Witam,
kiedyś napisałem taki temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic608170.html
Teraz postanowiłem znowu spróbować z moim pomysłem.
Wygrzebałem na strychu starą YAGĘ, jest to tak kiedyś zwana antena "kielecka". Ustawiano ją 20 lat temu na Święty Krzyż. W sumie 15 elementów. Z tym, że nie miała dipola, więc dorobiłem z kawałka kabla do instalacji elektrycznej, tak na oko. Do tego puszka od siatki i wzmacniacz od siatki.
Tak więc: nieznana antena, dorobiony własnoręcznie na oko dipol, szerokopasmowy wzmacniacz od anteny siatkowej, a kabel ma około 25 m, ekranowanie ma zrealizowane za pomocą samego oplotu bez folii, jest sztukowany z 3 kawałków.
Odbiór jest taki:
Czy wystarczy 19-elemetowa, nowa YAGA na UHF by uzyskać lusterko? 40 stopni obok jest Św. Krzyż, co może wprowadzać przestery.
Antena:
Wzmacniacz SWA-14 (wzmocnienie 28-32 db, kan. 1-68 ). Nie widać różnicy w obrazie pomiędzy zasilaniem 12 V a 6 V.
Więc jak?
kiedyś napisałem taki temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic608170.html
Teraz postanowiłem znowu spróbować z moim pomysłem.
Wygrzebałem na strychu starą YAGĘ, jest to tak kiedyś zwana antena "kielecka". Ustawiano ją 20 lat temu na Święty Krzyż. W sumie 15 elementów. Z tym, że nie miała dipola, więc dorobiłem z kawałka kabla do instalacji elektrycznej, tak na oko. Do tego puszka od siatki i wzmacniacz od siatki.
Tak więc: nieznana antena, dorobiony własnoręcznie na oko dipol, szerokopasmowy wzmacniacz od anteny siatkowej, a kabel ma około 25 m, ekranowanie ma zrealizowane za pomocą samego oplotu bez folii, jest sztukowany z 3 kawałków.
Odbiór jest taki:
Czy wystarczy 19-elemetowa, nowa YAGA na UHF by uzyskać lusterko? 40 stopni obok jest Św. Krzyż, co może wprowadzać przestery.
Antena:
Wzmacniacz SWA-14 (wzmocnienie 28-32 db, kan. 1-68 ). Nie widać różnicy w obrazie pomiędzy zasilaniem 12 V a 6 V.
Więc jak?