logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Renault Laguna 1.9 dci - odpala z bardzo wielkim trudem po wymianie rozrządu

ricu 06 Sie 2014 15:58 5250 10
REKLAMA
  • #1 13856143
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    Potrzebuję fachowej rady, 2 tygodnie temu podczas jazdy poczułem ostry zapach gumy spod maski, po zatrzymaniu się okazało się, że pasek rozrządu jest oblepiony po zewnętrznej jakąś guma, zholowałem auto do domu i następnego dnia rozegrała. Okazało się, że koło na którym chodzi pasek od wspomagania, a które jest przymocowane do kółka od wału korbowego się rozwalił, z racji stanu paska rozrządu postanowiłem wymienić i jego. Po złożeniu i ustawieniu na znaki bardzo ciężko odpalił, podłączony do kompa wykazał brak synchronizacji czujnika wałka rozrządu, sygnał nieciągły, po podmienie czujnika nic się nie zmieniło. Okazało się że koło na wałku rozrządu jest bez klina i jest lekko przestawionego. Potrzebuję porady i informacji
    Czy jak zablokuję wał korbowy blokadą czy wówczas pierwszy tłok jest maksymalnie w górze i mogę ustawić wałek rozrządu na szklankach na pierwszym tłoku w pozycji zamkniętej, bo jak zablokuję wał korbowy blokadą to z kolei znak i położenie kółka wału korbowego po którym chodzi pasek rozrządu mi się nie zgadza, oprócz tego wyskakuje check injection. Potrzebuję waszej pomocy.
  • REKLAMA
  • #2 13856358
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 9815
    Pomógł: 1495
    Ocena: 5049
    Ustawianie wałków na oko nie ma sensu.
    Trzeba zablokować wał i wałki i wtedy złożyć rozrząd.
    Położenie znaku koła na wałku Ci się nie zgadza bo masz je przesunięte.
    Sam napisałeś że tam nie ma klina.
  • #3 13856485
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    No ok tylko jak mam ustawić wałek rozrządu, bo wiem koło muszę poluzować i zablokować wał blokadą, tylko gdzie znajdę jakieś znaki na wałku rozrządu
  • REKLAMA
  • #4 13856508
    coperfild
    Poziom 35  
    Posty: 2757
    Pomógł: 291
    Ocena: 1692
    Kolego tam na kole wałka powinien być klin , może go ścięło .
  • REKLAMA
  • #5 13856550
    poduszki
    Poziom 14  
    Posty: 100
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    ricu napisał:
    koło na wałku rozrządu jest bez klina
    kup nowe
  • REKLAMA
  • #6 13857045
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6405
    Na kole wałka na 100% jest wypustka ustalająca, trudno to nazwać klinem.
    Ale jak scięło to tylko inne kółko wchodzi w grę.
  • #7 13857753
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    No ok już wiem zlokalizowałem urwany klin, kółko będę miał jutro tylko. I teraz kółko na klin, śruba na kółko, blokada na wał korbowy, znaczniki na pasku rozrządu muszą pokrywać się ze znaczniki na kółkach i będzie ok. Czy dobrze rozumuję?
  • #8 13857764
    poduszki
    Poziom 14  
    Posty: 100
    Pomógł: 7
    Ocena: 43
    Tak jeśli nie pokrzywiło zaworów
  • #9 13859479
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    Nie, zawory są OK bo auto normalnie jeździ jak się odpali. Dzięki za nagromadzenie, jak skończę to dam znać.
  • #10 13872383
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    Końcowy wpis wieńczący dzieło, w końcu Lalunia pali jak powinna, aczkolwiek rozrząd został ustawiony po naszemu ( robiłem to z moim 19 letnim synem), dolne koło wału na znaki jak na rysunkach, znaczniki na dole klin pomiędzy żeberkami, wałek rozrządu zawory na pierwszym tłoku zamknięte, znacznik na wałku rozrządu wyszedł gdzieś z boku, po przekręceniu wałka rozrządu kluczem w celu sprawdzenia czy nie ma kolizji zmontowaliśmy, odpaliliśmy i piękny rechot diesla, żadnych błędów. Pozdrawiam dziękuję za pomoc
  • #11 20001131
    ricu
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Ocena: 43
    Kółko od wałka rozrządu się delikatnie przestawił bo klin się zerwał, po wymianie klina i ustawieniu kółka i paska jest ok

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z Renault Laguna 1.9 dci, który po wymianie rozrządu odpalał z trudnością. Po zdiagnozowaniu okazało się, że koło na wałku rozrządu było bez klina, co spowodowało przesunięcie. Użytkownik otrzymał porady dotyczące blokowania wału korbowego oraz ustawiania wałka rozrządu na odpowiednich znacznikach. Po wymianie uszkodzonego klina i prawidłowym ustawieniu rozrządu, auto zaczęło odpalać bez problemów, a silnik pracował prawidłowo.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA