Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa Bosch GWS 850 C czy GWS 850CE?

22 Mar 2012 21:59 18955 15
  • Moderator na urlopie...
    Witam,
    stanąłem przed dylematem kupna szlifierki, przejrzałem masę forów i ofert sklepowych. Mój wybór padł na szlifierkę najbardziej ekonomiczną w stosunku do moich potrzeb czyli Bosch GWS 850. Pozostał problem którą wersję wybrać "C" czy "CE"

Szlifierka z oznaczeniem CE posiada regulację obrotów, z kolei ta oznaczona C regulatora nie posiada.
    Po wysłaniu zapytania do polskiego przedstawiciela Bosch zostały zdemontowane plotki często powtarzające się na forach na temat dwóch rodzajów uzębień na kołach.
    napisał:
    Wersja C nie posiada regulacji prędkości obrotowej. Rodzaj zastosowanych kół zębatych nie jest oznaczany na urządzeniu. GWS 850 w obydwu
    wersjach C oraz CE posiada zęby proste.

Proszę o poradę głównie osoby, które pracują w serwisach elektronarzędzi oraz osoby które zakupiły jeden z modeli.
    Zastanawia mnie też jedna rzecz, a mianowicie - czy w tym przypadku brak regulatora = mniej części do uszkodzenia = większa niezawodność?
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 17  
    Procuje przy obróbce metalu i widzę że zasadniczo w Twoim temacie jest istotne to czy potrzebujesz tą regulację obrotów, bo jeżeli np. nie polerujesz nierdzewki dzień w dzień to regulacja jest Ci zbędna. I oczywiście koszt zakupu szlifierki bez regulacji obrotów jest na pewno mniejszy.

Jeśli nie pracujesz a majsterkujesz to na Twoim miejscu wziąłbym coś z makity - dla mnie najlepiej się nią pracuje - jest poręczniejsza, mniejsza. A jeśli miałbym gotówkę na zbyciu to wziąłbym coś z Miliwaukee - i byłoby na wieki.

Pozdrawiam
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    Najbardziej przykładam wagę do ceny, niezawodności i mocy, pułap cenowy to 250 +/- 20zł. Rozmawiałem ze znajomym, który kiedyś pracował w serwisie i podobno do boscha najłatwiej dostępne i w miarę tanie części, poza tym gwarancja 3 lata choć z jej uznawaniem bywa różnie.

A co do użytkowania: regulacja obrotów nie jest dla mnie jakoś specjalnie konieczna. Mam już inną "ruską" dużą szlifierkę, która jest trudna do zdarcia, dlatego teraz chciałbym coś mniejszego, co przydałoby się tam gdzie tamta się nie nadaje.
  • Poziom 2  
    Witam..
    Bosch byl dobry ale kiedys....dzisiaj nawet niebieskie padaja...
    Jak masz fundusze wez makite, nie bedzie problemow......bardzo mily sprzet w obsludze...
    sorry za brak pl znaczkow....
  • Poziom 29  
    Polecam makitę, prowadzę firmę montarzu instalacji elektrycznych i właśnie makita najlepiej wypada pod wszystkimi względami.
    Sprzęt makity łatwo się naprawia i rozbiera, szybciej padną łożyska które łatwiej wymienić niż wirnik czy stojan albo przekładnia.
  • Użytkownik usunął konto  
    W związku z tym, że mój pomysł z boschem został niejako zarzucony na forum :) proszę o pomoc przy wyborze szlifierki z tych tutaj

Wymagania (w kolejności od priorytetów):
    1. Cena max 340 (360 z transportem i to jest nieprzekraczalna granica)
    2. Tarcza max 125
    3. Niezawodność
    4. Dostępność punktów serwisowych/dostępność i cena części zamiennych/łatwość demontażu i montażu
    5. Moc
    6. Ergonomia i waga
    7. Wygląd
    Uwaga: szlifierka nie musi być jakiejś bardzo znanej firmy jak makita czy bosch, może być mniej znanej w Polsce ale produkującej solidne narzędzia (np. AEG, Ryobi, DeWalt, Metabo). Wynalazki typu Einhell i Skil odrzucam bez sprawdzania, do B&D mam uprzedzenia
  • Poziom 39  
    Jeśli ergonomia i waga jest dla Ciebie na 6-tym miejscu to nie dobrze...Nie napisałeś do czego bedziesz jej używał, a to ważne. W 90% regulacja obrotów jest zbędna.
    Małej kątówki używam sporadycznie i kupiłem sobie AEG za 190 zł ( 125 mm) dlatego, że była chwytna , łatwa w trzymaniu. To samo maja makita (i maktec) . Sprawdzam luz na przekładni, jeśl jest duży - dyskwalifikacja. Później wyje jak cholera. Tą AEG mam z 5 lat i wymieniłem 2 łożyska- na czas, bo słychać było dziwne dźwieki, co jakiś czas wymiana /uzupełnienie smaru w przekładni i hula. Za większa kasę poleca, makitę.
    Do: andrzej lukaszewicz
    A czy mógłby Pan podać nazwy modeli sprzętów o których pisze?

