Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kodek ale jakis dziwny potrzeba

Blackchart 18 Lut 2008 12:03 2928 24
  • #1 18 Lut 2008 12:03
    Blackchart
    Poziom 15  

witam posiadam film o tytule: great expectations i mam problem poniewaz potrzebuje on jakiegos dziwnego kodeka mianowicie jak odpalalm go w allplayerze to nierozpoznaje jakiego a jak odpalam programy do rozpoznawania wymaganego kodeku to z reguly sie wieszaja albo podaje ze cos nie nietypowe dodam ze film jest w formacie *.avi oraz ze niejest napewno uszkodzony poniewaz kiedys juz go ogladalem i tez sporo sie nauszukalem zanim znalazlem go jezeli macie jakie pytania prosze pisac z checia odpowiem ale prosze piszcie o jakis nietypowych kodekach itp ktore moga pomoc

0 24
  • #3 18 Lut 2008 12:13
    piooo
    Poziom 29  

Przeczytaj sobie tutaj i popróbuj otwierać różnymi programami : http://filext.com/file-extension/AVI . Możesz nawet spróbować WMP i nie przejmuj się ,że nie rozpoznaje formatu , każ mu otworzyć . Ja ostatnio miałem problem z plikiem .avi i bez problemu otwarłem Irfanview.pozdrawiam

0
  • #4 18 Lut 2008 12:14
    kamila2007c
    Poziom 2  

Podaj szczegóły:
    1. Jaki odtwarzacz (wersja)
    2. Jakie kodeki masz zainstalowane.
    3. Jakim programem sprawdzałeś ten film.
    4. Wypróbuj pakiet kodeków http://www.free-codecs.com/download/Matroska_Pack.htm
    5. Jeżeli masz kilka paczek kodeków zainstalowanych to spróbuj wszystko usunąć i zainstalować jedną paczkę.

0
  • #5 18 Lut 2008 12:22
    Blackchart
    Poziom 15  

witam, dziekuje za odpowiedzi za pomoca irfan view nieposzlo do sprawdzenia wymaganych kodekow uzylem gspot i video inspector z wiadomym skutkiem otworzyc probowalem za pomoca winampa windows wmp wmpc zoom playera all playera real playera i vlc playera wszedzie wywala ze potrzeba kodeka ale jakiego nierozpoznaja dodam ze instalowalem kodeki typu kaza nimo ffd itp praktycznie wiekszosc popularnych dlatego sie pytam mam nadzieje ze nikt sie po tym poscie niezniecheci i mi pomoze :)

btw kamila ostatnie dwa podpunkty probowalem i mialem zainstalowane wiekszosc popularnych niesposob ich wymienic

0
  • #6 18 Lut 2008 22:58
    Blackchart
    Poziom 15  

rozumiem ze kazdy wymieka z moim problemem... szkoda :( btw sry za pisanie posta pod postem ale chcialem odswierzyc bo temat wciaz aktualny

0
  • #8 18 Lut 2008 23:15
    kris8888
    Poziom 27  

Może ten film jest skompresowany jako RMVB (Real Media Variable Bitrate)? Z tego co wiem, to żadne popularne zestawy kodeków DiVX i XVid nie zawierają i nie rozpoznają formatu RMVB i w związku z tym nakładka na Windows Media typu allplayer lub bestplayer nie jest w stanie tego otworzyć (tak też było u mnie). Plik owszem może mieć rozszerzenie .avi, a może być jednak kompresowany RMVB. Musisz sobie ściagnąć kodek RMVB i zainstalować niezależnie od tych które juz masz w systemie. Wpisz w google hasło RMVB i znajdziesz sporo stron z darmowymi kodekami RMVB do zainstalowania.

0
  • #9 18 Lut 2008 23:24
    motoel
    Poziom 11  

moze jednak jest uszkodzony skoro zawiesza gspot'a

0
  • #10 18 Lut 2008 23:56
    Blackchart
    Poziom 15  

Witam film na 100% nie jest uszkodzony bo juz kiedys go ogladalem ale on wymaga jakiegos specyficznego kodeku hmm macie moze jeszcze jakies pomysly?? jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze pisac moge nawet go udostepnic tylko niebardzo wiem jak chyba tylko rapid ...

0
  • #11 19 Lut 2008 06:56
    Lestat
    Poziom 18  

A może jest to H264? Zainstaluj ffdshow.

