Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zyskaj więcej, zostań instalatorem FIBARO

15 Lip 2019 13:33 1695 17
 • Redaktor
  Zyskaj więcej, zostań instalatorem FIBARO


  Specjalistyczne kursy poszerzające wiedzę o systemie smart home i możliwość bieżącej konsultacji z ekspertami – m.in. w ten sposób FIBARO wspiera swoich certyfikowanych instalatorów. Warto więc współpracować z jedną z największych światowych marek automatyki domowej.

  Komfort pracy instalatora, czas poświęcony na przygotowanie oferty oraz indywidualne podejście przekłada się na zadowolenia klienta – dlatego FIBARO robi wiele, by certyfikowani instalatorzy mogli w każdej sytuacji liczyć na wsparcie firmy.


  Wygoda i oszczędność czasu

  Pierwszą z korzyści, które FIBARO oferuje każdemu, kto ukończył specjalistyczny kurs, jest dostęp do bezpłatnej aplikacji FIBARO Installer App. To narzędzie, które nie tylko pozwala składać zamówienia online bezpośrednio do dystrybutora sprzętu (u którego instalator przeszedł szkolenie), ale umożliwia również wygodne, zdalne wsparcie techniczne klienta w szerokim zakresie działań na systemie (praca na centrali systemu FIBARO, sprawdzanie stanu urządzeń, otrzymywanie powiadomień o awariach itd.).

  Zyskaj więcej, zostań instalatorem FIBARO


  Aplikacja FIBARO Installer App to ogromna oszczędność czasu dla klientów, wygodna obsługa systemu i szybka reakcja. Instalator, który dostanie powiadomienie o usterce nie musi już zgłaszać każdej awarii za pośrednictwem Service Desk FIBARO. – To pozwala na błyskawiczną reakcję instalatora w ramach obsługi po montażu, ale też skupia wiele praktycznych funkcji w jednym miejscu – mówi Mikołaj Pertek, Dyrektor Sprzedaży FIBARO na Europę Centralną.

  Szersza wiedza, większe możliwości

  Specjalnie z myślą o potrzebach instalatorów została stworzona platforma wiedzy FIBARO Academy. Powstała po to, by każdy, kto jest zawodowo związany z systemem smart home FIBARO, mógł na bieżąco poszerzać kompetencje.

  Cennym i praktycznym rozwiązaniem jest kurs. W ramach niego wszyscy uczestnicy mogą się zapoznać z poszczególnymi rozwiązaniami składającymi się na system i ze sposobami ich konfigurowania. Każdy rozdział jest zakończony podsumowaniem i praktycznym testem, który pozwala zweryfikować, czy kursant posiadł wiedzę w pełnym zakresie oraz podpowiada, nad którymi zagadnieniami powinien popracować nieco dłużej – wyjaśnia Bartłomiej Kreczmer, Regional Technical Manager FIBARO. – Co ważne, FIBARO Academy cały czas się rozwija – systematycznie wzbogacamy program o nowe, praktyczne treści – dodaje.

  Całość została skonstruowana tak, by każdy, kto skorzysta z tego szkolenia, mógł krok po kroku poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe kompetencje. Jednym z ważnych rozdziałów szkolenia są podstawy programowania w języku Lua, który pozwala w optymalny sposób wykorzystać wszystkie możliwości oferowanie przez inteligentny dom FIBARO.

  Telefon do eksperta

  Nikt nie wie wszystkiego od razu. Żeby więc ułatwić początkującym instalatorom radzenie sobie z wątpliwościami, eksperci FIBARO prowadzący szkolenia dla przyszłych instalatorów, oferują im fachowe i merytoryczne wsparcie przez pierwsze miesiące ich pracy.

  W razie wątpliwości związanych z realizacją projektu nic nie zastąpi możliwości zadania konkretnego pytania człowiekowi, który na wylot zna niuanse funkcjonowania systemu smart home FIBARO – podkreśla Mikołaj Pertek. – Każdy Certyfikowany Trener FIBARO wspiera w tym względzie osoby, które miał pod swoją opieką w czasie kursu instalatorskiego – zaznacza.

  Taka pomoc dotyczy, rzecz jasna, sytuacji najtrudniejszych. Tego, jak rozwiązać podstawowe problemy, każdy (również sami Klient) może się dowiedzieć, zaglądając do zakładki „Wsparcie” na stronie: fibaro.com i przejrzeć najczęściej zadawane pytania.

