Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Turbo Sound FM , kolejna karta dzwiekowa do ZX Spectrum

zaxoniec 25 Gru 2013 13:44 8859 11
  • Turbo Sound FM , kolejna karta dzwiekowa do ZX Spectrum

Witam , chciałem przedstawić mój projekt karty Turbo Sound FM do ZX Spectrum i Timexa. Jest to klon rosyjskiej karty Turbosound FM Nedo PC ale w odróżnieniu od orginału montowanego wewnątrz komputera zamiast oryginalnego AY 30910, moj klon jest zewnętrzny co wiązało się z pewnymi przeróbkami .
    Karta zbudowana jest na 2 układach Yamahy 2203 oraz 2 przetwornikach DAC YM3014.
    Płytka rysowana w DipTrace i zamawiana w firmie, niestety wymagała paru przeróbek,jak to prototyp, wiec jest nieco "drutowana".

Film z działania:

Link

W załaczniku mp3 jak potrafi zagrac komputerek z 48 kilo ramu.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    zaxoniec
    Poziom 13  
    zaxoniec napisał 145 postów o ocenie 662, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2007 roku.
    zaxoniec
    Poziom 13  
    No z tym ATF to bylo troche zachodu.Z pewnego zachodniego portalu aukcyjnego nie polecam bo przysłali mi ordynarne podróbki. W końcu kupilem w Digikey w Stanach. Do programowania takich antyków mam osobny komputer z portem LPT , WIN98 i programator Byteblaster na 74hc244. Do tego program atmelISP .
    bobeer
    Poziom 28  
    Dźwięki klasyka, kiedyś miałem spectrumnę z AY, ale yamaha to wypas ;)

Szkoda że kolega nie wysilił się żeby zamieścić jakikolwiek schemat, o przybliżeniu funkcji poszczególnych układów i sposobu sterowania tym nie wspominając.
    (Czy aby dział DIY nie ma regulaminu w którym jest opisane jakie kryteria powinien spełniać wystawiany projekt ?)

Fajnie pochwalić się ukończonym prototypem, ale niechże będzie z tego jeszcze jakiś pożytek dla innych, bo w takiej postaci, to zupełnie nie ten dział.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lechoo
    Poziom 39  
    zaxoniec napisał:
    No z tym ATF to bylo troche zachodu.

Nie da się tego przekompilować na inny łatwo dostępny CPLD?
    podly
    Poziom 16  
    Ehh... czemu takich cudów nie było 30 lat temu... 12 kanałów wymiata :) Nawet na ucho z tego co wrzuciłeś jest bomba :) Obsługuje już to coś na zwykłego ZXa?
    podly
    Poziom 16  
    To rozumiem, ale czy już jakiś sofcik jest? Można zamówić u Ciebie gotową jedną sztukę? :)
    zaxoniec
    Poziom 13  
    Mozna zamowić. Robię krotką serie dla fanow ZX.
    Co do softu, trochę istnieje ale raczej na rosyjski sprzet, pentagon, scorpion. I troche pod windows. Ogólnie sytuacja jest taka ze nie ma softu bo nie było interfejsu a interfejsu nie bylo bo nie było softu ;)

Aczkolwiek ekipa z polskiej strony speccy.pl pracuje nad tym. W tym roku np. powstała gra na ZX Spectrum która wykorzystuje moją poprzednią karte dzwiekową zbudowaną na SAA 1099 ktorą tez pokazywalem na Elektrodzie.
    Do tego Krunel wygral Retro Komp / LOAD ERROR 2013 Game Compo.