0
  • #13 19 Lut 2008 23:49
    Blackchart
    Poziom 15  

ehhh myslicie ze nieprobowalem tak popularnnych kodeków mowie ze tu czegos wyjatkowego trzeba :(

0
  • #14 20 Lut 2008 02:56
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

Otwórz ten film w jakimś edytorze textowym - choćby notatnik lub wordpad - w zależności ile on ma megabajtów może to dość długo trwać i sprawiać wrażenie zawieszenia notatnika, ale po kilku minutach otworzy plik i najczęściej na samym początku, lub samym końcu pisze co to jest za plik i jak jest skompresowany, nieraz też podaje adres strony www z kodekiem.
    A najszybciej w kilka sekund otworzysz to w totalcomanderze klikając Podgląd F3 i wybierając opcje tylko tekst

0
  • #15 20 Lut 2008 04:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Posiadam chyba też ten film - jeśli mowa o filmie Discovery , mój zajmuje 746MB a tak wygląda info o kodeku :
    DivX 1658 Kbps | 624x464 | 1.34 / 4:3 | 29.97 FPS
    Audio1(ENG): Dolby AC3, 192 kb/s @ 48KHz / Audio2(CHI): Lame MP3, 130 kb/s @ 48KHz VBR | 52 min.
    Może to sie przyda - u mnie działa z SubeditPlayer + Codec AllIn 1 . działa też w VLC Player .

0
  • #16 20 Lut 2008 05:18
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

wada dobrze gada. ;]
    Na początku pliku AVI znajduje się tzw. FourCC (four-character code), ten czteroliterowy kod pozwala na zidentyfikowanie kodeka.
    Tak wygląda przykładowy plik AVI w Total Commanderze:
    kodek ale jakis dziwny potrzeba

0
  • #17 20 Lut 2008 14:49
    wada

:arrow: shg
    a jakbyś jeszcze w opcjach podglądu (Lister) kliknął tylko tekst miałbyś goły tekst bez tych czarnych kwadracików i innych krzaczków i potem fragment tego tekstu wklejasz w gogle i masz wszystko na temat
    Przykładowo:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&client=fire...ial&hs=ky9&q=hdrlavih8&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
    :wink:

0
  • #18 20 Lut 2008 17:37
    Blackchart
    Poziom 15  

:( no i mam problem bo chyba jednak macie racje ze plik jest walniety... na poczatku mam same rozne znaczki niema nigdzie riff itp :(

0
  • #19 20 Lut 2008 18:18
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Spróbuj otworzyć film w VirtualDub. Jeżeli się pokazuje komunikat, że nie można okreslić typu pliku, to znaczy, że plik jest uszkodzony. Jeżeli plik jest dobry i rzeczywiście jest avi, to pojawi się komunikat o brakującym kodeku.

Zmień rozszerzenie na OGM i wypróbuj AllPlayer, potem na MKV i ponownie AllPlayer. Wypróbuj jeszcze odtwarzacz VLC (www.videolan.org).

0
  • #20 20 Lut 2008 19:42
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Są programy do naprawy uszkodzonych plików AVI - jeden z nich to AviFix.

0
  • #21 20 Lut 2008 21:00
    wada

Blackchart napisał:
    :( no i mam problem bo chyba jednak macie racje ze plik jest walniety... na poczatku mam same rozne znaczki niema nigdzie riff itp :(
    na początku - a na końcu co masz ?
    są przeróżne kodeki i różne teksty piszą , raz na końcu raz na początku pliku, ale zawsze zostaawiają swój podpis i jeszcze dużo innych danych,na jakim komputerze, kiedy, jaki system, jaki program to zrobił, itp...

0
  • #22 20 Lut 2008 21:42
    emo_89
    Poziom 10  

Zainstaluj kodeki K-Lite'a, najlepsze, największe i najbardziej pewne. Jak na nich jakiś film nei pójdzie to znaczy, że nie pójdzie w ogóle.

0
  • #23 20 Lut 2008 21:56
    Blackchart
    Poziom 15  

no wlasnie problem jest w tym ze po odpaleniu listera widze tylko tysiace roznych znaczkow ale nic konkretnego :(

k-lit`a probowalem ;)

0
  • #24 20 Lut 2008 23:52
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

Pokaż te znaczki, może akurat coś znajomego.

0
  • #25 21 Lut 2008 14:21
    Blackchart
    Poziom 15  

ale to wyglada tak ze na poczatku sa kwadraciki i na koncu tez a pomiedzy co jakis czas wszystkie literki z alfabetu nic konkretnego ... :(

jezeli to cos pomoze to film jest taki sam jak tu:
    http://torrenty.org/torrent/18454

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

dzieki all za pomoc ale jednak chyba nic z tego niebedzie temat zamykam

0