  Wysoka jakość pracy w cenie

  FIBARO dba również o to, by wszyscy certyfikowani instalatorzy czuli się odpowiednio docenieni. Właśnie z myślą o nich został stworzony program lojalnościowy Smart Rangers. Jego uczestnicy zdobywają punkty za zrealizowanie kolejnych zamówień. Wśród cennych nagród są m.in. atrakcyjne wycieczki nad Morze Śródziemne.
  Zyskaj więcej, zostań instalatorem FIBARO


  Chcemy w ten sposób pokazać, jak bardzo doceniamy współpracę z certyfikowanymi instalatorami.
  Relacja, wsparcie, integracja i ciągłe zwiększanie świadomości oraz wiedzy o profesjonalnym montażu. Taki jest kierunek, który przyświeca naszej codziennej pracy
  – dodaje Mikołaj Pertek z FIBARO.

  Szczegóły programu są dostępne na stronie: smart-rangers.pl


  Szkolenia nieustannie trwają

  Szkolenia pozwalające zdobyć certyfikat instalatora FIBARO trwają w całym kraju. Ich celem jest zdobycie umiejętności związanych z projektowaniem, konfiguracją i wykonywaniem instalacji systemu FIBARO. Ich program uwzględnia zarówno wiadomości teoretyczne, jak i niezbędne warsztaty praktyczne.

  Na pierwszą część składają się informacje dotyczące firmy, wykorzystywanej technologii oraz portfolio produktowego. Kursanci dowiadują się więc wszystkiego o strukturze i działalności Fibar Group SA – producencie systemu FIBARO, czym jest inteligentny dom, jak można wykorzystać jego możliwości i w jaki sposób system FIBARO wykorzystuje technologię Z-Wave oraz Apple HomeKit. Słuchacze kursu dostają również rozbudowany zestaw innych wiadomości:
  • Poznają szczegóły techniczne dotyczące bezprzewodowych technologii automatyki budynkowej.
  • Zaznajamiają się z konkretnymi produktami FIBARO wraz z ich zastosowaniami i szczegółami technicznymi.
  • Dowiadują się, jakie są możliwości integracji systemu FIBARO z produktami firmy NICE oraz Google Assistant i Amazon Alexa.
  • Mają okazję porównać możliwości używanych kontrolerów.

  Część warsztatowa szkolenia obejmuje praktyczną prezentację całego systemu. W jej trakcie trener krok po kroku prowadzi słuchaczy przez proces pierwszej jego konfiguracji i zasady tworzenia inteligentnych instalacji. Całość obejmuje:
  • Interfejsy FIBARO.
  • Konfigurację systemu.
  • Funkcjonalności interfejsu konfiguracyjnego.
  • Tworzenie scen i asocjacji.
  • Platformy mobilne.
  • Dostęp zdalny. Tworzenie kont FIBARO ID.
  • Praktyczne wskazówki montażu systemu.
  • Platformy wiedzy.
  • Integracje poprzez pluginy i środowisko marketplace.fibaro.com

  Kompletne informacje dotyczące terminów szkoleń dla instalatorów FIBARO w całej Polsce są dostępne na stronie: fibaro.com/instalator.


  FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 400 pracowników. Od lipca 2018r. marka jest częścią grupy Nice. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

  [Artykuł sponsorowany]
 • Computer Controls
 • Poziom 18  
  Żebym jeszcze znał kogoś, kto zna kogoś, kto zna Fibaro. Za przedstawiciela robić nie będę, naciągać nie lubię wiec dalej zakładam sonoffy. A tak BTW w ilu Bydgoskich hurtowniach elektrycznych jest dostępne Fibaro? Szukać nie będę bo czas to pieniądz.
 • Poziom 31  
  kowal011 napisał:
  Żebym jeszcze znał kogoś, kto zna kogoś, kto zna Fibaro. Za przedstawiciela robić nie będę, naciągać nie lubię wiec dalej zakładam sonoffy. A tak BTW w ilu Bydgoskich hurtowniach elektrycznych jest dostępne Fibaro? Szukać nie będę bo czas to pieniądz.


  Przecież nikt ciebie nie zmusza do skorzystania z oferty.

