logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206 2000 - rozrusznik nie działa po naprawie stacyjki, co sprawdzić?

kamcia55 07 Maj 2016 17:07 1845 8
REKLAMA
  • #1 15656758
    kamcia55
    Poziom 7  
    Posty: 55
    Ocena: 4
    Witam,mam taki problem,że wczoraj utknął mi kluczyk w stacyjce.Tak mi pomagali,ze odpalali i gasili myśląć,że kluczyk wyjdzie.Dzisiaj naprawilam stacyjke i okazało się,że rozrusznik nie działa.Czy rozrusznik jest do wymiany czy szczotki jedynie sie zacięły?a może wstrząs pomoże?

    Dodano po 2 [minuty]:

    a i prąd jest.
  • REKLAMA
  • #2 15656772
    lukasixthm
    Poziom 23  
    Posty: 599
    Pomógł: 60
    Ocena: 380
    Po czym wiadomo, że "prąd jest"?
    Ile wynosi napięcie na akumulatorze po przekręceniu stacyjki na zapłon i ile przy próbie kręcenia rozrusznikiem? Rozrusznik wydaje jakieś dźwięki?

    Obstawiam na rozładowany akumulator - po prostu.
  • REKLAMA
  • #3 15656785
    kamcia55
    Poziom 7  
    Posty: 55
    Ocena: 4
    Ten co stacyjke zakładał powiedział,że prąd jest

    Dodano po 43 [sekundy]:

    Cisza jest.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 15657242
    kamcia55
    Poziom 7  
    Posty: 55
    Ocena: 4
    A jeżeli to te immo to jak to naprawić?to wtedy mechanik czy elektryk?
  • #6 15657259
    Pio5311
    Poziom 3  
    Posty: 147
    Ocena: 68
    Jedno z dwóch ;)
  • #7 15657723
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 9816
    Pomógł: 1495
    Ocena: 5049
    Napisz skąd jesteś, może ktoś Ci pomoże.
    Kluczyk do stacyjki jest ten sam czy naprawa polegała na włożeniu innej stacyjki?
    Może być też uszkodzona kostka stacyjki.
  • #8 15657760
    kamcia55
    Poziom 7  
    Posty: 55
    Ocena: 4
    Stargard.Ten sam klucz jest.
  • #9 15657896
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  
    Posty: 972
    Pomógł: 84
    Ocena: 420
    Albo od kilkukrotnego kręcenia rozrusznikiem uszkodził się, albo zrobić diagnostykę i zobaczyć czy faktycznie immo, ja obstawiam uszkodzony rozrusznik, tylko trzeba by na samym rozruszniku sprawdzić prąd wtedy będzie pewność też że to nie immo.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z rozrusznikiem w Peugeot 206 z 2000 roku, który przestał działać po naprawie stacyjki, w której utknął kluczyk. Po naprawie stacyjki rozrusznik nie reaguje, mimo że prąd jest obecny. Uczestnicy dyskusji sugerują sprawdzenie napięcia akumulatora oraz możliwości zablokowania przez immobilizer. Wskazują również na potencjalne uszkodzenie rozrusznika lub kostki stacyjki. Użytkownik potwierdza, że klucz jest ten sam, co przed naprawą.
REKLAMA