Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz atx ze schematem

11 Sie 2019 15:23 132 6
  • Poziom 42  
    Witam. Jak wiemy zasilaczy atx na rynku jest tyle co chińczyków na aliexpres. Ja jednak poszukuję takiego zasilacza ( 300-500W) który można kupić i do którego jest dostępny dokładny schemat ideowy. Potrzebuję jedną sztukę, może nawet być używany, w sumie nawet niesprawny. Byle by był do niego dostępny schemat. Ktoś coś podpowie?

• Poziom 43  
  • Poziom 42  
    Wiem że są schematy. Ja pytałem konkretnie o możliwy do zakupu model do którego jest schemat. Całą bazę przejrzeć i dobrać coś do kupienia to ca pół roku robota..
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Niespełna 2 lata temu naprawiałem Corsair'a VS650.
    Niestety zmogło mnie przeziębienie i miałem b. dużo czasu w domu oraz szlaban na wychodzenie.

Chęć naprawy i ciekawość wzięły górę. Po 3 dniach wpatrywania się w zdjęcia i płytę miałem zrysowany schemat.
    Zasilacz atx ze schematem Zasilacz atx ze schematem Zasilacz atx ze schematem Zasilacz atx ze schematem

Może uda Ci się gdzieś kupić. To przyzwoita konstrukcja.
  • Poziom 42  
    Szukaj starych Chieftec'ów. Tych z czasów gdy robił je Sirtec.
    Schematy są dostępne na Elektrodzie.
    Pewnie od przejrzenia bazy schematów Elektrody trzeba by zacząć.
    A tak z ciekawości. Możesz zdradzić cel tych poszukiwań?
  • Poziom 42  
    jack63 napisał:
    Możesz zdradzić cel tych poszukiwań?

Odtworzenie w miarę wiernie pierwotnej strony takiego zasilacza, ot powielenie sprawdzonej bazy gdzie przerabiając nieco stronę wtórną można zbudować dowolny zasilacz. Często do czegoś potrzebuję a w ostatecznym rozrachunku wyjdzie sporo taniej niż sam klasyczny transformator o mocy 300W
  • Poziom 42  
    kortyleski napisał:
    ot powielenie sprawdzonej bazy gdzie przerabiając nieco stronę wtórną można zbudować dowolny zasilacz.

Ja promuję taki temat. Kliknij i poczytaj.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3228761.html