  Może będzie ktoś kto będzie zainteresowany i skorzysta ze szkolenia.
 • Computer Controls
 • Poziom 18  
  Jasne, ale odbieram to jak niedawny wpis o promocji jakiegoś programu do tworzenia PCB. Damy ci w zasadzie nic nowego, zostaw Eagle'a i ucz się na nowo naszego programu. O Fibaro na elektrodzie było pisane w 2011 roku. Od tamtej wzmianki ekspansja chyba coś niespecjalnie się udaje. Ja osobiście podczas rozmów w pracy na dużych obiektach, rozmawiając o Smart rozwiązaniach z firmami zatrudniającymi kilkudziesięciu pracowników z branży elektrycznej nie miałem okazji o owym Fibaro pogadać.
 • Poziom 31  
  kowal011 napisał:
  Jasne, ale odbieram to jak niedawny wpis o promocji jakiegoś programu do tworzenia PCB. Damy ci w zasadzie nic nowego, zostaw Eagle'a i ucz się na nowo naszego programu. O Fibaro na elektrodzie było pisane w 2011 roku. Od tamtej wzmianki ekspansja chyba coś niespecjalnie się udaje. Ja osobiście podczas rozmów w pracy na dużych obiektach, rozmawiając o Smart rozwiązaniach z firmami zatrudniającymi kilkudziesięciu pracowników z branży elektrycznej nie miałem okazji o owym Fibaro pogadać.


  Odbieraj to sobie jak chcesz. Nikt ciebie nie zmusza do stosowania rozwiązań Fibaro.

 • Poziom 43  
  kowal011 napisał:
  rozmawiając o Smart rozwiązaniach z firmami zatrudniającymi kilkudziesięciu pracowników z branży elektrycznej nie miałem okazji o owym Fibaro pogadać.

  No bo to niestety wąska branża, podobnie jak Grenton, Fibaro montowałem może ze trzy razy, Klientów przerażają ceny urządzeń.
 • Poziom 18  
  Grzegorz740 napisał:
  Nikt ciebie nie zmusza do stosowania rozwiązań Fibaro.
  Wiem, Ty z kolei się powtarzasz. Zrobiłem rozeznanie lokalne i owszem można w moim mieście kupić w/w osprzęt, są nawet miejsca "demonstracyjne" niestety jakoś nie po drodze instalatorom. Byłem ostatnio świadkiem jak do hurtowni wpadła babka i chciała jakieś stylowy "smart" osprzęt wybredna bo z 40 minut pytała o to i tamto. Wydała kupę kasy na simona... bo był w hurtowni. Kilka sztuk ale był, reszta zamówieniem na wskazany adres. O to się rozchodzi kolego.
 • Poziom 10  
  Chyba nie ta kategoria. Zabezpieczenia stacjonarne?

  Gdyby ww. firma handlowała tym co niegdyś, może bardziej by wam się to opłacało.
 • Poziom 18  
  Nie pracuje w tej hurtowni. Chciała Smart, nie było ale były
  "ładne dotykowe pstryczki". Byłoby Fibaro to by pewnie kupiła.
 • Poziom 16  
  kowal011 napisał:
  Nie pracuje w tej hurtowni. Chciała Smart, nie było ale były
  "ładne dotykowe pstryczki". Byłoby Fibaro to by pewnie kupiła.

  Przepraszam Kolego kowal011, ale żaden z Twoich trzech wpisów nie wnosi absolutnie nic do dyskusji. Ktoś dzieli się swoimi spostrzeżeniami z innymi a Ty tylko "to nie kupuj", "nikt Cię nie zmusza" itp...
 • Poziom 1  
  Dobra zuchy -pogodze Was...żaden szanujący się instalator nie będzie ludziom wciskal tego produktu. To jest zabawka dla amatorów co chcą to zrobić sami i przy okazji 'zostać bohaterem domu' :) Dla fachowca liczy się sedno ; ile wyjść i jaką mają obciazalnosc ..reszta to mity... btw : jesli wziac pod uwage cene to fibaro VS pierwszy lepszy plc (np. Wago, Beckhoff) zamiata z powrotem do pudełka ww produkt..dlaczego? Ponieważ na plc mogę 'wszystko' a w fibaro tylko to na co producent pozwoli...
 • Poziom 18  
  @kotlownik No tak ale to nie automatyka domowa tylko smart home
  :D
  @metalMANiu Następny nie rozumie. Sami poznaniacy chyba. Jak być instalatorem czegoś czego mało kto zna, a jak go namówisz to musi czekać bo akurat nie mam pod ręką? Łee... tylko jeden kolor... Co się tłumowi rzuci w oko? Instalator Legrand czy Instalator Fibaro? Wiertarka Bosch czy Ferm? Towar nie musi być tani, ma być (znany). Konkurencyjne produkty kupisz wszędzie, a jak niema to jest przedstawiciel, który "w zębach i na jednej nodze przyniesie co trzeba" Życzę firmie Fibaro jak najlepiej! Trzeba wspomagać Polski przemysł. Ale od 8 lat nie widzę progresu/ jest on przyćmiony przez konkurencję. Btw gdzie ja napisałem
  metalMANiu napisał:
  a Ty tylko "to nie kupuj", "nikt Cię nie zmusza"

  Chciałbym widzieć Fibaro na półce, ale nie ma! Bo nikt nie wie, że istnieje. Instalator nie przedstawiciel, przedstawiciel z wikipedii:
  Przedstawiciel handlowy (inaczej: sprzedawca terenowy, komiwojażer lub zwyczajnie handlowiec) – osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie i obsługę klientów dla zatrudniającego go przedsiębiorstwa. Najczęściej związany z firmą umową o pracę, zlecenie, czasem umową o współpracy.