na 6-tym dlatego, że będzie używana dorywczo/dosyć rzadko do prac przydomowych-bardziej od ergonomii liczy się wielkość, tak żeby można było ją wcisnąć w miejsca trudnego dostępu.

W odpowiedziach proszę o podawanie konkretnego typu, sama nazwa producenta za wiele mi nie daje, ponieważ ktoś np. może posiadać makitę za 1000zł i mówić że jest dobra ale w przedziale do 340zł makity już mogą nie takie być rewelacyjne (nazwy można znaleźć w linku, który podałem wyżej)

Wynalazłem taką makitę 9558HN , może być?
  • Poziom 27  
    master-007 napisał:

W odpowiedziach proszę o podawanie konkretnego typu, sama nazwa producenta za wiele mi nie daje, ponieważ ktoś np. może posiadać makitę za 1000zł i mówić że jest dobra ale w przedziale do 340zł makity już mogą nie takie być rewelacyjne (nazwy można znaleźć w linku, który podałem wyżej)

Mogę polecić MAKTEC MT963 lub MT953. Jest to marka powiązana z makitą.
    Wcześniej kożystałem z makity, były dostępne modele 600W, bardzo lekkie i poręczne ale 2szt mi się przegrzały i przesiadłem się na maktec-a. Tańszy a przez 2 lata nie udało mi się go ubić.
    cena c/a 200pln.
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem szlifierki kątowe w odróżnieniu od wiertarek czy wkrętarek nawet gorszych firm takich jak hanseatic, einhell itd. potrafią pracować latami. Najważniejsze jest, aby ich nie przeciążać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    ja bym polecił właśnie boscha bo tak się składa, że posiadam też sprzęt tej firmy tylko,że moc 1400w i jestem bardzo zadowolony mam ja cztery lata w czym gdzie pracowała 2 przy obróbce kamienia i rok przy cięciu metalu i kostki.dostawała nie raz kopa ode mnie i ani razu jeszcze nic nie było robione przy niej.Polecam

Dodano po 4 [minuty]:

dodam,że moja posiada obroty,a w taką szlifierkę warto zainwestować.
  • Poziom 1  
    Mam Boscha o którym piszesz z reg. obrotow. Uzywałem go z tarczą "na rzep" i dyskiem z papieru ściernego do szlofowania drewna. Duże zapylenie, długa praca (po 8 godzin dziennie), pracowałem w sumie kilka tygodni (szlifowanie ścian z bali). Sprzęt super, dobrze leży w moich rękach, paraca bezawaryjna. Polecam!
  • Poziom 9  
    Ja z Makity używam Tej (posiada regulację obrotów jakby co...) przy jej 2,4kg ten SJS znacznie ułatwia dłuższe szlifowanie. Makitę mam 2 lata i spisuje sie bardzo dobrze.
    Doszedłem do wniosku że obejdę się bez regulacji i kupiłem makitę 9558HN w macpol za 350zł z przesyłką. Wszystko niby jest ok, moc, masa, kultura pracy, wykonanie, jedyne do czego trudno będzie mi się przyzwyczaić to przełącznik - za bardzo kombinacyjny moim zdaniem (lepiej by było z dwoma włącznikami, jednym takim kołyskowym a drugim do włączania obrotów na stałe). Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać jak działa serwis.

Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam

Temat do zamknięcia
  • Poziom 15  
    Na pewno będziesz zadowolony bo to dobra maszyna. Godne polecenia są również szlifierki kątowe Metabo np W680. Bardzo fajna ergonomia, maszyna super leży w ręce.