki
to z automatu do całości zostanie doliczony jeszcze VAT od "standardowego" kosztu przesyłki.
Według mnie spowoduje to ograniczenie dostępności przy jednoczesnym gwałtownym wzroście cen.