  Przedstawiciel handlowy ma obowiązek osiągania określonych poziomów sprzedaży miesięcznej (tzw. targetów sprzedaży). Do typowych obowiązków przedstawiciela handlowego należy:

  budowanie dystrybucji
  osiąganie zakładanych przychodów
  obsługa handlowa klientów w wyznaczonym regionie.
  monitorowanie konkurencji
  merchandising.
 • Poziom 16  
  Kolego kowal011, moja wypowiedź była kierowana do Grzegorz740. Przepraszam za pomyłkę.
  Oczywiście dostępność produktu jest - zaraz obok ceny - decydująca przy zakupie.
  Z dostępnością urządzeń Fibaro nie ma problemu w Skandynawii, można je kupić w jednym z sieciowych marketów budowlanych.
 • Poziom 18  
  W porządku :D W Polsce - ojczystym kraju dostępność jest marna. Plakat na Castoramie da więcej niż 20 przeszkolonych instalatorów w danym mieście i wymusi na nich konieczność poznania tematu, bo klient pyta o Fibaro.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  metalMANiu napisał:

  Z dostępnością urządzeń Fibaro nie ma problemu w Skandynawii, można je kupić w jednym z sieciowych marketów budowlanych.


  No i o to chodzi.
  Tak jak pisał

  sosarek napisał:
  Klientów przerażają ceny urządzeń.


  Rozumiem, że chodzi o rodzimych Klientów.
  W końcu jeżeli "gniazdko" kosztuje chyba ponad 2 stówki to i
  Klient musi być "konkretny".
  A jeżeli coś innego potrafi więcej za mniej no to po temacie.
  No i do tego dochodzi brak towaru na półce w Polskim markecie budowlanym.
  Towar można pooglądać chyba na stronie producenta.

  kowal011 napisał:
  Sami poznaniacy chyba


  nie kojarzą Fibaro z Poznaniem. Ja kojarzę z Wysogotowem na przykład. :D

  P.
 • Poziom 11  
  kowal011 napisał:
  W porządku :D W Polsce - ojczystym kraju dostępność jest marna. Plakat na Castoramie da więcej niż 20 przeszkolonych instalatorów w danym mieście i wymusi na nich konieczność poznania tematu, bo klient pyta o Fibaro.


  Z tego co widać na stronie fibaro.com - zakładka „gdzie kupić” są punkty sprzedaży
  https://www.fibaro.com/pl/where-to-buy/

  Szybkie googlowanie i Fibaro znajdziesz tutaj:

  https://www.eltrox.pl/catalogsearch/result/?q=fibaro&order=relevance&dir=desc
  https://www.solar.pl/
  http://www.elektra.poznan.pl
  https://www.action.pl/pl/
  https://www.ab.pl/
  http://informacjebranzowe.pl/rozwiazania-fibaro-wzmacniaja-oferte-smarthome-w-ab-s-a
  https://www.tim.pl/wyszukiwanie/wyniki/?q=fibaro&p=1&category=ALL
  https://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?q=fibaro&sprawdz=true

  I wielu innych.

  Może to mało ale ja zawsze kupię jak potrzebuję ;)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  PW031 napisał:

  Może to mało ale ja zawsze kupię jak potrzebuję


  To wszystko do tej pory to w kategorii żartów było bo jest dokładnie tak jak piszesz.
  Jak jest coś potrzebne to i spod ziemi się wydrapie.
  Nie zmienia to jednak faktu, że jest to mało znane i być może mało doceniane jeszcze w kraju a bardziej za granicą.
  Może kiedyś się to zmieni.

  P.

 • Poziom 43  
  Mam certyfikat zrobiony kilka lat temu. Montaże - zero. Powód: cena.

  Co do samego FIBARO: czujniki ruchu słabe, czujniki dymu słabe.
  Co więcej na szkoleniu nikt nie był nam w stanie powiedzieć jakie normy spełniają te elementy systemu.
  Sprzedawane jest to często jako system z zabezpieczeniem przed włamaniem i pożarem. A to wierutne bzdury.